Přídavek na dítě - novelizace - výpadek výplaty za rok 2016

kurametla
8. zář 2017

Mile damy, nyni jsem zjistila, ze diky novelizaci zakona tykajici se davky Pridavku na dite, dojde k vypadku vyplaty za cely rok 2016 a prvni pololeti roku 2017. Dosud se dokladal prijem za obdobi celeho roku, konkretne pri podani zadosti do 30.9.2017 by to byl prijem za rok 2015 a pri podani od 1.10.2017 by to byl prijem za rok 2016 atd. Nyni novou upravou, ktera vejde v platnost od 1.10.2017 se bude dokladat prijem pouze za 3 mesice zpetne, tedy pri podani zadosti 1.10. 2017 jen za obdobi cervenec-srpen-zari 2017 atd. To znamena, ze pokud podate zadost do 30.9., tak se hodnoti rok 2015, pokud po 1.10., tak se hodnoti nejdrive az cervenec 2017. Tim padem rodiny, ktere by mely narok na pridavek za obdobi celeho roku 2016 a leden-cerven 2017, tak nedostanou nic, toto obdobi diky novelizaci nebude vyuctovavat proste nebude, vznikla tam mezera, na toto zakon nepamatoval. Je to muj pripad, ale myslim, ze se nas tu najde vice takovych maminek, kterych se to bude tykat. Tuto informaci mi potvrdily nezavisle na sobe 2 pracovnice ruznych UP/SSP.

subrtova1
8. zář 2017

Jsem na tom úplně stejně. Celou dobu čekám na říjen a nakonec je to úplně jinak a rok a půl vyplaceny nedostanu... Myslím že spousta maminek o tom ještě nevi na internetu jsou staré informace.

kurametla
autor
8. zář 2017

@subrtova1 Presne jak pisete, totez my, cekala jsem na rijen, abych narokovala rok 2016, a zjistila jsem tuto zasadni informaci. Proto jsem na tento web vlozila prispevek, aby se o tom maminky ve vetsi mire dovedely, protoze se o tom nikde nepise ani nemluvi. Mnohe asi budou hodne prekvapene. A myslim, ze se to bude tykat dost maminek/rodin.

andelka
13. zář 2017

Taky o přídavky přijdu. Nevyjde mi to o kousek. Ale vím to už několik týdnů,přišel mi dopis z ÚP s tím sdělením o změně. Mám podprůměrný plat,velmi průměrné alimenty,ale teď už nemám nárok na nic. No,aspoň si odpustim to vyřizování a vyplňování a dokládání.