29měsíční syn si nechce čistit zoubky, jak na něj?

marketacekkk
3. lis 2015

Ahoj,mám velký problém se synem 29m,nechce si čistit zoubky ale fakt vůbec...jen mu ukážu kartáček tak spustí neskutečnej hysterák,strašně se začně klepat... ☹ už nevím co s ním mám dělat,když byl menší čistili jsme bez problémů. Poradí někdo jak na něj?? 😕

kacatka
3. lis 2015

@marketacekkk čistit zoubky tak malýmu dítku je opravdová alchymie. Mám syna 27m a každé čistění zoubků opravdu prokřičí. Nedá se mu to prostě vysvětlit. Jediné co opravdu zabere je elmex pasta, ty děti neumějí polykat, tak to polykaj, mu to chutná, tak když mu ukážu na pastu, tak jdeme na čištění zoubků s trošku menším řevem. Bohužel ale čištění zoubků ať už je to s hysteráky je mnohem lepší, než mít potom trauma se zubařů, když by mu museli zuby vrtat. Takže my prostě čistíme za řevu, nedá se nic dělat. Jinak lze prý vyzkoušet přesýpací hodiny, dítko si nechá vyčistit zoubky, dokud se písek přesýpá. Ale nemám zkušenost, mám pocit ale, že u nás by to úspěch nemělo.

marketacekkk
autor
3. lis 2015

Malý právě že i zavírá pusinku,otáčí hlavou...a když řve a dám mu kartáček do pusy tak se mu začne zvedat žaludek a vypadá to,že se pozvrací...zubařka mi radila ať si čistím zuby před ním nebo ať ho nechám aby vyčistil zuby mě ale prostě na něj nic neplatí

milius
3. lis 2015

Zkus si zuby čistit s ním. Naše malá taky ze začátku nechtěla. Začala jsem si čistit zoubky s ní. Občas čistí i ona mě, to je pak sranda 🙂 Problém je, že si pak můj kartáček snaží vrazit sobě do pusy, to nedovolím. Nebo když ani to nechce, tak ji postavím na stupátko, pustím trochu vody z baterie a dám jí jiný kartáček. Ona si vždycky namáčí ten svůj kartáček a snaží se čistit. Mezitím jí já vyčistím všechny zoubky. Občas to bývá taky boj. A večer se nám osvědčilo jí čistit zuby ještě ve vaně. To si všímá všeho ostatního a já ji to tam nějak pošudlám a je hotovo. Raději nedělám nic na silu, ať z toho není traumatizovaná a nezasekne se úplně. Přece jen - mamka mi zuby nečistila než jsem začala chodit do školky a první kaz jsem měla v pubertě! tak pokud nedáváš hodně sladkého, tak bych to tolik nehrotila. V tomto věku je důležité, aby se naučili ten rituál a že se s těma zubama musí něco dělat a ne že je musíme vyčistit jak v nějaké reklamě 🙂

ladie
3. lis 2015

@marketacekkk syn měl tohle období asi čtvrt roku. Čistili jsme zuby náslím a s nelidským řevem. Přešlo to.
Jo a tipy jako čistit s ním, dělat z toho hru... naprosto nezabíralo.

suzina08
12. dub 2016

Tak my jsme se tedy s čištěním až tolik nepotýkali, malý si na kartáček zvykal už od malička - čistila jsem v podstatě od prvního zoubku. Nějaké tipy najdete třeba taky tady https://www.nazuby.cz/jak-primet-deti-cistit-zuby ale samozřejmě to použití těch barvících vod není ještě pro tak malé děti 🙂

dana3262
12. dub 2016

@marketacekkk a co nějaká sladká pasta? Nebo kartáček s jeho oblíbeným hrdinou? Nebo elektrický? Asi už jste zkusili, co?..