Čárka na dásni. Je to zoubek?

anirij332
20. črc 2020

Ahoj holky, dneska ráno, když malý plakal, jsem si všimla, ze má na dásní čárku. Teplotu nemá, protivnej je už měsíc a půl, to samé slintání a cumlání ruky, takže to jako přiznak neberu :D ale čárka vypadá na zoubek, je to tak?

amazonkajanik
20. črc 2020

@anirij332 Jj,vypadá to tak. Už by mohl být i cítit. Ale bacha,jsou hrozně ostré a ti naši drobecci mají pořádný skus. 😁

anirij332
autor
20. črc 2020

@amazonkajanik zatím nic necítím a jsem rada ze nekojim 😂

amazonkajanik
20. črc 2020

@anirij332 to mi povídej. Synovi vylezl první přesně v půl roce a už jsem naštěstí nekojila,myslím,že by to bolelo i přes kloboucek. Teď se naučil do nás kousat,nenápadně při chování a při čištění zubů musím ten prstacek navlect na avent lžičku (druhý konec je silný jako prst) . Tuhle mi tak stiskl,že jsem myslela,že budu mít stinku 😂 je mu 13měsíců,má všechny řezáky,spodní 4 a teď se tlačí horní. Špičáky jaksi přeskočil.

merope
20. črc 2020

@anirij332 Tak já kojila a v pohodě - oni někteří se tak nějak automaticky naučí do maminky nekousat (a někteří ne, no 🙂 ).

merope
20. črc 2020

@amazonkajanik Špičáky rostou až po čtyřkách. Taky jsem nevěděla, ale je to tak.

anirij332
autor
20. črc 2020

@amazonkajanik no malej má za týden 5 měsíců tak jsem zvědavá 😁 ale to už teď vyleze rychle ne?

amazonkajanik
20. črc 2020

@merope tak to jo. Co jsem hledala,tak všude bylo,že nejdřív špičáky . Tak i tak se zubařka divila, prý mu vylezly dost brzy

amazonkajanik
20. črc 2020

@anirij332 možná jo,možná ne. Synovi to šlo ráz na ráz a pak ,když lezla poslední horní dvojka,tak se jí vůbec nechtělo,trvalo jí to snad 3neděle,než vylezla celá

anirij332
autor
20. črc 2020

@amazonkajanik Ježíši jen to ne

amazonkajanik
20. črc 2020

@anirij332 on je asi nejhorší ten začátek,než prorve tu dáseň. Hodně se mi osvědčilo střídat Dologel(homeo)a Calgel,nebo Aloclair. Plus,když je teplota,dát Nurofen sirup,nebo opět homeo Chamomillu

krupka3
20. črc 2020

@amazonkajanik Opravdu vzdy prvni rostou ctyrky, spicaky az predposledni pred petkama.

amazonkajanik
20. črc 2020

@krupka3 tak jsem v klidu. A hlavně jsem kontrolovala,jestli mají místo. Horší to bude u druhého chrupu,jestli bude po mě. Já i ségra jsme měly tzv upiri Špičáky