Dětská stomatologie Motol vs. soukromá klinika

ivular
8. kvě 2015

Zdravím všechny a prosím o radu. Čtyřletý syn má 8 zubních kazů, proto jsme byli odesláni na dětskou stomatologii v Motole. Tam by mu měli zuby spravit v celkové anestezii (tu už jednou absolvoval v kojeneckém věku, takže vím, co to je). Pročítala jsem všemožné diskuse a trochu se polekala, jelikož maminky se vesměs shodují, že Motol je v tomto směru tak trochu "řeznictví". A to v tom smyslu, že na soukromých klinikách se snaží vše řešit pouze v hluboké analgosedaci (aby se vyhnuli zátěži v podobě anestezie) a rovněž se snaží maximum zoubků spravit, nikoliv trhat, zatímco v Motole se prý děti z anestezie probouzejí takřka bezzubí☹
Váhám co dělat, jelikož soukromé kliniky jsou samozřejmě dost drahé.. Nemáte prosím zkušenosti z poslední doby? Díky!

alboo
8. kvě 2015

já sem Motol a jeho zubní zažila jako studentka na praxi a nepřišlo mi to nějak hrozný, ale jsem poněkud v tomto směru otrlá. I sem se někdy divila, jak byli na rodiče rozmazlenejch dětí příjemní. tohle je ale asi cca 5let zpět. Nedávno tam byla švagrová s dítětem na pohotovosti a vše ok. Jinak asi bych řešila proš má tolik kazů...

elib
8. kvě 2015

Mám osobní zkušenost s motolskou stomatologii a za sebe můžu říct jen maximální spokojenost. Vše je o komunikaci s lékařem, taky záleží na tom, jak má dítko vykažené zuby - nevím, do jaké míry má cenu spravovat mléčné zuby, zda není pro dítko větší zátěž vrtání a spravování zubu, který mu za chvíli stejně vypadne, než vytrhnutí. Pak to holt chce o ty stálé zuby správně pečovat.
Zkus na stomatologii zajít, zkonzultovat to s nimi a uvidíš, jaký z toho budeš mít pocit.

ivular
autor
9. kvě 2015

@elib Holky děkuji za reakci!
@alboo Víš, s těma rozmazlenýma dětma je to dost ošemetný.. Ona hospitalizace sama o sobě je pro děti přece jen náročná (neznámé prostředí, naprostá změna režimu), takže chápu, že můžou být protivní, i když se jim zdánlivě "nic neděje". No a co se týká příčiny tak velkého množství kazů u syna, tu znám přesně 😔 Bohužel ale mám péči o synovo zdraví ve svých rukách pouze částečně, jelikož si jej střídám s jeho otcem. (Pokusím se řešit přes OSPOD, ale nic moc si od toho slibovat nelze). 😠