Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  elib
  6. bře 2016    

  Tak co říkáte, sedí ? 😀

  elib
  2. bře 2016    

  To taky, ale šátek je ještě lepší 😀

  🙂

  Miminko moje, ležím vedle Tebe a poslouchám Tvé spokojené oddechování. Když spíš, vypadáš jako andělíček. Pohladím Tvou malou ručku a Ty mou ruku okamžitě pevně stiskneš, jakobys říkalo: ,,Prosím, neodcházej. Moc se samo bojím."
  Obejmu Tě v tiché odpovědi: ,,Neboj se. Jsme tu pro Tebe. My jsme Tvá rodina a nikdy Tě nenecháme malého a bezbranného plakat ve tmě na pospas zlým stínům a příšerám."
  Občas poslouchám doporučení, že když Tě nechám plakat o samotě dostatečně dlouho, tak mne pak svými strachy nebudeš obtěžovat. Já si však myslím, že ty doporučení asi vymýšlel někdo, kdo buď vůbec děti neměl a nebo měl srdce z kamene. Protože kdo druhého miluje, není nikdy hluchý, když slyší jeho pláč. Mně také Tvůj tatínek vždy zvednul telefon i uprostřed noci, když jsem plakala a potřebovala si popovídat. Proto i já jsem ráda poblíž, když se s pláčem budíš ze zlého snu.
  Těší mě vidět, jak úlek v Tvých očích střídá úleva, jen co mě spatříš.
  Vždyť celý život lidé hledají smysl, místo, kde je někdo bude doopravdy potřebovat, upřímně milovat, někoho pro koho mohou být celým světem. A já to teď všechno mám. Mám totiž Tebe.
  Ne na vždycky. Jen na chvilku. Na chvilku než vyrosteš. Ale věřím, že je to důležitá chvilka. I když neumíš mluvit, od nás dospělých se už učíš milovat či ignorovat, žít či přežívat, komunikovat či se uzavírat. Láska tvých rodičů je vůbec první láskou Tvého života. Za několik let vyrosteš z mojí náruče, dospěješ, odstěhuješ se a najdeš si vlastní rodinu. Moc bych si přála, abys dokázalo světu rozdat tolik lásky, porozumění a radosti, kolik Ti dáváme s tatínkem právě dnes. Dnes, když jsi ještě malé a bezbranné.
  Človíčku můj, máš celý život před sebou a celý svět Ti leží u nohou. Budu stát při Tobě a podporovat Tě ve všem, k čemu Tě tvé srdce povede. Miminko, snad si někde vzadu v hlavičce uložíš ten pocit, kdy Tě hladím po tváři a v mém objetí šťastné usínáš. Snad budeš si i v dospělosti pamatovat, že jsi úžasné a nemusíš nikoho přesvědčovat, nikomu nic dokazovat, abys bylo milované. Snad i za pár let mi budeš věřit, že si se mnou můžeš kdykoli o všem promluvit a mé dveře Ti budou stále otevřené. A já budu moc šťastná, když mě občas navštívíš nebo jen zavoláš.
  Proto děkuji za dnešní den, za tu chvíli, kdy se mi choulíš v náručí. Za to, že se mnou sdílíš všechny své strachy, i když mě mnohdy vzbudíš pláčem uprostřed noci. Děkuji, že jsi se nesmířilo se samotou a vyžádalo si mou přítomnost a doteky. Protože právě díky tomu, jsem se přestala platonicky kochat Tvou tvářičkou a mohla se doopravdy zamilovat.
  Hladím Tě a líbám Tvé vlásky. Vdechuji zhluboka Tvou krásnou vůni. Přitulené ke mně se ze spaní usmíváš a já jsem právě ta nejšťastnější bytost pod sluncem. Devět měsíců jsi bylo mojí součástí a to spojení vlastně cítím stále. Nikdy Tě nepřestanu milovat. Děkuji, že jsi.

  Více zde: http://uplakanek.webnode.cz/news/kdyz-spinkas/

  elib
  24. led 2016    

  elib
  15. led 2016    

  "Deti plačú, aby komunikovali, nie manipulovali. Každý plač vyjadruje potrebu."

  elib
  14. led 2016    

  «Máma“ znamená, že jsem ve čtyři ráno sotva dokrmila maličkou a uložila ji do postýlky a přesně v tu chvíli mého tříletého synka začala trápit noční můra… „Máma“ znamená, že jsem živa z kávy a z toho, co děti nedojedly. „Máma“ znamená, že si celé týdny s manželem nemůžeme normálně v klidu popovídat. „Máma“ znamená, že dětské potřeby stavím nad svoje, automaticky, bez přemýšlení. „Máma“ znamená, že mě bolí celé tělo a moje srdce přetéká láskou.
  Vím s jistotou, že přijde den, kdy mě nebude potřebovat nikdo. Mé děti se rozběhnou na všechny strany a budou pohlceny vlastním životem. A já budu sedět někde v domě pro seniory a pozorovat, jak uvadá moje tělo. Tehdy už mě nebude potřebovat nikdo. Možná budu dokonce na obtíž.
  pokračování na: http://www.pronaladu.cz/az-budete-ze-svych-deti...

  I když už to bude pět měsíců od chvíle, kdy se mi narodil můj chlapeček, ještě dnes tomu někdy nemůžu uvěřit. Během dne se na něj zadívám a říkám si: Ty jsi opravdu můj? Moje maličké miminko? A v nitru se mi rozlije tolik lásky a něhy, nahrnou se mi slzy do očí...
  Mít dítě, to je opravdu ten nejkrásnější pocit ♥

  Tři mýty o pláči miminek http://www.prosimspinkej.cz/tri-myty-o-placi-mi...

  Už jste slyšeli, že vás miminka pláčem manipulují nebo že je pláč pro jejich plíce a hlasivky prospěšný? Ignorování pláče miminka je nebezpečné. Miminko potřebuje náruč a pocit bezpečí. Jen tak se může zbavit napětí, které může pláč způsobovat. Přečtěte si největší mýty o pláči.

  MÝTUS 1 - Pláč posiluje plíce
  MÝTUS 2 - Miminka pláčem manipulují a měla by se naučit čekat
  MÝTUS 3 - Když miminko pláče a netečou mu slzy, nereagujte, jen se snaží upoutat pozornost

  http://www.prosimspinkej.cz/tri-myty-o-placi-mi...

  Já pláču...

  Pláču, protože ještě neumím mluvit, takže ti nemohu říci, co mě trápí. Pláču, když mám hlad a ty prošvihneš tu chvíli, když si cucám pěstičku nebo mlaskám a vystrkuji jazýček a už je ten hlad ták nesnesitelný, že se prostě rozbrečím, abych tě rychle přivolalo. Pláču, protože se mi zdálo něco strašidelného a jsem vyděšené a nedokážu rozlišit mezi sněním a realitou, všechno je tak skutečné! Pláču, protože jsem se pořádně nestihlo připravit na svoje zrození a cítím velký smutek, že jsme byli po porodu tak dlouho, i když ty říkáš, že to byla jen chvilička, bez sebe. Myslelo jsem si, že jsi umřela, bylo to moc děsivé a tak pláču, abys mě rychle ubezpečila, že tu jsi.
  Pláču, protože mě studí mokrá plenka a nevím, co s tím, ale vím, že když ji sundáš, je mi mnohem líp.
  Pláču, protože mě tlačí šátek, který jsi moc utáhla. Pláču, protože nevidím, co děláš a já chci vidět všechno.
  Pláču, protože když odejdeš do vedlejší místnosti, mám pocit, že tě pohltila nicota, neumím ještě pochopit, že dvě minutky než ohřeješ mlíčko netrvají věčnost, ale když na mě mluvíš...uklidním se rychleji.
  Pláču, protože sousedovic pes štěká a já se ho bojím, ale když mě držíš a vysvětlíš mi, co jsou ty podivné zvuky všude kolem, začínám si zvykat, že se nemusím bát.
  Pláču, protože jsi smutná.
  Pláču, protože mi chybí táta.
  Pláču, protože jste se včera hádali a mysleli jste si, že to nevnímám, když jsem dudalo zběsile dudánek a bylo jsem ticho, ale mělo jsem hrozný strach, že tatínek od nás odejde a když odešel do práce a nikdo se mnou nemluvil, plakalo jsem znovu, protože jsem si myslelo, že opravdu odešel navždy.
  Pláču, protože se nudím.
  Pláču, protože je mi zima...
  Pláču, protože to byl moc dlouhý den a teď už vážně potřebuji usnout.

  Maminko? Jsi tady? Tak už mi věříš, že já to vážně nedělám schválně? Já tě jen potřebuji a ty jsi tu přeci vždycky byla! Tak měkká. Voňavá a hebká. Co se změnilo?
  Vždyť jsem to já.

  Tvoje miminko...
  Miluju tě, mamko...napořád

  Jak už z toho mateřství blbnu 🙂 Naše fenka začala běhat od okna ke dveřím, což je signál, že zaslechla auto a hlava rodiny přijela domů. Podívám se na malého a pronesu: "No už ti přijel páníček... páníček je doma!" 🙂))

  "Co vám o metodě vyplakání miminka neřeknou."
  Vychovávat dítě je někdy přímo věda. A tak se za poslední desetiletí snažíme „pro jistotu“ s výchovou začínat už v prvních měsících. Učíme miminka spát samotné, usínat bez nás, nenosit je na rukou, aby nebyly rozmazlené. Přesto, že to často uvnitř cítíme jinak. Nevadí, nesmíme povolit, jinak z dítěte vyroste divoch. Je to ale opravdu tak? Potřebují děti „spánkový trénink“ už od půl roku? Potřebují ho vůbec? Metoda vyplakání není přirozená. Je výtvorem nového životního stylu. Proč mají maminky vrozený instinkt odpovídat na pláč dítěte? Žádné zvíře nenechává své mládě plakat bez odezvy. Dítě pláčem komunikuje a dává tak najevo, že s ním něco není v pořádku. A proto matky přirozeně na pláč odpovídaly. Co se tedy v noci změnilo, že se najednou učíme neodpovídat, aby si dítě zvyklo.

  Nechat dítě vyplakat nebo nosit co nejméně, aby nebylo rozmazlené. To není žádná přirozená výchova. Je to jen další výtvor vynalézavého člověka.
  pokračování na: http://www.prosimspinkej.cz/co-vam-o-metode-vyp...

  Blíží se podzim, chladných dnů bude přibývat, je třeba trochu posílit imunitu. Člověk nemusí spořádat kila tropického ovoce, stačí docela malá bobulka, která obsahuje až 500x více vit. C než pomeranč 🙂
  "Co nahradí salát z jablek, mrkve a pomerančů? Hrstka malých bobulí goji. Kustovnice je totiž velmi zdravé ovoce, které obsahuje 18 druhů aminokyselin včetně všech esenciálních, které si lidské tělo nedokáže připravit samo, 21 stopových prvků jako je železo, měď, fosfor nebo vápník a selen, karotenoidy a betakarotenoidy. Nechybí ani vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Své jméno kustovnice získala podle unikátní skupiny Lycium polysacharidů, které posilují imunitu organismu a zpomalují proces stárnutí. Číňané považují kustovnici také za silné afrodiziakum, které u mužů zvyšuje hladinu pohlavních hormonů v krvi.
  Co ale obsáhlý výčet látek, které kustovnice čínská obsahuje, znamená pro naše tělo?
  - kustovnice posiluje obranyschopnost organismu - zlepšuje náš zrak, dokáže uklidnit podrážděné nebo unavené oči - podporuje správnou činnost ledvin a jater - snižuje krevní tlak a příznivě působí na tvorbu červených krvinek - pročišťuje organismus, a proto ji oceníte po nadměrné konzumaci alkoholu - působí proti stárnutí - dokáže ulevit od některých projevů alergií a astmatu, léčí také kožní nemoci jako je lupenka

  http://www.goji-kustovnice-cinska.cz/

  Co mě zaujalo a co by mohlo pomoci i ostatním :
  http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

  Už jste slyšeli, že vás miminka pláčem manipulují nebo že je pláč pro jejich plíce a hlasivky prospěšný? Ignorování pláče miminka je nebezpečné. Miminko potřebuje náruč a pocit bezpečí. Jen tak se může zbavit napětí, které může pláč způsobovat. Přečtěte si největší mýty o pláči.
  http://www.prosimspinkej.cz/tri-myty-o-placi-mi...

  elib
  27. srp 2015    

  ♥ Dopis miminka: http://www.prosimspinkej.cz/dopis-miminka-mamin...

  "Maminko, brzy budu spát celou noc.
  S naším spánkem je to jako na houpačce. Jednou nahoru, jednou dolů. Mrzí mě, že zatím nedokážu přijít na to, jak si náš spánek představuješ. Kolik hodin je pro tebe málo a kolik moc? Nevyznám se v čase. Zatím se prostě budím, když tě necítím u sebe nebo když mě něco trápí.
  Vím, že už si nemůžeš pamatovat, jaké to bylo, když jsi byla miminko. Pamatuješ si ale ještě, jaké to bylo, když jsi najednou z osmi hodin spánku spala jen dvě tři hodiny v kuse a někdy méně? Jak těžké pro tvé tělo bylo se s tím vypořádat? Stejně těžké je pro mě spát najednou celou noc bez toho, abych se napil nebo najedl, bez toho, abych cítil tvou přítomnost, abych slyšel tvůj hlas, abych věděl, že jsem v bezpečí.
  Mé smysly vnímají každý den nové chutě i vůně. A moje tělo vnímá i různé pocity. Cítím, když jsi nervózní, cítím, když se trápíš i když jsi nejistá. Tak rád bych ti pomohl. Zatím to však neumím jinak než tím, že chci ležet u tvého srdce a slyšet jej. Bije tak krásně rytmicky. Často i přes tvé nejisté pocity, které ještě nechápu.
  Chci poznat tvůj svět
  Jsi to nejkrásnější, co jsem kdy viděl. I když si zrovna nestihneš učesat vlasy nebo chodíš po bytě celý den v pyžamu. Máš tu nejhezčí vůni ze všech, přestože jsi kvůli mně už třetí den nestihla jít do sprchy. Ve tvém náručí se cítím, jako by mě chránil celý svět.
  Nekladu si podmínky své lásky k tobě ani po tobě nechci, abys byla dokonalá. Miluji tě, i když se na mě zlobíš, miluji tě, i když se na tebe zlobím já.
  Nepotřebuji, abys mi věnovala sto procent svého času. Chci poznat tvůj svět. Vezmi mě s sebou na místa, která máš ráda. Ukaž mi věci, které ráda děláš. Ukaž mi, jak funguje naše rodina, naše zvyky, jídlo i tradice. Chci to vše s tebou poznávat. Potřebuji tě, abych jednou sebevědomě vykročil do života sám.
  Nejsem manipulátor, jen si někdy nerozumíme
  Vážně nemám v plánu tě trápit a zničit tě únavou. Možná to tak někdy nevypadá, ale také toužím po dobrém kvalitním odpočinku. Někdy mi to ale nejde kvůli bolestem, o kterých ti zatím neumím říct. Jindy pro mě kvalitní spánek znamená prostě něco zcela jiného než pro tebe. Pozoruji a učím se od tebe. Postupně se naše spánkové představy jistě setkají. Je to lety ověřená praxe. Našeptává mi to tak příroda. Prosím, netlač na mě. Nenechávej mě v té tmě samotného, když pláču.
  Miluj mě prosím takového, jaký jsem. Obejmi mě a přijmi mě. Pro mě jsi to nejcennější, co mám, už od chvíle, co jsem v bříšku poprvé uslyšel tvůj hlas.
  ♥ ♥ ♥

  elib
  26. srp 2015    

  Pro mě velmi přínosný článek. Nehod je na silnici čím dál více, někteří lidé jezdí jako hovada...
  Myslím, že tohle je jedna z nejdůležitějších investic - kvalitní autosedačka, ideálně ta proti směru jízdy : http://petsvestek.blogspot.com.es/2015/08/prehl...
  http://petsvestek.blogspot.cz/2015/07/detske-au...
  Pokud si člověk začne každý měsíc od narození dítěte ukládat nějakou částku, do doby, než mimčo vyroste z vajíčka, má na autosedačku proti směru jízdy našetřeno a není to pak taková pálka najednou.