Medové zoubky - jak na zubaře, když malý hrozně pláče?

lenkam25
5. čer 2019

Ahoj holky jsem v koncích malému se v posledních 3 týdnech hrozně zhoršily zoubky. Má 2,5 roku a na zoubkach měl první jenom flíčky u zubaře to bylo hrozne neotevrel pusu jenom plakal a pak nás poslala pryč že nemá celý den a má plnou cekarnu. Máte s tím zkušenosti? Mám strach aby ho to nezačalo bolet k zubařce deme až 30.7. Děkuju za každý příspěvek

lucajda17
5. čer 2019

@lenkam25
Kamaradky dcera mela zoubky v podobnem stavu, po case se ji zacali ulamovat, mela uz jen pahylky. Zuby ji nechala opravit pred tretim rokem, pod narkozou. Byla teda v Praze a ctyri zuby staly 11 000,udelali ji bile plomby a ani by si to nepoznala. Ja osobně bych to opravit nechala. K zubarce jdete skoro za dva měsíce , tak to zkuste natrénovat, aby spolupracoval. Treba si zahrat na doktora, kdyz bude v klidu, ukazovat male zrcatko atd. Hodne stesti.

lenkam25
autor
5. čer 2019

@lucajda17 dekuju mosim to nějak udělat už sem přemýšlela že koupím nějakou zubní sadu a bude si hrát na zubaře. Uvidím snad to bude dobré a narkoza nebude potreba o peníze mě nějak nejde spíš aby ho to nebolelo 😟

lucajda17
5. čer 2019

@lenkam25
Jestli ho to bolet bude netusim, ale za cas se mu zoubky zacnou drolit. Zalezi jak hodne do hloubky je ma zkazene, aby se dali opravit bez narkozy, jestli by si to tedy nechal opravit. Uvidis co ti poradi zubarka. Jestli jeste s opravou pockat nebo udelat radeji hned.

tulikiss
5. čer 2019

@lenkam25 neporadim se zoubkama, ale pred navstevou zubare u nas pomohlo sledovat prasatko peppu dil kdy jsou u zubare. a taky dobry zubar, zubarka nejdriv vzala dracka s protezou a vse ukazovala na nem a deti si to i zkusily a pak az to delala jim.

lenkam25
autor
5. čer 2019

@fifina86 elmex používám dávám mu ji při každém čištění někdy i 2x protože mě to většinou jako první slizne... 😂

lenkam25
autor
5. čer 2019

@fifina86 o tom druhém sem neslyšela optam se zubarky jak tam budeme děkuji za tip

fifina86
5. čer 2019

@lenkam25 a nemyslis pastu? Protoze ten gelee se tak casto opravdu nema.

emilka51
5. čer 2019

@lenkam25 elmex gelee je az od 6 let. Ptala jsem se zubaře, zda mohu dávat dítěti(3roky) a on mi řekl, pouze pokud vyplivuje, jinak v žádném případě kvůli velkému množství fluoridu...

fifina86
5. čer 2019

@emilka51 co lekar, to nazor. U nas i pres nevyplyvovani dovolil. Ale nedavam plnou davku a taky jen jednou tydne ;)

rajecka
5. čer 2019

Ja myslim, ze to neni zas takova tragedie. Dcera je ma taky, doktorka to trochu vyskrabla a zaplacla nejakou bilou hmotou, a nebyl problem. Akorat jsou asi hodne krehke, protoze pred par mesici narazila ve skolce do stromu a 3/4 zubu ji odlitlo pryc, bez jedine kapky krve, jako kdyby se rozsypal. Podle rentgenu byl uz predtim mrtvy. Ale ze by se samy od sebe drolily to vubec, ma uz je alespon dva roky.

lucie01
5. čer 2019

Také nám byl u dvouletého syna doporučen používat jednou týdně Elmex gelee. Opravdu jen jednou týdně a potřít postižená místa. Pak už nic nejíst ani nepít. Samozřejmě omezit slazené nápoje a nejlépe každé jídlo zapíjet čistou vodou. Také aby se nestávalo, že celý den chodí a jen něco uždibuje - prostě po pravidelném jídle zapíjet vodou.

lenkam25
autor
5. čer 2019

@fifina86 ano pastu sem myslela

lenkam25
autor
5. čer 2019

@rajecka děkuji za trochu uklidnění doufám že ho to nebolí při čištění nebo u studeného. Nějak si nestěžuje

lenkam25
autor
5. čer 2019

@lucie01 čistou vodu dávám od doby co se mu to zhoršilo ale jakoby se tím nic nezměnilo.. Uvidím co ta zubařka snad mu nějak pomoze

fifina86
5. čer 2019
lenkam25
autor
5. čer 2019

@fifina86 jojo mě to v ten moment nedocvaklo až když sem se podívala na internutu co to je.. 🙈😂 Omlouvám se

fifina86
5. čer 2019

@lenkam25 v pohode. Tenhle gelee je fakt super. A i ta druha pasta.

alcar
5. čer 2019

Jakym zpusobem mu cistis ty horni ctyri zoubky? Vyceni ti zuby? Tyhle ctyri zuby se totiz strasne spatne u protestujicich deti cisti a casto se jen osmrdlaji jakoby zespodu, ale horni ret se nezvedne. I kdyz...obavam se, ze tohle uz jsou kazy, ktere se musi opravit.

alcar
5. čer 2019

Jinak se zubarkou bych se domluvila, at si na vas udela vice casu. Tohle “rychle rychle, mam plnou cekarnu” neni dobre pro nikoho. Tohle je “dobre” tak akorat na to, aby mel ze zubare strach.

lenkam25
autor
6. čer 2019

@alcar on si právě nikdy zubky pořádně čistit nechtěl, zkoušela sem všechno možné abych ho k tomu motivovala a stejně to nikdy nevyšlo a musela sem mu je vyčistit s brekem na silu. Horní ret mě vždycky zatina s blbě se tam dostává. Sestricce sem řekla jaký má problém tak snad si udělá čas.

vodaevian
27. črc 2019

@lenkam25 Dobrý den, náhodou jsem narazila na Vaši diskuzi a nedalo mi to sem něco nenapsat..🙂 Naprosto s Váma soucítím, protože jsme měli s malou ten stejný problém.
Musím podotknout, že najít skvělou dětskou zubařku/zubaře je v dnešní době velký problém, protože práce s dětmi vyžaduje někdy i hodně času, trpělivosti a umění psychologie. Pokud Vaše zubařka nemá na Vás čas a komentuje to tím, že má plnou čekárnu, hledala bych dál anebo se zkusila zeptat na rajský plyn či premedikaci v podobě pràšku. Tohle je krajní řešení pro bázlivé a nespolupracující děti.. ;)
Hodně štěstí a držte se! 🙂

lenkam25
autor
19. srp 2019

Ahoj holky, na delší dobu jsem se odmlčela. Tak vám jdu zdelit jak sme dopadli. Návštěva u zubaře byla k neuvereni. I když jsme čekali asi 20 minut v čekárně ještě přez čas který už sme měli být na křesle tak malý nebyl nijak protivný. Spolupracoval tak perfektně že jsem ani nevěřila vlastním očím. Zubařka byla ochotná, vtipná, s malým to úplně uměla já sem se doma snažila malému vysvětlit co tam asi bude dělat, že se nemusí bát že mosi,, tetě,, otevírat pusku atd atd.. Dala mu vatovy váleček do ruky sedla sem si s ním na křeslo povozila nás a malý byl v sedmém nebi. Řekla že to nejsou medové zubky ale kazy že to má teď spousta děti když jsou delší dobu nemocní a mají třeba antibiotika a necisti si pečlivě zoubky.. Je fakt že když je malý Nemocný nebo mu rostou zoubky tak si do pusy nenechá sáhnout.... Ale u zubaře paráda jsem spokojená jako by jsme byli úplně někde jinde než předtím...

lufulie
19. srp 2019

@lenkam25 dobrý večer, co mu s tím tedy dělala?

lenkam25
autor
19. srp 2019

Přejela mu to nějakým válečkem aby to zdrsnela, dala mu tam nějaky gel a nasvitila světlem a bylo hotovo

vodaevian
20. srp 2019

@lenkam25 Tak to je super, že to má naštěstí dobrý konec 🙂
Nevíte, prosím, jestli to nebyl ten ozón? Už jsem o tom dost četla ..
Mějte se zatím krásně 🙂

lenkam25
autor
20. srp 2019

Ježíš tak to vám nepovim co to bylo celou dobu jsem jenom trnula že sem ji ani pořádně nevnímala co říká ale myslim že to nejmenovala co to je.. Ale říkala že se mu to může časem oloupat