Průjem a odmítání jídla při růstu zubů

thortia
24. dub 2017

Zdravím maminky, moji dcerce (8 měsíců) asi rostou zuby. Setkaly jste se s tím, že dítě úplně přestane jíst příkrmy (hned se rozbrečí) a navíc se objevil průjem nebo spíše častá stolice (cca 8x denně). Stolice vypadá jako řídká míchaná vajíčka, trochu nazelenalá - nevím jestli to je infekční průjem nebo jen, že nemá tuhou stravu. Prosím podělte se se svými zkušenostmi 🙂

linee
24. dub 2017

@thortia az na barvu te stolice mala mela to stejne.Ji rostly zuby pozdeji,ale odmitala jist,maximalne kase pila,obcas suchy rohlik,jinak temer nic,klidne i dva tydny:( ani nedala do pusy.Mela hodne ridkou a smradlavou stolici,ale to co popisujes mi prijde jako stolice novorozenat a takove to az nemela.Byla mrzuta,porad chtela chovat.
Ma natekla dasna?Jak spi v noci? Klidne zajdi k dr.,ty priznaky muzou byt od zoubku az po strevni problemy.

annapavelkovaml
24. dub 2017

Já bych taky zašla k doktorce nikdy nevíš...jinak naš mrňous když mu rostou zuby tak nejí nic jiného než jogurty(jak mu lezl druhý zub jedl 4 dny jen bilé holandie 🙄 ale by jsem ráda že aspoň neco snedl ,protože ho to chladí a i polívky nebo příkrmy musí být chladnější...

thortia
autor
24. dub 2017

@linee Náladu má super 🙂 tak hodná dlouho nebyla, jinak nevím jestli jí mám ty příkrmy zkoušet dávat častěji nebo když nechce tak jen nakojit, zase nechci abych ji to nějak znechutila :(

thortia
autor
24. dub 2017

@annapavelkovaml chladnější příkrmy to mě nenapadlo ;) vyzkoušíme

annapavelkovaml
24. dub 2017

😉hodně štěstí

slunina
24. dub 2017

Z mé zkušenosti hlavně nenutit. Jinak my jsme frčeli na jogurtech, dávala jsem do ledničky i přesnídávky. Když nechce, ať si je klidně na mléce, však ono se to uklidní. Pokud opravdu bude mít velký úbytek, doporučuji v lékárně koupit nutridrink. Je to drahé, ale velice výživné a nám to často zachránilo situaci. Nebo aspoň taková ta mléka s kaší v krabičce, dá se dát normálně z lahvičky, taktéž se nechají zchladit v ledničce.

lajla
24. dub 2017

Je to normalni a bezne.nenutit..dostatek tekutin
Za par dni by to melo prejit
Zkusit ryzi, ryzovy chlebik...hlady neumre nebojte.dulezite jsou ty tekutiny
Pokud to do par dni neprejde nechala bych udelat vyter.pridejte probiotika a ve zdrave vyzive kuzu

bacika
24. dub 2017

U růstu zoubků je to normální, u nás to probíhalo a probíhá velice podobně 🙂 ale pokud by se průjem za několik dní nezastavil, tak skoč k dětské na stěry a budeš mít jistotu jestli je to infekční. Do jídla bych moc nenutila, hlavně ať pije.

linee
24. dub 2017

@thortia zkousej, pokud nebude chtit, koj. Hlavne nenut, za par dni ji to prejde. Pokud by se ti ten prujem nezdal, zaskoc k dr. Hlavne sleduj prisun tekutin, muzes ji dat treba odvar z ryze, ten je na prujem take dobry. Zkus ji davat chladnejsi pokrmy, aby ji to zchladilo dasnicky a davej ji neco, co ji moc dasna nedrape, ale spise uklidni. Drzim palce!

aggravate89
25. dub 2017

@thortia ano syn pri kazdem rustu noveho zoubky prestane jist vse. Je mu skoro 10 mesicu a vzdy nez zase najedeme na nejaky jidelni rezim tak je na mleku 🙂 trva to vzdy cca 10 dni a pak zase papa vse co do te doby jedl. A prujem je take normalni, hlidala bych tekutiny 🙂

jijinka
26. dub 2017

No, tak to ke presne u nas, mala (9mesicu) je mrzuta,dokonce mela i horecku predevcirem, porad chce chovat,jen ji dam do kresilka a chci si jen udelat neco k piti,tak slysim ,,mam,mam,mam,,tak si ji vezmu a je klid,prikrmy uplne odmitala,takze je ted ani nevarim,protoze jsem to akorat vyhazovala,akorat jsem se s ni prala,ona plakala a mela vic jidla na bryndaku a v puse nic.☹ Stolicky ma nekolikrat za den, dokonce i v noci,coz normalne neni.Je mi ji lito,tak doufam,ze to brzy prejde.😢 Leze ji druhy zoubek,uz je videt,tak ji asi zlobi zase dalsi.😨