První zoubek horní trojka - je to možné?

dandellaii
8. črc 2014

Ahoj holky, včera jsem si všimla že má Eliška trochu nateklou horní dáseň a vlevo (přibližně na místě kde by tak mohla být trojka) má bouličku. Ještě nemá vyrostlý ani jeden zub (zatím ani náznak - žádná horečka, nateklé dásně atd.). Je možné, aby jí první rostla hodní trojka? Jde mi o to, jestli je to normální, nebo mám plašit a jet k doktorce.
Pokusila jsem se to vyfotit (viz foto), ale samozřejmě to není úplně nejlepší fotka, tak nevím jestli tam někdo něco pozná 🙂
Děkuji za reakce 🙂

koncita
8. črc 2014

😀 😀 😀 rozhodně neplaš, zoubek ještě není ani venku a bůhví jak dlouho to bude trvat (z vlastní zkušenosti vím, že boulička ještě několik měsíců nemusí nic znamenat) a co si myslíš, že by s tím doktorka udělala? 😉 narvala jí ho zpátky? 😀 Jinak ne všem dětem rostou zoubky podle učebnicového pořadí 🙂

ivasad.
8. črc 2014

Je to klidně možné, že první vyroste špičák. Můj bratr měl jako první zub stoličku. S tou doktorkou mě @koncita pobavila. Má pravdu. S rostoucím zubem se k dr chodit nemusí 🙂

tkanicka
8. črc 2014

já tam vidím bouličku trochu jako zespodu, ale horní zoubky se klubou z vrchu jakoby z přední strany, takhle rovně, jsem snad ještě neviděla, že by někomu vyrostly, ale asi i to je možné. Já myslím, že to bude spíš ta cysta, která se dělá právě při růstu zoubků, naše děti je měly u stoliček a zub z toho nikdy nebyl, vždycky se pak zase vstřebaly. A důvod k plašení by bylo, kdyby v roce a půl neměla žádný zub, to jak si rostou stejně nikdo neovlivní 😉

cacenka_d
8. črc 2014

@dandellaii Mozny to je, ja mam u obou holek prvni zub levou horni ctyrku 🙂

terry1512
8. črc 2014

@dandellaii
Neplaš ženská..Děti nejsou naprogramovaný všechny stejně.Nám se taky klube dvojka a trojka nahoře vpravo.tchýně je zubařka a říkala že je to normální.my je teda už máme trušku vylezlé jsou vidět bílé zoubky ale už to ma takhle měsíc a nehýbou se.Takže klidně ještě můžou vylézt jedničky a tyhle se doklubat až později.