Je možné, že nejdříve roste zub dvojka?

Zodpovězené
5. pro 2018

Dobrý den,

prosím o radu. Syn má 3 měsíce a mám podezření, že mu roste spodní dvojka. Má to tam červené a má také malou bouličku nahoře na dásni, kde bývá zub. Je možné, že poroste první dvojka?

Začal slintat a cpe si ruku do pusy. Chtěla jsem Vám to i vyfotit, ale nepodařilo se mi to. Začervenalé mi přijde i horní patro.

Děkuji.

Dobrý den,

první se většinou prořezávají dolní jedničky, ale je možné, i když ne časté, že se první mohou prořezat i dvojky. Proces prořezávání bývá dlouhý a možná si na první zoubek ještě počkáte, i když je dáseň už zarudlá.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová