Rovnátka, v jakém věku jít na ortodoncii?

zutinka
27. led 2018

Ahoj,v jakém věku je ideální (nejlepší) jít na ortodoncii?Ditku je 8let.Trápí nás přední vrchní zuby(máme je ve předu). Doporučite nějakého ortodonta Mělník,Praha.Moc dekuji!!!

lv
27. led 2018

Dcera chodí od 8 na kontroly, půl roce a teď v 10 má přijít až za rok, nebude se nic řešit dokud nebude mít stálý chrup, ne mléčný. Takže ukázat bych se šla.

maggi
27. led 2018

Syn má 11, rovnátka dostal v prosinci. My jsme šli až nás poslala naše zubařka.

zutinka
autor
27. led 2018

@maggi My si máme právě najít ortodonta a je to těžké

maggi
27. led 2018

Aha, tak nás rovnou zubařka poslala kam máme jít, máme tady jenom jednu ortodoncii, takže jsme ani nic jiného nehledali. V 10 letech nás tam poslala, pak jsme chodili pořád jen na kontroly, pak syn dostal na pár měsíců můstek a pak asi až po roce a půl ty rovnátka. Ale nám teda říkala když bylo synovi 8, že je ještě na rovnátka čas, ale nevím, každý to má třeba jinak.

zutinka
autor
17. bře 2018

Nemáte zkušenosti se sundavacima rovnatkama?

zutinka
autor
17. bře 2018

@lv tak dítko dostane snímatelné rovnátka prozatím.

etinka
17. bře 2018

Tak my jsme na ortodoncii kolem 8let už chodili,dcera začínala s nandavacími rovnátky.V 11letech už dostala fixní,byla nejmladší široko daleko.Ale čekalo se,až bude mít zuby trvalé,měla v té době kromě trojek snad všechny.Fixní měla další 3roky a doteď chodíme na kontroly a má zase nandavací na noc....Takže dceři bude 16let a na ortodoncii chodíme už 8let😉.
Ale je fakt,že měla zuby opravdu velmi křivé,s velikými mezerami.Dneska má krásný úsměv🙂
Klidně bych šla s tím 8letým už teď a uvidíte,co vám řeknou.

zutinka
autor
17. bře 2018

@etinka ditko dostane zatím snimatelne a pak asi natrvalo

snahnah
17. bře 2018

Mi zubař vynadal, že už měl junior chodit na ortodoncii od 5 let kvůli špatnému skusu. No, takže jsem změnila zubaře, udělal rentgen, objevil a odvrtal mezizubní kaz a že počkáme na stálý chrup. Já měla kolem 13-14 nosit snímací rovnátka na obě čelisti, ale nemohla jsem dýchat, spát, strašně to bolelo, byla jsem furt nemocná, tak jsem se na to po 2 letech vyprdla.

palomitacheca
17. bře 2018

Nás zubařka poslala na ortodoncii, když měla dcera 5 let. Tam jí diagnostikovali spodní předkus a dostala na horní zuby speciální rovnátka, která měla horní čelist trochu roztáhnout. Teď je má asi půl roku, v červnu bude další kontrola a uvidí se co dál.

vejik85
17. bře 2018

V Praze doporučuji Mudr. Švábovou, u Kavalírky Praha 5!

zutinka
autor
17. bře 2018

@palomitacheca dlouhou trvalo než jsem našla nějakého ortodonta co měl místo.Dítko má dostat rovnátka na horní i spodní čelist. Začíná klasické kolečko kolem toho.

palomitacheca
17. bře 2018

@zutinka my chodíme na Prahu 1 k mudr. Hofmanové. Teď jsem tu našla lístek s objednáním - 22.9. udělali dceři otisk a 13.10. dostala rovnátka. Měli jsme obavy z toho, jak to celé zvládne, ale byla moc šikovná, na rovnátka se snad i těšila, líbí se jí a chlubí se s nimi. Tak jsme rádi, že z toho nemá nějaký komplex a snad jí to pomůže 🙂

chimny
17. bře 2018

Nás zubařka poslala už teď ve 4 letech pro jistotu. S tím, že nás asi stejně pozvou za delší dobu, ale nechci nic zanedbat.

zutinka
autor
18. bře 2018

@chimny Mě dlouho trvalo než jsem našla ortodonta,který měl místo.

zutinka
autor
18. bře 2018

Holky,kdyz se davaji snimatelna rovnatka trhaji se nejake zuby,kdyz stolicky ma ještě mléčné?

j.kriv
20. bře 2018

@zutinka snímatelna mají význam, až když jsou stálé šestky, aby to mělo na čem držet. Trhají se někdy mléčné, aby stálé měly dost místa na prořezání, ale vždycky záleží na konkrétní vadě

duhovakony
21. bře 2018

@zutinka Dobry den...myslela jsem ze se chodi az kdyz posle zubar,ja to tak alespon mela

marii90
21. bře 2018

To by ti urcite poradil zubar, ke kteremu chodite.... nasim holkam dali rovnatka jedny v 11 letech, druhy ve 12 teprve zacali trhat zuby, aby si to pro ne pripravili a mne je dali tenkrat uz snad ve druhy tride... Kazda "vada" je jina a mel by to posoudit zubar 😊