• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vrtají se zoubky tříletým - čtyřletým dětem?

7. ledna 2017 
Dcerka si už pár dní stěžuje že ju bolí zoubek. Má jet na 14 dní ke tchýni na prázdniny, tak jsem ji honem obědnala k zubařovi, ať jí na to koukne. Jdeme tam zítra. Když jí kouknu do pusinky, tak na zoubkách nic nevidím, ale nejsu zubař že :slight_smile: Nemáte někdo zkušenost s takto starým dítkem u zubaře jak by to probíhalo, kdyby měla přece jen nějakej kaz? Nedovedu si představit že by si v klidu nechala zoubek vrtat.
19. črc 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina já jsem synovi našla kaz, ale taky netušim, jestli se mléčný zoubky vrtají. kdyžtak písni jak to probíhalo, jsem taky zvědavá a držim palce
19. črc 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kaleilah jojo, určitě dám zítra vědět :slight_smile:
19. črc 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Znám tříletého chlapečka, kterému zoubek vrtali. Mají i barevné plombičky pro malé pacienty, že si mohou sami vybrat, kterou chtějí. :wink:
19. črc 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Vojtíkovi taky vrtali - je to měsí zpátky - řekla jsem mu, že si opravdu stěžuje na bolest, kouknul a řekl, že aby mu to tam nechal než mu zoubky začnou padat je dlouhá doba, že by se mu kaz mohl rozšířit, tak mu vyvrtnul, bylo to pár vteřin, má tam plombičku - hvězdičku a všude jí ukazuje :slight_smile:
19. črc 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fim
@vojtisek2007 Díky :slight_smile: Kdyby to malé vrtal, tak myslím že by vydržela sedět, je kliďas a doktor je taky super, tak to snad zítra nějak zvládnem.
19. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina tak náš malý měl dva kazy, ale zuby ho nebolely. Dr se do vrtání nechtělo, že se to u mléčných zubů moc nedělá, ale my jsme byli neoblomní a trvali na tom. Malý byl moc šikovný a v puse má hvězdičky :dizzy_face: trvalo to jen chvilku.
19. črc 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem zvedava jestli bude drzet my jsme byli loni u zubare taky je malej klidas ale nechtel tu pusu ani otevrit.. :grinning:
19. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denousek No Nikolka má doktory celkem v oblibě. Když jdu s malým na očkování, tak hned že doktorce ukáže všechny bebinka co má atd. A když měla taky mít jedno očkování, tak byla úplně nadšená že dostane včeličku jako bráška :slight_smile: Asi mám v tomhle trochu jiný dítě :grinning:
19. črc 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naší Denisce také vrtali když jí bylo něco kolem 3,5 let. Byla to chvilinka a ani se nepohnula a prý ji to vůbec nebolelo. Potom všem ukazovala hvězdičku :wink:
19. črc 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina tak to je mazec :grinning: nas malej byl loni sam v nemocnici na kapačkách takže z toho ma trauma :frowning2:
19. črc 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denousek Tak to se nedivím že doktory nemusí, pro tak malý dítě to musí být hrůza.... No jsem zvědavá jak to zítra zvládnem... Pusinku otevře, o to se nebojím, jen jestli bude potřeba vrtat, tak aby to vydržela. Snad jo.
19. črc 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina tak jsem ted malimu rikala o zubari a uz jsme objednaný :grinning: byli jsme poprve pred pul rokem a nechtel ani pusu otevrit kdyz vzala ty nastroje do ruky ted jsem mu to vysvetlila a pristi patek jdem :grinning: tak uvidime :grinning:
19. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně teda když jsem byla malá mléčný zub vyvrtali, vůbec to nebolelo (narozdíl od pozdějších zákroků na druhých zubech). Ale to bylo asi tak před 20 lety :grinning:
19. črc 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasne,ze ano :wink:
19. črc 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kaleilah @vojtisek2007 @ia. @denousek Tak máme zubaře za sebou. Malá byla moc šikovná, hezky otevřela pusinku a držela. Měla tam kaz, ale doktor to nevrtal. Jen jí tam dal nějakou pastu.
20. črc 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od kamarádů jsem se teď dozvěděla, že jejich 3,5 holčičce vytrhli zoubek vepředu, protože zubařka před tím to nechala být půl roku. Naprosto se jí zkazil, nedal se zachránit a ještě nakazil ostatní dva, které musí vyvrtat. Takže já bych asi kaz nenechala jen tak být. Děti mají naprosto většinou kazy malé a během pár vteřin je hotovo.
Chudák holčička si takhle vytrpí mnohem víc, než kdyby to "chytrá zubařka" před tím řešila a mohlo být hned po starostech :frowning2: .
20. črc 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina - náš Petrík chodí od 4 - rokov
Zúbok treba opraviť, kým je kaz malý
A naozaj to zvyčajne netrvá dlho - hlavne treba na to dieťa pripraviť, neklamať a u nás je teda vždy "oslava" , že je zúbok opravený a že to vydržall statočne, takže si može vybrať niečo v hračkárni, a od p. dr tiež vždy dostane zo šuplíka nejaké zvieratko :o) A dobré je využiť službu zubnej hygienistky - naučí čistiť zúbky a može urobiť - vačším deťom - 5 ročným fluoridáciu pastou
20. črc 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bufina Můžu se zeptat na tu pastu, co vám tam dali? Máme kazík na zadní stoličce, nebo zubní kámen, já nevím jak se to pozná.
6. srp 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
s malou chodím od roku, velmi dbám na to, aby si dcera čistila zuby pořádně, den hygienistkou mi bylo doporučeno 1x týdně elmex geelé a přečistit po vyčištění, nemá žádný kaz
eliminuju sladké pocickávání šťáviček a tak
když vidím nděti s černými zuby chce se mi s promiutím blejt, je to vše chyba rodičů a nedostatčná hygiena zubů.
6. srp 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
otázkou je jestli zčernalé zuby jsou výsledkem sladkostí nebo přemíry ATB
6. srp 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucenek Přípravek elmex geléé se nedoporučuje používat u dětí do 6 let , je to i v návodu. Já ho používám, ale malému ho dát nemůžu.
7. srp 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda mám doporuč doktorkou zubařkou, dcera to nepolyká , plivat umí, kloktat taky
7. srp 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek Nevím, ale já taky umím plyvat a kloktat a v těhu mi řekla dr. nepoužívat, jak je uvedeno v letáku.....tak nevím. Něco se sliznící určitě vstřebává, tak fungujou třeba homeopatika.
7. srp 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda to asi bude pasta, co si připravují v ordinaci, taky mi na takový malý kaz dávali v těhu, pochopila jsem to tak, že tam ten kaz "chcípne" a dál se nešíří. Ale u stálých zubů je pak potřeba to řešit, zatímco mléčný zub pak vypadne.

@lucenek kamarádky chlapeček ,teď mu bude 5, má 7 vrtaných zubů a 2 mu trhali, čistí si zoubky pravidelně od prvního zubu a atb měl snad jednou. Prostě to má po mámě, ta má každý zub vrtaný hned po tom, co se jí vyklubal. Takže jsou i jiné důvody pro špatné zuby, nejen vina rodičů či atb.
7. srp 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@timbouctou Tak to bych tu pastu potřebovala domů, zítra se na to naší zubařky zeptám, jestli jí tedy vůbec po dnešku rozdejchám.....

Byli jsme s malým u naší zubařky, tak ho na to připravuju, prohlížíme knížku, jak to chodí u zubaře, včera jsem si jako hráli na zubaře, jednou byl zubař on, podruhé já. Ráno tam šel s tím, že tedy necháme zoubek opravit, fakt byl dobře naladěnej. Pak otevře dr. a hned vidím, že tam dneska nemá sestru, takže nestíhá.....a už to jelo, no šla na něj jako na dospělýho, malej se zajímal o náčiní atd. ale ona otevři pusu a strčila mu tam tu sondu ( to jsme trénovali, že mu bude háčkem klepat na zuby) a zrcátko na to jsem si vůbec nevzpoměla, kdyby mu ho před tím aspoň ukázala, řekla co mu bude dělat atd. prostě nějaký povídání pro děti...nic vůbec nic, takže se mu v puse dotkla tím zrcátkem, on se seknul a už s ním nebylo nic. A ona jen, co mi to tady hraješ, nic ti nedělám.....tak já říkám, že ho raději necháme, aby z toho nebyl nějakej divokej, no tvářila se divně, asi měla představu, že ho tam budu násilím držet nebo co... Při odchodu mi řekla, že občas pomůže, když jde s dítě s někým jiným, než s maminkou, se kterou smlouvá......No přece mu nevyrobím trauma, aby mi už k žádnému zubaři ani doktorovi nechtěl, všude to čtu, jak se má na dětí jít u zubaře opatrně...... Přitom všude jinde u dr. krásně spolupracuje, dokonce nám to napsali i do zprávy pro naší dětskou, když jsme chodili na kýlu. No nic budu muset pohledat nějakého dětského zubaře asi......to bude asi nadlidský úkol.....Kamarádka mi vyprávěla, jak taky byla s malým u dr. a ta mu krásně povídala, že si v zoubku uděla červík bydlení, a ž se musí vyhnat a malej si v pohodě nechal vyvrtat zoubek a ta naše ježibaba udělá tohle! No a zítra ráno k ní jdu se zubem já!
7. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda ti to neberu, ale funguje, já si fakt myslím že je to jen o důkladnosti hygieny, to "dědičné" je snad 1 z milionu je to gen onemocnění slinných žláz, kdy sliny něco neobsahují a jen u této vady se zoubky kazí ať si je myješ nebo ne
7. srp 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek ale já tady nic o dědičnosti nepíšu??? U nás to asi vzniklo z nočního pití mlíka, malej trpěl na opakované vysoké, ale opravdu vysokéte teploty tj, 39 každý měsíc to měl 3 dny, trvalo to tak rok a pořád se mu to opakovalo... v noci jsem do něj k pití nic jiného než mlíko nedostala:frowning2:, ale nějak ochladit jsem ho potřebovala, takže dostal meducínu zapil mlíkem a hned usnul....takže si myslím, že to má z toho :frowning2:
7. srp 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucenek Mě třeba hodně se zubama zahýbalo těhu, pokaždé mě šíleně palila žáha rennie vůbec nezabiralo, měla jsem to pořád, ve den i v noci, to bylo nejhorší a ty kyseliny pro zuby opravdu dobré nejsou......
7. srp 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hojda to asi mělo být na mě :wink:

@lucenek miluju rychlá odsouzení, zvlášť, když ty lidi neznáš. To se skutečností pak nemá nic společného :slight_smile:
8. srp 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@timbouctou vyjádřila jsem svůj názor takže klid holka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek