Začala slintat a odmítá UM

ondrejovaellinka
7. led 2018

Dobrý den milé maminky,

Jakož asi nezvykle, jako tatínek na těchto stránkách se na Vás obracím s prosbou o radu.

Naše malá Ellinka ( 3.5měsíce) nám začala docela dost slintat(vyplivovat sliny) a odmítat jídlo(UM).
Zkoušeli jsme jí přejíždět prstem po dásních ale nezdá se nám, že bychom nahmataly nějaký zoubek, ani že by měla oteklé dásně. Máme o ni docela strach, jelikož nám místo obvyklých 120ml vypije asi 20 a pak to do ní musíme rvát hlava nehlava a stejně víc než 60ml nevypije.

Jak Vám začínaly zoubky a jak jste popřípadě řešily nechutenství ?

Napadá Vás co jiného by to mohlo být ?

Děkuji všem předem za názory a rady.

sthanina
7. led 2018

Ahojky maminko, něco podobného jsem měla se synem ve 4 měsících, volala jsem dr., řekla mi, že se to stává, pokud nemá teplotu nebo cokoliv viditelného není moc , co řešit. Kdyby měl hlad, mám se pokusit mu mlíčko nabízet po lžičkách. A dávat mu čajík (nebo vodu) po lžičkách, kvůli pitnému režimu. Pokud nenastane změna po dvou dnech, mám se ukázat v ordinaci... Tomáš nejedl (vůbec nejedl) den a půl, dostával jenom čajík po lžičkách... Pak začal sám pít, jako když se nic neděje... první zoubky mu rostly dva najednou v 7-mém měsíci...

sthanina
7. led 2018

A jen co se týče slintání, byl uslintaný neuvěřitelně... Potřeboval cca 6 zespoda pogumovaných bryndáčků na den, ty látkové byly proslintané až na bodýčko...