Zoubek v "7" týdnech, je to možné?

ppejskova
21. dub 2016

Ahoj,
Prvně: nemějte mě prosím za blázna jsem prvomáma.
Tak a teď k věci, malá už je týden protivná, 3 dny slintá jak bernandyn, a poslední 2 noci tak nějak pofňukávala ze spaní, dnes mírně zvýšená teplota a bílí hrbolek na právo dole v tlamičce. Kousátko uvítala a uklidnila se.
Nic neobvyklého, ale je jí 7.týdnú, no prakticky skoro 9 uvážím-li přenášení.

Myslíte že je to možné aby to byl zub?

werik153
21. dub 2016

Já si myslím že to možné je, nebo se taky dost často stává, že miminku vyjede jakoby dáseň ven a udělá to takový bílý hrbolek....Ale pokud takhle slintá a má i zvýšenou teplotu tak to asi bude zoubek 🙂 Pro jistotu bych došla k lékaři, stejně teď asi půjde na očkování a s teplotou jí ho nedá.

soyevita
21. dub 2016

@ppejskova Možné je všechno,já měla zoubky už v porodnici a všichni se na mě chodili dívat 😉

ppejskova
autor
21. dub 2016

@werik153 očkování má právě až příští čtvrtek a to už teplotu mít nebude, mě spíš zajímá jestli to právě nemůže být něco závažnějšího,samozřejmě pokud by jí do rána ještě vyskočila tak pomažem hnedka 🙂

ppejskova
autor
21. dub 2016

@soyevita no :D já z toho mám Vánoce, a moje mamka který jsem volala jestli je to možné (má celkem 4 děti, 2 mrnousky a pak nás 2 velký) tak ta mě div neposlala k psychiatrovi

mandala
21. dub 2016

Možné to je, ale děti slintají normálně, protivní jsou taky čas os času, teplota může být k čemukoliv jinému... Nic vážného to určitě nebude, vyčkej, co bude a dej pak vědět, jsem zvědavá, jestli to zub byl, nebo nebyl 😉

ppejskova
autor
21. dub 2016

@mandala to mi je jasný mám 2 malé sourozence, ale naše láska je normálně tak strašně hodné mimčo že právě je hned jasný, že se jí něco děje... Taky jsem zvědavá :D moc reálné se mi to nezdá

soyevita
21. dub 2016

@ppejskova To nic neznamená,že má čtyři děti.Každé dítě je jiné.Někomu narostou zuby dřív někomu později.Je to sice neobvyklé,ale ne nemožné.Tak pak dej vědět,jestli je to zoubek🙂

lv
21. dub 2016

je to vyjímečné, ale ne nemožné - ten zub.
Ovšem 6týdnů růstový spurt, mrzuté, ubrečené děcko, navíc zlobí s jídlem, se spaním - a děti nejsou tabulky, takže klidně v 7 týdnech může být..kolem 2 měs (což taky sedí) začíná velké slintání, ruce v puse, to téměř neustále, kousání do všeho a je to normální vývojová fáze..
Teplota nevím.

lv
21. dub 2016

připomělo mi to mou drahou tchýni - do 3m všech vnoučat tvrdila, že brečí kvůli prdům, kolikám, od 3m to jsou zuby..pak je to vzdor, malé momenty klidu a pak puberta

ppejskova
autor
21. dub 2016

@lv spurty tráví nalepená na prsu a nijak extrémně je neprožívá,poznám to vlastně jen tak že se přejídá... Jinak to sedí, ale právě ten hrbolek na dásničce a teplota...

ppejskova
autor
21. dub 2016

@lv bříško jí nezlobí, máme štěstí...sem tam občas když si neuvědomím že to nesmím jíst tak si zaprdí

lajla
21. dub 2016

Ty bílé hrbolky jsou běžné... Dítě může být neklidné z různých důvodů a taky dva měsíce před tím než zoubek vyraší... K dr bych zbytečně neběžela, ať si tam neuzenete něco horšího

lajla
21. dub 2016

@ppejskova očkování odložit, min 14 dní před by mělo.být dítě bez jakýchkoliv příznaků nemoci či trápení

micaella23
21. dub 2016

Klidne to muzes brat podle 9ti tydnu, u nas se zas odcita pokud by byla v necem opozdena protoze zas byla o mesic driv.. A ve 3m uz zuby nejsou nic zvlastniho, kdyz ne tak- sprut, vic caje vic mleka zkus, mohla se drapnout nehtem do dasne, horecka je kolikrat zpusobena tim brekem.... good luck!🙂

ppejskova
autor
21. dub 2016

@micaella23 diky 🙂 hele ona moc jako plačtivá není jelikož je to mazlík tak ví že když jde do tuhého tak jsem tu pro ní nonstop. A čaj vůbec nedávám LP mi říkala že vůbec není nutné, stačí přikládat když si řekne
No uvidíme co z toho vyleze,jsem zvědavá

soyevita
21. dub 2016

@ppejskova Čaj bych určitě taky nedávala,alespoň ne prvního půl roku.Přijde mi to u kojeného dítěte zbytečné.Uvidíš co se z toho vyvrbí.

micaella23
22. dub 2016

Jo jestli je kojena tak to je jina, my mame um a doktorka mi rekla ze mam dat vodu/caj , takze ji das proste mliko no🙂 ... To nase plactiva taky neni.. A co si vzpominam tak byla chvili nervni, obcas pofnukala a najednou spicak venku:D takze by to mohlo mit hladkej prubeh