Zub skoro v 6týdnech. Je to možné?

katka9184
26. bře 2021

Holky,
je možné, že se ukážou první zoubky v 6ti týdnech? Malý má za pár dnů 6 týdnů, už skoro týden je hrozně plactivy, nevydrží chvilku bez křiku a dneska jsem našla v pusince naznak dvou jedniček... Není možné, že se mi to zdá??... přijde mi to brzy🤦‍♀️😁

nikoulinka
26. bře 2021

Určitě to možné je 🙂 Synovec měl první zub cca ve 4 týdnech 🙂 Moje děti první zub, oba, až v 16 měsícch a to jim dokonce rostly prvně dvojky nahoře 😂

netopejr
26. bře 2021

Ano , je. Poptej se po rodine, kdy rostou zuby je dost geneticky podmíněné. 😉

katka9184
autor
26. bře 2021

@nikoulinka Taky rarita, první zoubky a dvojky 😁.
No, má tam dvě čárky, na pohmat mi to přijde tvrdší než dasnicky vedle. Za týden jdeme k dětské, tak se jí to ukážu.

daasqua
26. bře 2021

Obě moje děti měly po narození jakoby náznak zoubků dole, dceři vyrostly asi v 9m, syn uvidíme 🙂

honeya
26. bře 2021

Syn měl dásně nateklé od dvou měsíců a první vylezl v 6. Takže může se proříznout za chvíli, ale taky až za nějaký měsíc. Teď už má taky alespoň měsíc zase nateklé a zuby nikde 😀

katka9184
autor
26. bře 2021

Je mi to jasné, že to může X měsíců trvat... Snad ho to trápení brzy přejde, u staršího o zubech ani nevím

fyii
26. bře 2021

@katka9184 je to mozny , maly si jo odnesl z porodnice🙂

amazonkajanik
26. bře 2021

@katka9184 je to možné, bratr měl v měsíci a půl, tehda nebyly žádné kloboučky , tak mamka musela za pediatrem pro lístek na Sunar. Dokonce jsem našla, že se některé děti se zuby rodí, ale těm se odstraňují (au 😣)

katka9184
autor
27. bře 2021

@amazonkajanik 😱 jako vážně? Proč?

No já si všimla před pár dny, že když se malý prisaje k prsu, takže mě to malilinko bolí, říkala jsem si, holt zase popraskané bradavky, i když od porodnice byl klid, a oni zuby 🤦‍♀️

katka9184
autor
27. bře 2021

@fyii 😱😅 Nechápu, kam ty děti spěchají. Maličký je od narození hrozný divoch, i dětská na poporodním to říkala, že na to, že je pár hodin po porodu je šíleně akční a zůstalo mu to a ještě ke všemu zuby 🤦‍♀️😅

fyii
27. bře 2021
fyii
27. bře 2021

@katka9184 no jo s tim.nic nenadelame😁, hlavne ze jsou zdravi. Dalsi zub byl asi ve 2.mesicich. nic mu netrhali, nebyl duvod. A akcnak je dodnes, je mu skoro 5. Mala se jim v porodnici furt pretacela😆 a svlikala si ty polodupacky.😆 sestricka na me vzdycky, vy jste ji zase svlikla, tak nechtela verit, ze ne az ji jednou pri tom nacapala, pretocena a nahata a to byla predcaane narozena. Kojeni se zubama jde normalne, me kousli jen parkrat a to jsem teda rekla tohle ne to maminku boli a nejak to slo...

amazonkajanik
27. bře 2021

@katka9184 taky nechápu moc, ale asi kvůli kojení,že by mohlo mít miminko problém se prisat

katka9184
autor
27. bře 2021

@fyii Kojení se zubama jsem si vyzkoušela se starším a šlo to. I když někdy to bolelo jako čert 😁.
Koukám, že to je všude stejné, malý je taky pořád bez kalhot 😅 a teď se naučil odkopavat si deku, taky bezva věc 😅

barulina
27. bře 2021

Je. Kdyz je mozne, ze se muj syn se dvama zuby narodil, tak je mozne uz vse

katka9184
autor
28. bře 2021

Děkuji moc holky za informace, jste zlaté 🤗

viki999
28. bře 2021

@katka9184 syn měl v 9tydnech jeden prorezany a druhy skoro prorezany, do 4m měl 8 zubu, do roka 20, pak byl chvíli klid, pak za chvíli dorostly i 5ky.. tak už máme dlouho klid..

keksik002
28. bře 2021

@katka9184 mozne to samozřejmě je akorat nez se zub doopravdy prorizne muze to taky trvat dalsi mesic - dva, misovi se naznak jednicek ukazal taky kolem 6-7tydne, no prorizly se az v pul roce 🙂

katka9184
autor
29. bře 2021

@keksik002 Když to bude dobré snášet, tak ať se mu prořežou klidně za X měsíců 😅. Ale přijde mi takový nevrlý. Možná ho to svědí 🤔

keksik002
29. bře 2021

@katka9184 to určitě a kazdy pohyb zubu ho i boli.. Akorat to proste neuspisite

katka9184
autor
29. bře 2021

@keksik002 Je mi to jasné 😔

lucykote
Autor odpověď smazal
Zobraz