Čeká nás první IVF. Je tu někdo, koho to čeká taky?

suzik161
11. lis 2013

Ahoj, dnes jsem se dozvěděla, že jediná možnost jak otěhotněj je IVF. Je mi 26 let a mám o 6let staršího manžela, přes rok se snažíme o mimčo a nic. Je to díky mé snížené fci štítné žlázy. Chodím do Sanus Jihlavy. Najde se tu někdo s kým bych si mohla o jednotlivých procesech popovídat a vše probírat?
Děkuji za příspěvky 🙂

jilu04
28. lis 2013

@gittynka jo jo znám to ale děkuji 😉

jilu04
28. lis 2013

@doko to věřím, co bysme pro ty rošťáky mrňavý neudělali co?

doko
28. lis 2013

@gittynka já filmy moc nemusím v PC, musím na to mít velkou televizi, abych z toho něco měla 😀 , ale na seriály mrknu ráda 😉 díky za tip, tu stránku neznám 🙂

gittynka
28. lis 2013

@jilu04
@doko holky viděli jste Martin a Venuše? já na tom byla v kině a tenkrát mě to hodně bavilo 🙂 je to český takový milý film 🙂 http://www.sledujemefilmy.cz/hlavni/film/martin...

doko
28. lis 2013

@jilu04 asi tak 🙂
@gittynka neviděla, měla bych mrknout 😉 a uděláš za mě ten adventní věnec? 😀 jestli se kousnu u filmů a seriálů, tak ho nikdy neudělám 😀

gittynka
28. lis 2013

@doko
@jilu04 no já chci jít taky co nejdřív na neschopenku, nejsem ten typ člověka co se doma nudí a raději tráví čas v práci...nedokážu si ani představit jaka mi nejni dobře a u toho učim, upřímně a ty bacily mezi dětmi, nebo do mě někdo strčí..jako opravdu ne, vědqla bych že tu práci nedělám naplno a jemi to samotné blbé vůči dětem, takže se nedivim, dkyž chce někdo zustat doma, je to každého volba a pokud to fynekolog umožní, jako že nám po IVF asi snad jo, tak proč to nevyužít

gittynka
28. lis 2013

@doko hehe děláš normál z větviček? loni jsem si krásný koupila na ván. trhu - byl to na slámovém kruhu tavnou pistolí nalepené jablíčkové křížaly - usušené plátky jablek hodně hustě nasobě a překrývali se, mezi tím byly malé čajové svíčky, nahoře skořice a kolečko sušeného pomeranče a jeste červená stužka, jednoduchý krásný 🙂 akorát Venda mi ho chtěl sežrat 😀 nastesti to bylo lepené tavnou pistolí a zaprášené

doko
28. lis 2013

@gittynka tak myslím, že nejít na neschopenku by byl spíš hazard 😉 jenže já nejsem na neschopence, já se dobrovolně vzdala práce. kdybych věděla, že na to IVF nepůjdu v září, jak bylo naplánováno, tak s prací asi neskončím. ale prostě člověk míní, osud mění 🙂

gittynka
28. lis 2013

ján píšu jak Tatar...nebo spíš jsem od dětí chytla dyslexii :/ 😀

jilu04
28. lis 2013

@gittynka no já byla ze začátku ráda, že jsem v práci a příjdu na jiné myšlenky a nepozoruji se doma, ale když se mi pak přitížilo, tak už to jinak nešlo. Nevím, jak to je u tebe v CARu, ale u nás mi řekl pan primář, že PN dávají až od odběru vajíček, takže jsem ji dostala od obvoďačky.

gittynka
28. lis 2013

@doko já ti rozumím, ono si asi vetšina lidí myslí, že práce ve škole je pohoda, žejo samé prázdniny, no já si na učení ani nestěžuju ale s paní ředitelkou a administrativou,ož mi zabere víc času jak samotné učení to jsou nervy naplé jak struny a stres hroznej, ted nám možná přijde na kontrolu inspekce..takže na základe toho jsem rozhodnutá, pokud by byl problém že by se nezdařil první pokus nebo nejaké nepříjemnosti v práci tak končím a to i za cenu že přijdu o mateřskou

jilu04
28. lis 2013

@doko teda ty jsi holka šikovná k tomu se já nikdy nedokopala udělat adventní věnec
😀

doko
28. lis 2013

@gittynka já si to po sobě čtu a taky mám mraky chyb.....doufám, že si na pravopis nepotrpíte 😉 nechce se mi to všechno kontrolovat 😀 i když ty a suzik učitelky, tak nevím nevím 😀 😀 jinak věnec kupuji už i s větvičkama......z jedličky....protože déle vydrží zelený a voňavý.....ne jak z lesa....to v pokoji v teple brzo zhnědne a opadá 😉 a pak ho doma zdobím jak já chci 🙂

gittynka
28. lis 2013

@jilu04 me nikdo nic neříkal, ale na stránkách reprofitu mají taktéž napsané od OPU, takže od odběru...jelikož mi injekce začnou kolem 4. ledna tak se mi popravdě ani moc nehodí být doma, jelikož na konci ledna je konec pololetí zase stresy porady a vysvědčení, no to sice asi není pro to moc dobré, ale zas čekat další měsíc jen kvuli vysvedčen s mýma problémama kvůli endo se mi nechce, takže holt to bude muset paní ředitelka zkousnout no :/ a mě snad bude dobře

doko
28. lis 2013

@gittynka přesně moje řeč.... 😉 úplně mi mluvíš z duše 🙂
@jilu04 zase mě nepřeceňuj......to je takový polotovar....nedělám ho celý sama 😀 ten základ mám od tety a já ho jen zdobím 😉 jo a taky pak umím hrozně krásně zapalovat svíčky 😀 😀 😀

gittynka
28. lis 2013

@doko helel víš co? já učím i čestinu a je fakt že v tom sešitě mě to prostě střelí okamžitě do očí...ale tady? ty jo já jsem ráda že můžu vypnout a nemusim pořád jenom dokola někoho nebo neco opravovat včetně sebe... prostě mozek se dostane do fáze nula a kašlu na vše..háčky čárky překlepy hrubky...jako opravdu jsem ráda když můžu vypnout...i dkyž je mi jasné že to vypadá hrozně jako od úči...ale nějak není síla :D 😀

jilu04
28. lis 2013

@gittynka to je jasný, pokud to tak cítíš, tak je to lepší, To víš že jo, vždyť je to takyy ženská a snad každá pochopí, že v životě ženský je potomstvo na prvním místě 😉
@doko no vidíš, já bych člověče nedodělala asi ani ten polotovar, já jsem na tohle nějak bez talentu 😀 jo to zapalování svíček by mi taky šlo, to mám ráda

doko
28. lis 2013

@gittynka tak ale to je super, že nejsi taková ta upjatá, co musí mít všechno na 1 000 % 😉 tady ty učitelky byly děsný.....a když to člověk až moc žere, taky to není úplně ok. jak říkáš, člověk musí mít odstup a odpočinek od toho, jinak bychom Ti volaly chocholouška 😀 můj taťka je taky učitel a taky to bere tak "sportovně" . a i proto je mezi žáky tak oblíbený 😉

gittynka
28. lis 2013

@doko hehe hrozně krásně zapalovat svíčky 😀 moje maminka je šikovná, je to zahradnice, takže s vencema má každoroční zkušenost, ale bohužel já jsem to po ní nepodědila :(

doko
28. lis 2013

@jilu04 já právě taky 🙂 vždycky si večer s manželem sedneme a já pozapaluji hodně svíček a manžel se vždycky tváří tak otráveně a ptá se mně, jestli zas zakládám požár a prý jsem musela být v minulém životě pyroman 😀 😀
@gittynka no vidíš, tak zneužij maminku 🙂

jilu04
28. lis 2013

@doko tak to je od něho milý 😀 my to máme doma opačně, jakmile já si koupím nějakou vonnou svíčku nebo vůni do aromalampičky, tak jakmile přijdem domů, tak už to chlap testuje, prý jestli to hezky voní a tak 😀 jako kdybych já mohla koupit něco smradlavýho 😀 😀 😀 😀

doko
28. lis 2013

@jilu04 :D důvěřuje, ale prověřuje.

suzik161
autor
28. lis 2013

@doko
@gittynka Jj, je to ten základ. Na všem jsem byla, ten 3. den mám již za sebou a teď mě čeká 12. DC, taky krev a pak UTZ. Děkuji, snad se to povede a bude to v nějaké možné formě. Jinak já bych chtěla jít taky na neschopenku. S tou školou s tebou naprosto souhlasím. Popravdě se snažím vše dohnat, abych to měla v cajku, kdybych to musela někomu příští rok předávat, tak ať to dám v pořádku.

doko
28. lis 2013

@suzik161 já věřím v samé dobré zprávy 😉 mně teda hormonální profil dělali dvakrát, ale nikdy se to dnem cyklu neřídilo. ale to bude asi tím, že žádný cyklus nemám 😀 tak zítra hodně štěstí 😉 ale tohoto bych se fakt nebála. to jestli já nebo manžel budu mít nějaký průšvih v genetice, to bude horší 😠 trochu mě děsí, že ty výsledky ještě nejsou. ale nedá se nic dělat 🙂

jilu04
28. lis 2013

@doko to teda, je to lumpík 😀 jak dlouho už čekáte na výsledky té gennetiky?

doko
28. lis 2013

@jilu04 čekáme na ně měsíc přesně. dr říkal, že budou teď to pondělí co bylo a volala jsem tam, ale nebyly (ale docela se tomu divil, že tam nejsou). tak mě napadají takový myšlenky, že tam něco našli a třeba to pro jistotu ještě jednou kontrolují nebo něco 😀 😀 😀 ale asi jsem stará hysterka 😀

suzik161
autor
28. lis 2013

@doko já taky žádný cyklus nemám, ale jak jsem dobírala utroš, tak jsem měla. Neboj, ta genetika dopadne dobře, je nás hodně, co se snažíme a oni tam mají určitě hodně práce, tak to nestíhají 😉

jilu04
28. lis 2013

@doko to bych neřekla, že jsi hysterka, já bych se taky bála, neboj, my měli taky výsledky až někde snad po 2 měsících a jsme oba v pořádku 😉 😉

doko
28. lis 2013

@suzik161 já neměla vůbec nic, jako žádný léky, tak asi proto 😉 jo to s tím nestíháním docela sedí 😀 mohla bych se Tě zeptat, za jak dlouho po utrošu Ti dorazila MS? já na cyklus ještě utrogestan neměla, tak nevím, co mám čekat 😉
@jilu04 jo dva měsíce? 😕 tak snad jo. ale i tak budu klidnější, až je budu mít 🙂

jilu04
28. lis 2013

@doko to je jasný, že pak to bude černý na bílým a bude to víc v klidu