Hubenější děti. Jak na vás koukají ostatní?

poupe
23. led 2008

jak se na vas koukaji ostatni,mate nejake negativni reakce?

jana.1
24. led 2008

siss, aha... ale to je jedno.. no zas když kouknu na plechovku, tak v množství se to moc neliší.. teda myslím.. litr jako litr.. taky bych to neřešila.. 😀 jestli tak nebo tak.. prostě geny a hotovo 😝 To snad každá máma pozná, zda je mimi nenajezený nebo přežíraný, ať jí, co jí 😉 😎 Ty mudři musej holt vždycky něco najít - některý teda..

jana.1
24. led 2008

schneku, přesně tak.. to je individuální.. kámoška má kluka na UM a měl v půl roce 6 kilo, což jiný děti na MM mají dřív.. Fakt se ty děti nedají a nemůžou srovnávat 😒

sisstin
24. led 2008

jana: my máme hodnou pí.Dr....a za 5,2jsme byli pochváleni 😅 😅 😅

jana.1
24. led 2008

siss, my máme naštěstí taky pohodovou dr. 😀

sisstin
24. led 2008

schnek: tys někde psala, že Ondrášek pil mín, vid? Ted pije 120...ale trváááá mu to 🙄 😅

cazadora
24. led 2008

sis natálka když už se na to vrhne tak třeba těch 80 vypije za 10 minut i míň ale když u toho dělá scény tak to se nedá ani počítat 🙂

elucinka
24. led 2008

Tak já mám spíš opačný problém - náš Adámek má v necelých 4 měsících 7 kg a je plně kojenej, ale moje ségra má chlapečka 22měsíců a má necelých 10kg...je droboučkej a hubenej, ale jinak zdravej jako řípa, za celý 2 roky měl 1x rýmu a 1x teplotu s chřipkou. Kojila ho do 20 měsíců. Jí strašně málo, jsou dny, kdy do něj skoro nic nedostane. Ale jinak je veselej a živej, tak to neřeší 🙂 Řeším to já, protože jsem si plánovala, jak bude náš Adam dědit po bratránkovi Tomovi oblečení, a ono prdlačky - za chvíli to bude opačně 😀

sisstin
25. led 2008

tak ženský..dneska ráno po 13hodinách spánku vyžahnul 150 asi za 15minut 😲 😅 😅

janickabez
25. led 2008

siss pujč mi toho tvýho spáče 😀 😀 😀 😀

gandy
25. led 2008

My máme taky doma docela hubeňoura. Natálce jsou 3 měsíce a má 4800g. Doktor pořád říká že přibívá dobře, ale mě se to zdá málo.. Porodní váha byla 3320g. Naty je docela dlouhá, spousta oblečků už nám neni a musíme kupovat větší.. 62 je akorát, už budu kupovat 68... Kojím takže ani nevím kolik vypije. Naše zlatíčko během dne chce skoro každou hodinu papat, ale jen si cucne a je spokojená. Do třech měsíců spinkala v noci krásně i 8 hodin, teď i v noci papá častěji.. Nevím zda mám dost mléka, nebo prostě začala jíst více.. 😝

ulicnice
26. led 2008

Sisstin, to dáváš na noc odvar z makovic??? 😀

majaaita
26. led 2008

Jiří měl porodní 4200 g a 52 cm. Teď je mu osm měsíců a váží 7350 g a měří 73 cm, je dlouhej a šlachovitej 🙂
Takže tu váhu dohání výškou. Doktorka je ale klidná, ve vývoji je ok, naprosto spokojenej.

A to jí prakticky furt, každý dvě hodiny. Prostě rychlej metabolismus - co já bych za něj dala 🙂)))

kalu
26. led 2008

Ahoj holky, taky se připojuju s naším "hubeňourem"-Lucinka (porodní míry 3180 g a 51 cm) má v deseti měsících 78 cm a 8 630 g -takže dlouhá a štíhlounká. Stále kojíme, jinak toho moc nesníme, poslední dobou se to trochu lepší, ale do 8 měsíců byla v podstatě jen kojená a jsou i teď dny, kdy si nic jiného nechce vzít, ale už těch dnů pomalu ubývá, protože je hrozně pohyblivá a prostě už jí to kojení asi nemůže stačit. Doktorka je celou dobu našeho růstu naprosto v pohodě,spíše mě uklidňovala, když jsem byla špatná z toho, že přibírá tak pomalu. Ještě nikdy jsme nemarodily (ani kašel či rýma), takže teď už si z váhy nic nedělam.

draga
28. led 2008

tak se přidávám do klubu 🙂) Dalíček měl v 10m 7,36 kg a jak píše tiki rádi bysmě dosáhli hranice 8kg v roce 🙂)

maminky se na nás koukaj někdy divně, bo Dála je docela šikula a skoro chodí, krásně stojí no a samozřejmě jak je hubenej tak to vypadá, že je i mladší a prostě se diví že máme tak šikovného půlročního chlapečka 🙂) 😀
já jsem ze začátku byla trošku nervní vždycky před prohlídkou u mudry ale ona je rozumná, udělala mu testy jeslti není chudokrevnej a ještě nějaké z krve a pravila, že je zdravý a holst nebudeme mít andílkovské mimi s varhánky 😀 což mě zase až tak nevadí, nemáme problém, že by ho tlačily plínky, nebo že by měl nějaké rpoblémy s pohybem apod. Kojila jsem plně do 6ti měsíců vydržela jsem tlaky, že mám přikrmit...no a teď Dála baští o 106 a doufám, že za 14 dní váha ukáže těch 8 kg 🙂))

jediná nevýhoda je že mu je na plavání zima, dětičky se špíčkama jsou v poho a Dála furt klepe kosu 😀

sisstin
15. únor 2008

tak hlásím, že už spáče nemám..budí se v noci na jídlo..ale sní max. 90 a konec..jinak jíme tak nějak 90 neustále..výjimečně 120..a někdy taky jen 60 😕

kalo
15. únor 2008

my máme 7 měsíců a skoro 7kg!! 😀 😀 😀

sisstin
26. únor 2008

tak my máme ve 4 měsích 5820g..úspěch 😅 😅 😅 😅

besinecek
26. únor 2008

ahoj, my máme 9 měsíců a vážíme jen 7,5kg a doktroka je spokojená, prej je to drobnější holčička, ona papá akorát míň než jiné děti ale je spokojená tak to moc neřeším, ale to víte že závidím sousedce jaká je baculatá ta její holka v sedmi měsících.

unka7
27. únor 2008

Ahojky nám je 13 měsíců a máme 8,5 kg, podle doktorky vše v pořádku. To zase nám závidí kamarádka, protože ta má velkou baculku 😉

sisstin
10. bře 2008

tak se opět zapojuju..dneska jsme byli u Dr. malej má 4,5měsíce, 65cm a 5710g...normálně se na mě tvářily, jak když mu nedávám najíst..prej ho mám přežírát..dávát mu dvě skleničky zeleniny denně...do mlíka mu dávat vločky a banán a v noci ho budit na jídlo 🙄 no úplně na hlavu...jsem z toho mimo...prostě nechápu, proč bych ho měla cíleně přežírat..když nechce..navíc mi teda hubenej nepřijde..asi změnim Dr. 🙄

gabca1
10. bře 2008

siss - víš proč? Protože to maj v tabulkách. Nechápou, že některejm dětem stačí jíst míň. Dospělí taky všichni nemaj stejnou váhu 🙂 Vybodni se na ně.

sisstin
10. bře 2008

gabca: já neřeknu, kdyby měl např. 4kg..to už bych uvažovala, že je teda asi něco blbě..a nějak bych ho nutila jíst víc..i když fakt nevim jak 😕 ale vždyt má skoro dvojnásobek váhy..což má mít v půl roce..a to teda asi bude mít víc jak 6kg..při narození měl 2940 😉 fakt jsem si myslela, že je Dr. v poho..nikdy mi neřekla na váhu ani n..a najednou tohle 😠

gabca1
10. bře 2008

siss - prostě jejich tabulky. My měli při narození 3640 a teď máme asi 7 kilo. Já myslim, že je to skoro stejný jako u Vás. Mě taky se.ou ty jejich tabulky. Zkus jít k jiný doktorce, já už mám taky jinou, tamta byla posedlá, zvala nás obden na vážení, protože malá nepřibírala podle tabulek, teď jsem u jiný a ta to tak nebere.

kalo
11. bře 2008

Sisstin: to fakt není nijak extrémně málo..koukám do průkazky naší malé a ve 4,5 měsících měla 5 kg. (Teď má v 8 měsících 7 kg.) Dr.se nad tím nijak nepozastavuje. Prostě nemá po kom být hrošík. 🙂 Já vážím 45kg a můj muž je střední postavy, tak malá je drobek. A neřeším to. Jestli nejste nějací obrové, tak proč by měl být váš prcek?
😕
Taky mi dr.řekla, že tyto malé děti jsou většinou i živější (nevím,jak u vás, ale u nás ano 🙂 ) A že hodně energie spálí tím pohybem

zevina
11. bře 2008

siss, myslím že to mluví za vše, když už vám mudra doporučuje vločky (lepek) tak brzy, tomu zřejmě odpovídají i ostatní názory 😕 možná by ta změna dr nebyla od věci...
jinak protože mám taky hubeňoura, mrkla jsem kolik jsme vážili ve vašem věku 6770g (ale porodní váha 3750) něco jako gabca 😉 v půlroce zdaleka dvojnásobek p. váhy neměl a trojnásobku v roce se ani nebudu zmiňovat, páč v 18-ti m pouhých 9,5kg 😀
naštěstí to naše mudra tak tragicky nebere, vidí, že kluk je šikovný, podviživeně nevypadá a její konstatování bylo, že geny holt nepředěláme, stačí, když se koukne na mě 😉
hlavně že jsou děti zdravé 🙂

leninn
12. bře 2008

Siss: Moje Barunka má ve 4.měsících max 5,5kg! A dr. je v pohodě, já také, tak buď také 😉

cazadora
12. bře 2008

holky tak já se taky opět zapojuju s muší váhou mojí natálky v 5měsících má 4850g 59,5cm doktorka už to přestala extrémě hrotit ale teď má malá průjem takže je to v pytli zatím teda nehubne ale nikdo netuší z čeho to je jinak jí nic neni

besinecek
12. bře 2008

ahoj, tak mi máme v 10.měsících 7760g, takže já jsem z toho nervozni, doktorka je klidná, prej je to drobnější holčička, papá hezky, je zdravá, to je důležitý. A vypadá to i hezky, když není tak tlustá. Hlavu vzhůru.

cazadora
12. bře 2008

jinak já se s žádnou negativní reakcí nesetkala každej si totiž ještě donedávna myslel že je to malinký miminko 🙂 a přesně jak píšete když jsou zdraví veselí pohybliví a snaží se tak neni co řešit, já myslim že beruška bude mít v roce max 6-7kg spíš ale k těm 6 no a když bude v poho tak co

kalo
12. bře 2008

cazadora: my na tom byly v 5.m. váhově úplně stejně jako vy. Teď máme něco přes 7 kg. A to baští o 106!!! Nechápu. 🙂