Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

sliver
19. dub 2010

hencidlo - zajtra držím prsty, nevadí že su dva, hlavne že sú!!!! to je super. Mne pregnyl pichajú do zadku 😀

hencidlo
19. dub 2010

dakujem silver, ja len dufam, ze sa to podari 😉

a ty si ako na tom?

aj mne ho pichli do zadku 😀

sliver
19. dub 2010

no ja čakám, zajtra ráno si mám robiť test, no včera ma tak strašne bolelo brucho ako keby mrcha mala prísť, už som ju dnes čakala na 100%, mám predkrámové stavy - bolí ma brucho a som strašne smedná.... to mávam vždy

a IUI sa nemusíš báť, to je v poho! ja by som na to chodila ja každý mesiac 🙂 len je to zbytočné 😉

hencidlo
19. dub 2010

aha a po zakroku si bola doma, alebo si chodila do prace? jednoducho ak mozes napisat, tak ako to prebiehalo???

hencidlo
19. dub 2010

a preco myslis, ze je to zbytocne? to sa tu este nikomu nepodarilo takto zostat tehu???????????????

sliver
19. dub 2010

no po prvom IUI som bola doma iba ten den, po druhom som bola ešte tri dni lebo náhodou som bola pred ním chorá tak som dr. poprosila nech mi natiahne PNku aby som sa nešla po IUI hned stresovať do práce.
Prebiehalo to úplne v poho, dve hod. predtým dal drahý spermie, oni ich upravili a potom ich takou tenkou pipetou či čo to bolo vložili do mna, vôbec to nebolelo, normálne ako keby som bola na kontrole a prezeral mi vajíčka tak toto bolo to isté....
no ak sa ti nepodarí 2-3krát tak radšej ísť rovno na IVF, lebo aj to IUI niečo stojí a má to o moc nižšiu šancu ako IVF, tak ak sa to nepodarí tak zbytočne to skúšať stále a cvakať.....
ale podarilo sa tehu aj po IUI, neboj!!!!

hencidlo
19. dub 2010

no tak to asi hej lebo ja cvakam za to 170 € + benzin (lebo som az z puchova, tak to tiez nieco stoji)

ozaj a inak kolko stoji ti IVF? to schvaluje aj poistovna? a tam sa potom musi dlho cakat ci nie?

sliver
19. dub 2010

hencidlo - IP

jerryjanka
19. dub 2010

hencidlo - prečo 170 eur?? ved maju 100 eur pisane v cenniku ja som platila teda 100 + benzin+lieky
a prave preto som odišla do cegysu tam to stoji 40 eur - robia ale len iui - ivf nie a ja chcem iui skusiť aspon 6x
je to v tretnčine takže pre teba by to bola tiež dobra volba na dalšie iui ak bude treba
čo sa týka úspešnosti
IUI má uspešnosť 10-15%
ivf cca 40-50%
avšak tam je taka potratovosť že len cca 33% si nakoniec naozaj odnesie babo z pôrodnice
takže ten rozdiel sice je - ale aj cena ivf je odosť vyššia a aj s preplatenim poisťovne vyjde na cca 1000 eur za zakroky a ukony ktore poisťovna nepreplaca.
preto ja chcem najskôr viac x IUI

hencidlo
19. dub 2010

jerry bude to asi koli tomu tolko lebo je tam + aj darca, tak preto. a robia aj toto v tom cegyse?
uz si tam bola? aky je tam pristup ....
ved aj ja by som chcela vyskusat ak sa nepodari iui teraz tak potom este aspom 2x, len keby to nebolo take drahe je tam mala uspesnost, tak len dufam, ze sa to podari, lebo uz teraz to dost mava s mojimi nervami. 😀 😀 😀

jerryjanka
19. dub 2010

aha tak potom ano darca je drahy - neviem či to robia musela by si sa to spytať - ale na maily odpoveda lekar každy den
vygoogli si cegys. ešte som tam nebola ale čo tam chodia baby tak vraveli že v pohode 🙂

nana.76
19. dub 2010

sliver určitě mrcha nepříjde a to že tě boli bříško jako na mrchu je naprosto normalní mě tak bolí do dnes takže zitra testni a posli info že budeš mamina.No a kdyby nahodou to nevyšlo v což nedoufam tak s IVF ti moc rada pomůžu a poradim 🙂

estrozinka
19. dub 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, je nutný vyšetřit spermiogram u partnera než se začne Clostilbegyt užívat?

kkamca
19. dub 2010

Ahoj..
já osobně se teda naopak přiklánim spíš k ivf..
IUI moc nevěřim,a myslim že ty 3 pokusy bohatě stačí.Pak je to dle mě vyhazování peněz.. 😕

estrozinka:no nutnost to není..ale tak bylo by to fajn vědět,že jste ok oba.. 🙂

lebo5
19. dub 2010

Ahoj babule, ja idem teda 28.4. do CEGYSu na folikulometriu a potom IUI. Dufam že sa zadarí, lebo moc sa mi nechce na laparoskopiu. Kamoška bola teraz v piatok v BA kde jej budu robiť IVF a vyjde ich to cca na slov. koruny 40.000,-SK. Zhruba pred 3 rokmi boli na IVF v ČR a tam ich to vyšlo 17.000,-českých, pekný rozdiel. A je z roho rozkošná Nikol. 🙂 🙂 🙂

jerryjanka
19. dub 2010

lebo ja idem do cegysu 26.4 😀
možno sa tam stretneme 28. ak budem mať folik vlavo

lebo5
19. dub 2010

jerry budem držať palce aby boli aj dva 😉

hencidlo
19. dub 2010

baby to nemyslite vazne, ze ivf tolko stoji
to poistovna nic nepreplaca?
kdesi som pocula ze to stoji kolo 300 eur.

jerry dlzim palec, aby bolo folikov co najviac, ako beres teraz clostik?

hencidlo
19. dub 2010

inak kedy zistim po iui ci som zostala tehu???

nana.76
19. dub 2010

holky ja u nas v čr platila za IVF s dlouhym protokolem to znemena plno injekci atd 11tisíc a to jsme si nechavali dělat icsi,prodlouženou kultivaci takže u vas celkem mazec 😒

hencidlo
19. dub 2010

nana a kde si to absolvovala? a na kolkaty krat sa ti ivf podarilo?

jerryjanka
19. dub 2010

nana u nas je to okolo 30-40 tisic
ale u vas poisťovna preplaca aj iui u nas nie
plati niečo poisťovna ale ISCI, darcovstvo, mrazenie, predlžená kultivácia , doplatky za lieky to stoji okolo tych 1000 eur v každom care je to inak.

sliver
19. dub 2010

14 dní po IUI by sa mal robiť test 😉

lebo5
20. dub 2010

akoj babulky. ale je dnes krásne. Hencidlo ako po IUI ? 🙂

danielapro
20. dub 2010

Ahojte holky.

Přišla jsem se za vámi vypovídat. V pondělí jsem dobrala poslední prášek clostilu a dnes mám nějakou divnou teplotu. Na UTZ jsem objednaná až na čtvrtek, takže jsem myslela, že to stihnu před ovu, ale nevím... Podívejte se na graf.
www.fertilityfriend.com/home/2b16ce

hencidlo
20. dub 2010

lebo dik za opytanie,
samotny zakrok bol v pohode, len okolo 12 hod som dostala strasne krce do brucha, su sice aj teraz ale uz to neni take hrozne.

silver a ty ako?

danielapro
20. dub 2010

helcidlo: držím pěstičky aby jsi brzo našla na testu // 🙂

soldi
20. dub 2010

daniel, ta dnesna teplota nemusi nic znamenat, uvidis zajtra, ci sa bude drzat hore. a ak ano, tak si pravdepodobne po ovu 😉
urcite by som dnes istila 😵

hencidlo
20. dub 2010

danielapro dakujem za podporu, bodaj by to vyšlo.
inkak aj ja drzim palceky, aby si bola aj ty coskoro tehu, ak si uz neni 😀
ozaj a soldi ma pravdu, mala by si este dnes istit....... 😉 😀 😉

sedmitecka
20. dub 2010

lebo, držím palce na IUI, chápu, že se ti na laparku nechce, mě taky neeee....jedu třetí cyklus s clostilem, příští týden se jdem domluvit do CAR na první IUI, takže snad bude už v květnu 🙂 , laparce stále unikám 😉