Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

eulalie
30. pro 2012

Holky, tak naše jídlo vypadá takto:
6 hod 150ml UM
8 hod 90 ml UM
11 hod 190 ml masovozeleninového příkrmu
14 hod 190ml ovocné přesnídávky
17 hod 90 ml UM
18.30 hod 240 ml kaše od HIPP na dobrou noc

děti mají 7 měsíců a 2 týdny a váží nám 10 kg (porodní váha 2300g) a 8 kg (p. v. 1960g) 😝

lenny2
30. pro 2012

@sariky
Šári, nám se to podařilo tak, že jsem otočila pořadí, nejdřív véča, pak koupání a děti choděj spát okolo 20:30 a pak vstávají až po sedmý, v půl osmý 😉

eulalie
30. pro 2012

my teda nejdřív koupeme, pak máme kaši a kolem sedmé spíme...bez buzení do šesti do rána. V jedné chytré knize jsem četla, že děti do roku by měly chodit spát mezi 17.30-19.30. čím později jdou spát, tím dříve se pak budí...zajímavé, což.

lenny2
30. pro 2012

@joyce2
Jj, přesně, na tom benitu maj fakt supr kvalitní věci 😉

lenny2
30. pro 2012

Holky, už mám doma ty golfky Cosatto, jsem z nich totálně nadšená!!! Nádherně malej kočárek, kterej ani nemusím dát do kufru u auta a můžu ho mít opřenej u spolujezdce 😉 Nejen, že je nádhernej, ale je to přesně to, co jsem od golfek očekávala, je ještě užší než EW, takže pro vás, které cestujete MHD, tak vřele doporučuju 😉

lenny2
30. pro 2012

@eulalie
Tak to je blbost, já dřív dávala děti taky na sedmou spát, hodinová scéna než usnuly a probouzely se mi okolo pátý, čtrvrt na šest ráno.....teďka co dávám spát až na tu půl devátou, je to luxus, spinkaj mi dlouho 😉

jarkalada
30. pro 2012

@eulalie souhlasím s @lenny2. Od cca těch 5m, co spí celou noc, jsme je dávali spát kolem osmé. Teď kolem půl devátý a spí do cca 8-8:30am 😎 Jelikož se z odpoledního spaní budí kolem 17:15h, tak pak těch půl devátý je akorát a vyhovuje nám to všem

sariky
30. pro 2012

@lenny2 takze po koupani uz je nekrmis? muzu to zkusit, ale zatim je to u nas fakt priserny. kazdodenni odpoledni az vecerni rev, pak koupel, sunar a postylka a pred patou jsou vzhuru. uz jsem z toho fakt unavena 😒

lenny2
30. pro 2012

@sariky
Šári, dřív jsem to dělala tak, že cca okolo šestý koupel, pak kaše a okolo sedmý jsem je dávala do postýlek....většinou hodinu trvalo, než usnuli, hlavně Štofa......řval jak pavián, denně usínal ubulenej, vzlykal a já u něj hodinu stála a uspávala jsem ho hlazením, zpíváním apod. Až jsem se už fakt nasr..... a přečetla jsem si pár odborných článků na téma spaní, usínání a tam psali, že některým dětem pořadí jídlo a pak koupel nevyhovuje a že to máš zkusit otočit....na některý děti totiž koupání působí opačně než jako uspávadlo.....tak jsem to zkusila a fakt to u nás funguje, nejdřív jim dám najíst, chvilku si odpočinou a pak je dám oba naráz do vany, oni rázem ožijou, hrajou si, tak je tam aspoň tu půl hoďku nechám, oni absolutně neprotestujou, ba naopak, pak než je utřu, namažu, oblíknu, tak uplyne taky nějaká doba, potom je dám ještě chvilku odpočinout do židliček k telce, už maj jen lampičku, telku potichu a cca za 15 minut jdou do pelechů a nejen, že jsou do 10 minut tuhý, ale je třeba už 20:30 a pak chrněj ráno dýl 😉 Za zkoušku nic nedáš 😉

lenny2
30. pro 2012

Tak jsme zas jeli autem 😉

jarkalada
30. pro 2012

@lenny2 segra malou jeden čas uspávala tak, že jí večer naložili do auta jezdili kolem sídliště, aby usnula 😀

lenny2
30. pro 2012

@jarkalada
Ano, o tom vím hodně, Jaru 😀

jarkalada
30. pro 2012

@lenny2 áále, a že ses nezmínila..? 😀 Jo jak ti sedí v těch sedátkách ve vaně? nemaj tendece z nich utíkat? 🙂

zvalentova
autor
30. pro 2012

@sariky
@eulalie uvidím jak to půjde. S Kubou jsem byla zas u MUDry, má brutální atopický ekzém a musím z jeho a svého jídelníčku vyřadit "pár" drobností. Mléko, vejce, ořechy, citrusy, kiwi, bílou mouku, červenou zeleninu, čokoládu ... Takže můžu jen vodu a rýži 😀
Šári, takže na večer dáváš cca 190ml? Nevím jak to dají u těch mých 150 kolikrát nedopijí všechno, ale jak zatím kojím tak je ani nenutím. Posunovat je asi moc nebudu, teď se naučily usínat relativně v pohodě v 19.30, spíš jen nějak vyšmloulit časový plán.
Veru, ty dáváš ovoce k odpolední sváče? Nejsou pak moc naspeedovaní? Kvůli Kačce dávám dopo, večer bych jí jinak musela dát svěrací kazajku 😉

zvalentova
autor
30. pro 2012

@sariky co objevování nového prostoru? Jak jsi to nakonec vyřešila, vypusilas Sušíny ven?

jarkalada
30. pro 2012

hlavně se to ovoce prý dává dopoledne, aby se jim pak dobře trávilo 🙂
@eulalie pak v poledne nějakej ten obídek a na odpol. sváču nějaké mléčné výrobky nebo chlebík s nějakou pomazánkou. Říkala teda naše dr. 😎
Týýjo, 10kg? jste měli skoro stejnou porodní váhu, to jsem teda rychlíci. 10kg mají naši teď, Luk. ještě ani to ne 😀

jarkalada
30. pro 2012

@zvalentova jak vám ten ekzém vypadá? Náš Lukin ho má /asi/ taky. A když jsem se ptala naší Mudry, tak prý se s tím nic moc nedělá. Kdyby to měl prý z jídla, to bych si prý za tu dobu snad všimla. A na kožní že je zbytečný chodit, že by mi tam stejně nic neřekla. Jsem myslela, jestli by zjistila, na co třeba může mít alergii. To se prý dělá až mnohem později 😖
Občas má semtam suchá ohraničená místa. Teď vlastně skoro celý záda, pod bradou i hrudník a bříško má takový drsný. Tak prej pořád jen promazávat. Co používáš?

zvalentova
autor
30. pro 2012

@jarkalada poštlu ti zítra foto, má červené svědivé fleky, suchá místa považujeme za pohodová, to mažu jen indulonou. V lékárně jsem nechala přes 1000,- za masti ☹ MUDra doporučila vitamínové masti (vzala jsem Vittella) a pak mléko pro nejmenší od Biodermy, k tomu nějaké to lipidové mléko, Excipial pro manžela..

jarkalada
30. pro 2012

@zvalentova já ho právě taky celýho od hlavy až po kotníky mažu každej večer zatím jen modrou indulonou.
Červený naštěstí nemáme.

lenny2
30. pro 2012

@jarkalada
Jaru, páč jsem si říkala, že už si budete klepat na hlavu 🙂 Ale ze zoufalství člověk zkusí všechno 😉
Sedátka jsou super, všechno je rychlejší, když je koupu naráz, zatím vzorně seděj a hrajou si 😉

sariky
31. pro 2012

@zvalentova
@jarkalada susini jsou taky vecne necim oblezli. Sima ma na nohach a rukach taky takovy suchy ohraniceny fleky a oba maji na tvarich suchy fleky, kt. jdou az do cervena a kdyz se to nepromazava, tak jim to popraska a krvaci. tak nevim, jestli to je atopicky ekzem nebo co. ja mazu bepanthenem, indulonou nebo excipialem. zjistila jsem, ze je jedno cim, hlavne mazat. taky nevim, z ceho to maji 😒

sariky
31. pro 2012

@lenny2 Leny, muzu zkusit prohodit koupani a veceri. jak rikas, za to nic nedam 🙂

sariky
31. pro 2012

@zvalentova Zuzi, ja jim pripravuji mliko bud ze 180 ml nebo 210 ml vody (tzn po nasypani mlicka to trochu nabyde), ale vetsinou to nedopiji cely, takze mam furt nejaky zbytky. hlavne vecer nechcou moc pit, to kolikrat nevypiji ani 100 ml. uz jim to nenutim, co vypiji, vypiji a zbytek bud vyleju nebo necham na dalsi den a zamicham do kase. susini uz dlohou nevypiji to, co jim pripravim, kolisa to od 100 do 210 ml, jsou nevyzpytatelni, takze v tomto ti neporadim.

jarkalada
31. pro 2012

@lenny2 já myslela, že si tu říkáme všechno 😀 aspoň já teda říkám 😀
@sariky suchý drsný ohraničený místa právě má náš L., a prý je to taky nějakej ekzémek.Jakej nevím.

kinguse
31. pro 2012

@zvalentova Zuzi, s tím kousáním je to peklo! Kámoška kvůli tomu taky holky odstavila,už to nemohla bolestí vydržet. Sice by bylo fajn,kdybys kojila kvůli těm vašim alergiím,ale co je moc to je moc a vůbec si nevyčítej,když je v 9.měsíci odstavíš!!! Stejně jsi šikovná,žes je taky ukojila!!! (tím nechci říct,že vy,co nekojíte nejste šikovný!!!! 😉 ). Já když se pomalu začaly holky odstavovat,tak jsem je nakojila a ještě chtěly mlíko z flašky a tím to vlastně začalo...zjistily,že z flašky to teče líp,tak už pak prso přestaly postupně chtít úplně. Ale víc,jak 180ml (večer) a 210ml ráno mi nevypijou. My máme jídlo asi takhle: ráno cca kolem 5h 210ml mlíko,pak spíme cca do 7,30 - 8h, kolem 9h dostanou buď přesnídávku nebo jiný ovoce,ale poslední dobou dávaj přednost chlebu s máslem, kolem 12,30 - 13h maj oběd, 15,30 - 16h svačina jogurt, kolem 18h kaše,kolem 19h koupání a mezi 19,30 - 20h do postýlky s flaškou mlíko 180ml. Holky sice sní celkem všechno,ale řekla bych,že rozhodně nedávaj plný dávky, max. k obědu,to sní každa cca 200ml,jinak kaše daj dohromady max 200 -250ml (na lžičku). Pokud tě fakt hodně hryžou a nebude jim to vadit,tak je odstav,zas nemá cenu si nechat rozhryzat bradavky!!! jo,když jsem jim začínala dávat to UM,tak jsem nejdřív udělala 120ml a postupně jsem přidával na těch 180ml večer (víc mi prostě nedaj) a 210ml ráno. Zkus nejdřív míň a postupně přidávej.

kinguse
31. pro 2012

@joyce2 určitě kolem toho 7.měsíce začni pomalu přidávat lepek. Mě dr řekla,ať do tý rýžový kaše přidám pár lžiček obilný nebo piškotový /nebo můžeš nastrouhat piškoty,sice je tam cukr,ale dáš tam toho trošku,tak myslím,že to až tak nevadí)
Jinak na Lipně jsme nakonec nebyli, celou noc i ráno v ten pátek pršelo,tak jsme se na to vyprdli. A na tý stezce korunami stromů jsme sice ještě nebyli,ale prý je to moc hezký...jen teda doooost drahý,ale určitě to za to stojí. Jen je samozřejmě lepší,když je hezký počasí.A pro kočárky bezbariérový přístup.Jen ted k tomu musíš doject lanovkou nebo s kočárkem autobusem (za což samozřejmě taky platíš).Ale výlet určitě pěknej. Ty jsi odněkud z Jihu????

jarkalada
31. pro 2012

Děvčata, vy všechny slavíte? 😀
My si každej navzájem namazali pět chlebíčků, dětem jsme navečer zapálili 4 prskavky. Máme teda ještě rozsvícený světýlka na stromečku 😀 a tím je naše slavení u konce 😀
Jsem lítala jejich "procházku" furt kolem baráku jak blázen. Za barákem na terase oba - jenže zatím je tam jen štěrk, kterej se snaží pojídat. Anet je pomalejší, takže Lukášek mi utekl dopředu ke garáži, aby viděl na sekačku. Tak já tam nechala Anetku, protože jsem pádila za ním. Vracím se s ním ječícím za Anetkou - ta už má kamínek v puse - pustím Lukina, kterej zas běží dopředu z druhý strany. Tak vezmu i Anetku a jdem za ním. Pouštím jí a chci ho vzít za ní.
Ta ale upadla, tak se jí snažím oklepat - a on mezitím doběhl k cestě. Kde naštěstí nic nejezdí, jen mm se zrovna vracel z práce, tak jsem ho včas odchytla. No kolotoč. Kdyby si aspoň chvilku na místě hráli.
Dle tchýně si mm jako malý vystačil s muchláním novin a ona mezitím uvařila celý oběd! 😀

sariky
1. led 2013

@jarkalada Jaru, vitej do novyho roku 🙂
my jsme nic neslavili, byli jsme jako vzdy k.o. Susini se o pulnoci vzbudili a pobrekavali, protoze byl hluk z ohnostroju. a rano vstavali po 5, tak jsem opet a zase unavena. to nam ten novy rok pekne zacina 😀
btw asi budes muset sehnat dobovy tisk 😀 😝 😉

sariky
1. led 2013

@zvalentova jak ses ptala, jak se susinum libi volny prostor.... tak libi, teda hlavne Simovi, ten je jak utrzenej ze retezu, ale nemuzu ho tak nechavat bez dozoru, protoze se strasne rychle plazi a nejvic ho zajimaji vsechny kabely, snury, nabijecky a podobne zalezitosti, tak se bojim, aby se mi neobesil nebo tak neco. navic tu mame par nebezpecne ostrych rohu, kt. nejdou nicim schovat, tak ho fakt musim hlidat a kdyz nemuzu, tak ho dam zpatky do ohradky. je to sice blby, ale zatim to nejak lip nezvladam 😒

jarkalada
1. led 2013

@sariky no vidíš, jak se ti rozlezl - právě ty různý kabely jsou jak med na vosy 😀