Dvojčata, jak to zvládnout?

Včera mi u dr oznámila, že čekáme dvojčata. Jsem v 8tt a jsem z toho hodně v šoku. Je tady nějaká maminka co to už zažila a může mi poradit, jak to zvládala? Bojím se, že to nezvládnu. Mám už doma 3.letého prcka.
maladama
21. srp 2013
@adonai2 zvládneš, copak máš doopravdy na výběr? 🙂

já byla z dvojčat taky v šoku. A ne úplně příjemném - staršímu bylo 13 měsíců, zrovna jsem se vrátila do práce a teď tohle (druhé těhotenství bylo sice plánované, ale nečekaně rychlé). Doktor si navíc v tom 7tt nebyl 100% jistý, jestli jsou to dvojčata nebo ne, tak jsem dva týdny chodila a říkala si "třeba je jen jedno!"
No nebylo, no. Těhotenství bylo hnus, v nemocnici jsem teda ležela až ke konci, aspoň tohohle jsem byla ušetřená, ale na druhou stranu zas od porodu dál už mi všechno přišlo jako změna k lepšímu 🙂
Jasně že to dře, jsou dny, kdy bych si nejradši koupila jednosměrnou letenku na Aljašku, ale holky bych nedala za nic na světě!

Když tak jsou tady specializované dvojčecí diskuse -
http://www.modrykonik.cz/diskuse/o-tehotenstvi/...
http://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecny-termi...

ale jsou dost ukecané a najít v nich něco konkrétního, co potřebuješ o dvojčatech vědět, je takřka nemožné. Ovšem podporu tam najdeš určitě, stejně jako je možné přijít s toutéž už tisíckrát zodpovězenou otázkou.
marton
22. srp 2013
@adonai2 ahoj,tak jak píše maladama 🙂.Ty jsi v šoku,že máš už doma 3letého prcka,my jsme místo třetího měli hned čtyři 😃 .Spoustu mamin má těhotenství s dvojčátky super,já teda nic moc,ale přežila jsem.Všechno uteklo jako voda...příští týden jdu do práce :-| .Těš se 🙂 Ale zároveň se připrav,že nebude vždy "veselo".I když moc záleží jak budou miminka spát a ty budeš odpočatá.Přeji ti plno sil 🙂 .
pidisek
23. srp 2013
Ahoj ja taky čekám dvě - zatím máme před sebou všechny testy tak ted je to spis ještě o strachu ale uz se i těším 🙂
vrtulka81
10. říj 2013
Ahoj,sem na tom uplne stejně,akorat mam doma 13 a 2 roky děti.Uz druhe dítě melo byt a dvojčat,coz by me tak nevadilo,mela bych hotovo;-) Navic je mladsi dcera alergik,tak musim pocitat s tim,ze budou i ty dvě.Nedovedu si predstavit jak to budu zvládat.Hlavně teď převládá atrach aby dopadli všechny testy v pořádku,ten zbytek se už nějak zvládne.Drzim palce a budu rada za nějaké info jak to ovládáte az se narodí 😃
pidisek
10. říj 2013
@vrtulka81 pojď za náma do Dvojčátka 2014
vrtulka81
11. říj 2013
@pidisek mužů poprosit o odkaz 😉

Začni psát odpověď...

Odešli