Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
13. črc 2012

@sariky 😀 maso 😀
to nevím, proč to dělaj, ale dělaj to taky. Furt ruce v puse. Teď i hračky a všechno. Mám okousaný nábytek-už maj zuby, postýlka po celé ploše ta hrana je samej ďolíček od zubů. Olizujou a cucaj všechno. I dlaždičky u krbu 😀

jarkalada
13. črc 2012

tak oni tím žužláním všeho poznávaj svět, maj to i místo hmatu. Ale prsty-většinou se říká, že to budou za chvíli zuby. 🙂

sariky
13. črc 2012

@jarkalada oki nebudu to teda resit. ale je to teda hodne uslintanej zlozvyk 😀 doufam, ze to nebudou delat jeste v patnacti 😝

ostrava8
13. črc 2012

tak cca 14 dní staří nenajezenci 🙂

sariky
13. črc 2012

@jarkalada no jsme proste supermatky, to se neda nic delat 😀

jarkalada
13. črc 2012

@ostrava8 pěkňoučký dětičky 🙂
Počkej, to je focený, když jim bylo 14 dnů? 😨

ostrava8
13. črc 2012

@jarkalada jééé né, to je 14 dní nazpět, 🙂))

karina1
13. črc 2012

cau holky, prosim o radu. cakame dvojcata, porod nam uz vraj hrozi kazdu chvilu a ja sa mam sama rozhodnut ci chcem rodit vaginalne ci cisarom..?? to keby som tak vedela.. :-/ uprimne, tak trosku som dufala, ze to mudrovia rozhodnu za mna.. decka su hlavickami a u mna by to bol prvy porod.. cisar je vraj horsi pre mna a sama sa bojim toho, ci ma jazva v buducnosti nebude obmedzovat napr. pri sporte + po jazve na bruchu az tak net.. cisar je vraj ale bezpecnejsi pre druhe mimco v poradi.. nejake tipy, skusenosti, odporucania?? budem vdacna za kazdy nazor, za kazdu vasu skusenost..

sariky
13. črc 2012

@ostrava8 krasny deti. btw ti nasi se nejradeji chovaji prave tak jak na te tvoji druhe fotce 🙂

jarkalada
13. črc 2012

@ostrava8 uf, no už jsem se lekla, tak to je dobře, žes to jen blbě napsala 😀
máme stejnou tu modrou autosedačku. A tu novor.vložku jsem vyndala teprv asi před měsícem 😀

jarkalada
13. črc 2012

@ostrava8 ale krásňoučký jsou, jak je chováte 🙂

sariky
13. črc 2012

@karina1 taky jsem rodila cisarem, protoze B bylo v pricce a za me osobne nedoporucuji. mela jsem po porodu komplikace a navic me to hodne bolelo. na druhou stranu jsem to prezila a deti jsou zdrave 🙂 prijde mi teda ale divny, ze si mas vybirat. od toho jsou snad doktori ne? 😲 kazdopadne vaginalni porod je prirozeny, cele tehotenstvi se na to telo pripravuje a cisar je preci jen operace, kt. s sebou nese rizika.... at uz budes rodit jakkoli, preji hodne sil a zdrave deti

ostrava8
13. črc 2012

@karina1 ahoj já rodila císařem, malý byl dost hlavou dolů, a holka zase seděla ... císař bolestivý, lepší je asi spontál, ale dá se to přežít. Taky hodně sportuji, jsem ted 3 měsíce po porodu a už mě to neomezuje, nebolí jen svědí . Jizva se ti schová pod kalhotky, vidět není ... Mě doporučil rodit dětí císařem, když jsou dvě .. jsou i případy, že jedno odrodíš normálně a druhé se ti blokne a jdeš ihned na císaře. Při mém štěstí by to tak dopadlo .. ale neboj, ty děti za to stojí, at už se rozhodeš jakkolilv, bude to tvá volba . rozhodni se , jak to cítíš .. to bude nejlepší 🙂 Držím palečky a budu se těšít na zprávičku , že jsme se zase dvojčata rozrostly o něco více 🙂

karina1
13. črc 2012

@sariky @ostrava8 holky dakujem za reakcie - no ono to budem este konzultovat s mudrom v poradni, kde ale idem prvy krat v utorok (do teraz som lezala mesiac v nemocnici), tak snad do tedy neporodim - vysi nam to uz fakt na vlasku ;)) mne by sa viac pacil ten vaginalny - nejak to tak citim, ale bojim sa o druhe mimco, pre ktore je ten vaginalny porod risk.. clovek aby si vybral, ked nema ani s jednym skusenosti, ze? ;))
@ostrava8 jeej krasne fotky, krasne mimca, uz sa tesim, ked budeme tie nase poklady tiez takto drzat..

lenny2
13. črc 2012

@karina1
Ahojky, jednoznačně běž na císaře, je to bezpečnější pro děti. Já císař ok, žádné poporodní komplikace, bolest jako asi každá břišní operace, ale kdybych se měla znovu rozhodovat a i kdybych věděla, že to bude bolet ještě tisíckrát víc, tak bych názor nezměnila.....
Ale neboj se ničeho a v klidu ještě vše zkonzultuj s doktory! Uvidíš, źe brzy budeš mít v ruce dva uzlíčky a jakákoliv bolest pomine prvním momentem, kdy je uvidíš 😉 Držím palečky! 😉

lenny2
13. črc 2012

@ostrava8
Peťulko, nádherný kusánci 😉

amallie
13. črc 2012

@karina1 za me rikam, ja bych rodila prirozene, prvni dceru jsem tak rodila, dvojcata cisarem kvuli kolizni poloze a musim eict, ze prvni porod byl bolestivej ale krasnej zazitek a byla jsem druhy den fit, druhy porod byl hnusnej zazitek bolestivej jeste dlouho potom

jarkalada
14. črc 2012

tak maj v intersparu akci 25% na všechnu kojeneckou stravu - samozřejme Nutrilon dvojku v této době nemaj, že jo.. 😠

ostrava8
15. črc 2012

Dobrá ránko holky ... tak hlásím že jsme trhli rekord, jsme na víkend u našich a malí sice včera celý den protivní, ale dneska spali od osmi do půl šesté ráno ... 🙂 to jsem se vyspala do růžova,dneska to vypadá, že bude i hezky, tak pofičíme ven 🙂 Mějte krásný víkend ... snad počasí vyjde 🙂
@jarkalada Jaruš, to jsem taky už zjistila, že na UM na 1 se nikdy žádná sleva nevztahuje, holt je to hnusný bussines :(

zvalentova
autor
15. črc 2012

@ostrava8 fíha, to ti přeju. Naši klokani ale dneska také spali krásně. Od 8 do 5. Jen jednou jsem vstávala ke Kubovi, takže paráda 🙂

kinguse
15. črc 2012

@karina1 tak já jsem zastáncem přirozenýho porodu! Sama jsem holky rodila přirozeně a jsem za to ráda! A komplikace???...ty můžou nastat vžycky, i když rodíš jen jedno mimi,ale na to rozhodně dopředu nemysli! Pokud jsou obě hlavičkama a ty nemáš žádnou zdr.komplikaci,tak bych se přikláněla k přirozenýmu porodu. Kdybys chtěla bližší info o přirozeným porodu dvojčat,klidně se ozvi,napíšu ti IP,ať tu holky "neotravuju" 😀 podrobnostma o porodu!!!

kinguse
15. črc 2012

Jinak zdravím všechny po víkendu.Včera jsme měli křtiny a holky byly zlatý! Krásně to zvládly. Jen mě štve,že námáme skoro žádný fotky,protože máme úplně debilní foťák a všechny fotky jsou mázlý 😠

jarkalada
15. črc 2012

@kinguse tyjo, dneska jsem v Globusu viděla rodinku s cca 4 letou holčinou a dvojčátkama klukama pár měsíců, tak jsem si na tebe vzpomněla, že to máte podobně, ale obráceně 🙂
Jinak bych řekla, ať tu klidně otravuješ, stejně tu nikdo není, aspoň něco si přečtu 😀

lenny2
16. črc 2012

@jarkalada
Já tady Jaru jsem, neboj 😀
A hnedka s otázkou, dost zoufalou 😉 Posl. tak 3 týdny mi kluk dělá v noci to, že se pravidelně okolo tŕetí ráno probudí, úplně na férovku procitne jako, že chce vstávat. Mluví, směje se, nepomuźe dudák, čaj, nic....jakmile odejdu od postýlky, začne se vztekat....tak si ho vezmu k sobě, někdy zabere hned, někdy ještě třeba další pul hodinu v posteli prudí, kope do mě, bouchá do mě a chce pozornost ☹ Pak zabere. Mlíko mu nechci dávat, protože hlad to není, už mi v pohodě spal celou noc, jen tědka tohle trvá poslední tři týdny a navíc, dám mu mlíko jednou a bude ho pak chtít každou noc, na to ho navykat nechci. Jsem z toho zoufalá.....dělali ti to taky??

jarkalada
16. črc 2012

@lenny2 nedělali, naštěstí 😀

jarkalada
16. črc 2012

@lenny2 ale kamarádčin synek se budí pravidelně kolem 4:45-5h ráno a jako že je prej vyspalej. Takže se normálka nasnídaj, jdou na nočník atd a za půl hoďky, hodku, si jde lehnout a vstává v půl osmý..
A kdybys ho nechala v postýlce samotnýho a dělala, že spíš-tak se asi pak začne vztekat, aby sis ho všimla, co? No to neporadím. Jako já poslední dobou fakt rady nemám 😀
Naše děti teď už spíš na nás zkouší, co my na to, když něco "provedou", malá je dokonalá hérečka. Začne jakoby fňukat, háže hlavou, ale po očku sleduje, jestli na ní koukám a pak teprve případně začne řvát 😎
A se spaním už to taky zkouší, jestli přijdem nebo ne

lenny2
16. črc 2012

@jarkalada
No právě to už jsem taky zkoušela ho nechat, ale začne se vztekat, pacholek ☹
Já teda ve tři ráno odmítám vstávat a dělat, že je ráno ☹
Hlavně je divný, že to začal zničehonic dělat, když už od druhýho měsíce spal celou noc v kuse. Nevím, jestli to nemám přisuzovat zubům, ale to by asi vyváděl jinak, on se na nás směje, dělá blbosti, brouká, to je samý "grrrr brrrr" a když si jdu lehnout, začne se vztekat, propínat apod.
Nejdřív jsem si myslela, že chce plínku, to taky nezabírá, dám mu suchou a on pokračuje. Dokonce jsem už i zkoušela sundat kolotoč, aby ho nerozptyloval, nic ☹ Ty vogo jsem z toho ještě vysátější, než když byli novorozeňata a já vstávala co hodinu....když na něj jako nasadim autoritativní tón, že jako ticho, spíme, tak začne bulet, nebo se mi taky vysměje do ksichtu ☹ Zoufalost největší, Jaru ☹

lenny2
16. črc 2012

@jarkalada
Jinak o holce v noci vůbec nevim, ta ulehne v osm a vstává v pul sedmý ráno.....

jarkalada
16. črc 2012

@lenny2 no nezávidím. To zuby nebudou, to by měl furt ruce v puse a kňoural by, kdyby mu vadily. Nevím, proč se budí. Když hlad nemá a nic ho nebolí. Když bys už krásně mohla spát taky celou noc.
Naši vstávaj cca kolem půl sedmý, jak kdy, ale jsem přes celej den tak utahaná, že kdybych měla všechno hotovo, spát bych šla s nima už taky v osm.

jarkalada
16. črc 2012

od včera nám tu kolem baráku pobíhá zajíc. Teď před chvilinkou na mě čučel na schodu na terasu. Jestli mi ožere tu broskvičku..! 🙄 Musím na ní koupit tu síťku "proti okusu zvěří", je na ní napsáno 😀