Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
21. srp 2012

@lenny2 😀
to ani asi ne. Spíš když už fakt chtěj pryč, že nechtěj jídlo, nebo naopak vyžadují pití. Naši jí docela dobře, spíš je to pak už nebaví. To pak taky nastupují různé řečí zvířátek, nebo "náš táta šel na houby, jestli on tam zabloudí..." atd, aby koukali na mě a nevnímali lžičku . S notebookem jsem na ně zatím nešla 😀
Docela se ale zabaví, když jim po tácu rozložím kousky, které si už samy můžou dávat do pusy. To je tak zaujme, že je mezitím v relativní poho nakrmím. Jaký máš teda ty židličky a jak se osvědčují?
S tím psychiatrem to máme podobné zas u nás, když je chci vyfotit, aby se oba dívali. To dělám mouchu, jak dělá "bzzz", nebo koník jede "íííhahááá", nebo u nás bodovala říkanka "princeznička na báále, poztrácela korááále", nebo čertík dělá "blblblbblllbl" atd . Proto na veřejných místech moc fotek nemaj 😀

zvalentova
autor
23. srp 2012

ahoj holky, tak jsem konečně tady.
nejdříve mi nechodil net, pak zas Koník.

Byla jsem s klokany na první návštěvě na rehabilitaci. Oba dostali pár cviků z Vojtovky, takový podle mého základ.
Chtěla jsem se zeptat Vás, které cvičíte, jakou máte organizaci dne. Rehábka totiž říkala, že je dobré po cvičení alespoň hodinku nekrmit a nespat. Ale zase cvičit s plným břichem se mi také nechce. Zatím to nějak plácám, ale i tak nic nestíhám.

zvalentova
autor
23. srp 2012

@sariky kyčle supr, gratuluji mamino 🙂

zvalentova
autor
23. srp 2012

@jarkalada Jaru, jak vypadaj zarděnky?

Tedy celkově dotaz. Holky víte jak vypadí dětské nemoci? Rýmu nebo kašel poznám, ale to je asi 😀 tak všechno

sariky
23. srp 2012

@zvalentova cau zuzko. s tou rehab mam taky problemy. mam cvicit se simonkem, ale moc tomu nedavam. strasne se u toho vzteka, takze ty cviky nemuzu cvicit, aniz bych mu ublizila. u nekterych cviku zase nespolupracuje, takze si myslim, ze to je uplne naprd, protoze nedela to, co by mel a tim padem neodstranuje "zavadu" ☹ ja se snazim s nim cvicit pred jidlem, po jidle se mi tak akorat poblije. a taky nestiham. takze to resim tak, ze ho davam na brisko, pod telo mu poskladam ruce, aby pasl konicky a at se cvici "sam". toto se mi zatim osvedcilo nejvic. i tak se u toho vzdycky strasne vztekne, kdyz mu dojdou sily a prasti hlavou na zem ☹ ...fakt nevim, jak to mam resit. btw kvuli cemu cvicite vy? sima kvuli tomu, ze ma tendenci davat hlavu jen na jednu stranu a ze nema zadove svalstvo, takze se vubec neudrzi na rukach. je proste strasne linej :-/

zvalentova
autor
23. srp 2012

@sariky tak to dělám stejně. Přetočím na břicho, srovnám ruce, ramena tlačím dolů, loktem nebo biřchem přimáčknu zadek k podložce. Ať trénují sami.
Kačka cvičí protože je blázen 😀 Je extra urychlená. Otáčí se neustále na břicho a už má tendenci lozit. Jenže úplně špatně. Takže cvičí, aby se zpomalila nebo to alespoň dělala správně. A posilujeme bříško, má ho jak rosol. Nepřitahuje nožky.
Kubajs je zas pravý opak. Stačí mu že leží a kouká, když pase tak má hrozný záklon.

sariky
23. srp 2012

@zvalentova no nam se Sara taky zacla pretacet na bricho, ale nikdo to neresi, s ni cvicit nemam. zitra jdu na kontrolu na neurologii, tak se tam poptam. a Sima to ma asi podobne jako tvuj Kubajs 🙂 holt, jsou to lini kluci 😉 (Sima se teda nezaklani, ten pro jistotu tu hlavu ani nezveda. proste lezi jak buchta a to mu staci :-/

jarkalada
23. srp 2012

@zvalentova zarděnky - příznaky jako na virózu-teploty kolem 38C, měl teda i průjem, ale to nevím, jestli je nutně k tomu, po cca třech dnech teploty ustoupily a všimla jsem si, že má kolem bříška takové pidi pupínky, jako vyrážka. Večer už víc a další den to měl snad všude, i v hlavě, na obličeji, na uších..takovou nepatrnou růžovou vyrážku, byl celej prostě kropenatej 🙂 Ten den jsme zrovna měli jít jen pro jistou na kontrolu po těch teplotách, tak na něj hlídla-jo a za ouškama se daly nahmatat malé uzlinky. A hned, že to jsou zarděnky, že min. týden tam taky zrovna někoho měla.
Nic se na to nedává, ničím nemaže, nic, za další dva dny to prostě samo zmizelo.
Takže jako nemoc taková to pro dítě nic extra není. Spíš jde o to, aby se to vědělo a nechodilo mezi těhotný-pokud prý těhotná s tím přide v 1.trimestru do kontaktu, tak se většinou vyvolává potrat-děti bývají hluché, slepé, špatné srdce atd..
Cvičení-když byli menší, a jen spali nebo jedli, tak jsem je na cvičení cca čtvrt hoďku, než by se samy vzbudili, budila.
Teď cvičíme cca půl hoďky po snídani-tzn. kolem osmé, půl deváté. V 9h jdou spát.
V cca 11h maj svačinu. V 12h cvičíme, ve 12:30h-13h je oběd.
V 13:30h spí do 15:30h.
Pak cvičíme buď před svačinou, kolem 16-16:30 nebo až potom.
No, i když teď v těch vedrech děláme cvíko jen ráno, když mám v bytě 30C, tak na to milostivě prdím 😎 to netrápím je ani sebe 🙂
Jsou v pohodě, na neuro stále říká, že jsou jako ostatní děti, záda krásně srovnali, ale teď jak stojí-tak stojí blbě. Trochu vtáčí chodidla dovnitř-jakoby šmajdali. Už jsem se těšila, že až začnou oblejzat nábytek, tak to konečně skončí a ono zas tohle 😠

zvalentova
autor
23. srp 2012

@jarkalada děkuji za vyčerpávající odpověď 🙂 🙂

sariky
23. srp 2012

@jarkalada s tim cvicenim je to fakt na prd. ja kdyz ho vzbudim na cviceni, tak se vzteka jeste vic a nespolupracuje uz vubec a pak nepase ani ty konicky a jen lezi na brichu a rve a rve. takze na cviceni ho nebudim. musim to zfouknout vzdycky kdyz je vzhuru a neni cerstve najezenej. kazdopadne jsem na zitrejsi navstevu neurolozky zvedava. nejspis dostaneme sprda, ze to flakame ☹ blby je, ze i ta rehabka s nim mela problem, protoze i ji se priserne vztekal a nechtel spolupracovat. jenze ona umi vselijaky hmaty a chvaty a tak ho nejak zpracifikovala. i tak rval jak tur. jenze ja ty hmaty chvaty neumim a kdyz mi tak priserne rve, tak ho proste netrapim, protoze vidim, ze to stejne nema zadnej efekt. je to boj 😝

jarkalada
23. srp 2012

@zvalentova už jsem tu dlouho s nikým nepsala, tak jsem se teď zas "uvolnila" 😀

jarkalada
23. srp 2012

@sariky nás spíš vždy na neuro chválili, jako že vše ok, problém nikde nevidí, dělaj, to co dělaj maj, spíš jsou i napřed. Ale na rehab. koukaj na to, jak to dělaj. A o to právě jde.

sariky
23. srp 2012

@jarkalada no ta nase rehab nas moc nezkouma. je to takova rychlovka. ukaze, co mame cvicit a nazdar....

silvie_z
23. srp 2012

@zvalentova ahoj, taky cvičím vojtovku, s oběma holkama. cvičíme vždycky před krmením (teda ne vždycky, ale 4x denně, pokud to jde). většinou odcvičím s jednou, vrátím jí do postýlky, pak s druhou, tu první nakrmím a pak nakrmím druhou. takže nějaký odstup mezi cvčením a krmením mají, ale půl hodiny rozhodně ne. asi to záleží na názoru rehabky. já jsem zase někde četla, že po cvičení se má mimi "odměnit" krmením, tak se tím plus mínus řídím. ale je fakt, že je to strašně náročné na čas - než odcvičíme, nakrmíme a vyprdelkuju nás ven, tak se můžeme před barákem otočit a jet zase zpátky cvičit... 😒

ostrava8
23. srp 2012

ahoj holky
všechny vás moc zdravím po dlouhé době, zítra nás čeká taky neurologie, (nakonec jsme ukecela MUDr, a můžeme přijít s oběma k jednomu a né rozkouskovaně), tak jsem zvědavá jak dopadneme, pak nás čeká kontrola kyčlí u malého, malá to už má v pořádku, mám z toho docela strach ...
Jinak moc času tu ted chodit nemám, páč se snažím být venku s malýma. .. a v noci nám furt řvou monitory, protože malí hrozně cestujou někdy, nechápu, jak takové kreace udělají .. Na bříško se zatím netočí, jen na bok ..
Dneska jsem byla u toho našeho šamana, jestli nemám kýlu, páč to břicho je děsný a při cvičení mě to děsně bolí, tak mi jen řekl, že na pravé straně, jsem děsně rozervaná - bříšní svalsstvo je na sr..ky, tož mě potěšil, ale jsem ráda, že to ta kíla není ... no co, na mě už nesejde .. důležité jsou miminka ..
Tak já zítra písnu, jak jsme dopadli, mějte se krásně a pozdravte miminka ....

sariky
23. srp 2012

@ostrava8 drzim palce, at dopadnete dobre! taky jdu zitra se Simou na neuro. a k tomu brichu - ja jsem s tim nikde nebyla, pupecni kylu jsem si vyrvala jako mala a mam ji doted a brisni svaly mam taky potrhany (visi mi to bricho jak nejakej kus hadru). no co uz... na druhou stranu, kdyz vidim nektere nactilete slecny, kt. maji obtahle tricko a v nich pneumatiky, tak si rikam, ze ja po dvojcatech jsem na tom dobre 😝

lenny2
24. srp 2012

Čau holky, nějak nestíhám číst, jsem s dětma celý dny venku až do večera, tak pak je frmol a padám do postele zbitá jak pes 😉
@jarkalada Jaru, židličky supr, teda hlavně ta Polly, tak co jsem dostala od kámošky to je Chicco Mamma, je starší, tipuju předchůdkyně Polly, ale bohužel nejde do toho lehu, tak jsem zvažovala, že pořídim ještě jednu Polly, ale dlabu na to, děti už budou co nevidět sedět, tak to vydržíme 😉
Dneska u nás prší jen se leje, to zas bude den ☹

lenny2
24. srp 2012

@ostrava8
Péti, taky mi poslední dobou na pravý straně bolí břicho u tý jizvy, nevim co s tím ☹

ostrava8
24. srp 2012

holky tak jsme zpátky, malí se vyvíjí dobře, teda dle plánu nám nejsou 4 měsíce, ale 2,5 což je jako šílené .. no a cvičit nemusíme, rehabky ani vojtovku taky né, jen prostě děti podporovat v tom co dělají .. kontrola v 6 měsících, takže očkování zatím furt nic. říkal doktor, než -li by jim to očkování mělo pak vyvolat epilepsii, či poškození mozku, tak raději počkáme ... prý některé děti co k nim chodí nejsou očkovány do 6ti let ... tak pak nevím , proč se tak malá miminka trápí .. ale potěšil mě tím, že malé učiška už můžu s klidem nechat bodnout 🙂 za chvíli jde malý na kyčlíky, tak snad už bude mít vyvinuté ...
@lenny2 Lenajs u vás prší ? to si děláš srandu, tady pere jak sedlák cepem 🙂 ale fouká větřík, tak je příjemně ... já bohužel dostala ty věci, tak je mi tak nějak .. no však to znáte .. Holčiny, pěkný víkendík, my jedeme až do zítra k našim (chceme stavět domeček resp. předělat ze stodoly barák, tak jí manža vyklízí), takže musíme využít fajn počasí ... tak papá a opatrujte miminka i sebe

ostrava8
24. srp 2012

@sariky no to máš pravdu, jak mi všichni říkají, dobře už bylo ... ale víš jak, já prostě nechci být taková ta tlustá mamina, prostě musíš být furt in aby od tebe chlap neutekl 🙂))) ale to máš pravdu, jenomže mě fakt už serou ty pohledy lidí, když jdeš s kočárem, jak mi každý automaticky sjede na to břicho ... vždy mám chut říct co čumíš .. nebo si vyrobím tričko s nápisem na břichu .... třeba ... nediv se, měla jsem tam dvě ...
Jinak co říkáš na Farmu ? já mám zase všechny nehty ohryzané 🙂)))

lenny2
24. srp 2012

@ostrava8
No teďka se vyjasnilo, hurááá!!
Dnešek opět nabitej, až se děti vzbuděj, jdu s nima na povinnou prochajdu, v pět mám kadeřnici, pak ještě valim koupit kamarádoj, ke kterýmu jedem zejtra na oslavu narozenin dárek, pak koupačka, uložení dětí a posezení s kolegy z práce.
Zejtra dopolko nehty, oběd a odjezd na oslavu.
Péťo, z břicha neměj vrásky, máme ho všechny, já to zatím řeším volnejma vrškama 😉 A když se podívám na břicho svý švagrový, která tam měla jedno a má rok a pul po porodu, přecházej mě všechny mindráky 😉 papa a bájovej víkend tobě i dětem 😉

zvalentova
autor
24. srp 2012

@ostrava8 Peti, ty mi trochu děsíš. Neurologii máme ze známosti už v pondělí, pak znovu rehábku. Další očkování je v plánu na půli září a už bych docela ráda měla něco za sebou, takhle se nám rozhodí celý očkovací kalendář. Pomíjím fakt, že je na to navázáno hafo dalších akcí. 😖

zvalentova
autor
24. srp 2012

@lenny2 jo tak paní se zachtělo ke kadeřnici a na nehty, jo? 😀 😀
Taky musím někam vypadnout, už mi asi hrabe 😎 Snad přijede někdo na hlídání a spíchnu si nové nehty. S klokany v zádech nestíhám ani jednu ruku 😝

lenny2
24. srp 2012

@zvalentova
Zuzi, teďka mi psala nehtařka, že je nemocná, uáááá a já mám odrostlý nehty jak sviňa, to úplně nesnáším, jsem svejma nehtama posedlá, musím je mít furt tip ťop 😀 Aspoň, že ty vlasy mám hotový 😉
No nebydlet ty tak daleko, koupím ti hodinový hlídání a už bys mi je brousila 😀

kinguse
25. srp 2012

ahoooj holky,tak jsme se po 3dnech vrátili z Moravy,bylo to naprosto skvělý, holky byly šikulky,přizpůsobily se našim plánům a výletům,v noci (teda kromě první noci) krásně spaly. Už je nemůžu dávat na noc do jedný postýlky,to už se s nima fakt nedá a zbytečně jedna druhou budí. Jen teda s tím jídlem dost bojujem. Přijde mi,že prd sní. Už přikrmujem druhej měsíc a sní max. každá 100g příkrmu. Z ovoce si dost vybíraj,všechno nesní a občas mi přijde,že je musím dost šťouchat,aby vůbec něco snědly. Takže divadýlko se hraje i u nás 😀 😀 😀
A co se týče vojtovky,tak mi byly v úterý na kontrole a ta fyzioterapeutka nám řekla,že jsou holky naprosto zdravý a v pořádku a že cvičíme kvůli luxusu! Lucka má prý jen hooodně nepatrnou asymetrii,jinak vše OK. Já cvičím ráno,když vstanem,pak si chvilku pohrajou a jdem baštit a večer pak před koupáním.Už to máma jako takový rituál. Ale když jsme pryč,tak na to prdím. Cvičím s nima doma na žehlícím prkně,to se dá i polohovat do výšky a docela se na něm dobře cvičí.
Tak přeju všem krásnej víkend!!!!

zvalentova
autor
27. srp 2012

@lenny2 Leni věčná škoda že nejsi blíž. Mohly bychom krafat o dětech, nehtech a být opravdu na té "dovolené" 😀

zvalentova
autor
27. srp 2012

@kinguse vítej doma 🙂
fotka vypadá krásně dovolenkově

lenny2
27. srp 2012

@zvalentova
Zuzi, není problém dát třeba někdy spicha v Ikei na Čerňáku, což platí i pro ostatní 😉
Mužeme udělat lidem atrakci a zahltit Ikeu dvojćatama 😀

lenny2
27. srp 2012

@kinguse
Čauky, krásná dovolenková fotka 😉
Abych tě uklidnila, taky s těma přikrmama bojujem. Ráno cca v 7:30 Sunar (cca 200ml), teďka dávám už banánovej. Pak spánek a okolo 10:00 pŕesnídávka ovoce (malá sklenička těch 125g každej jednu), mlíko už pak nechtěj. Pak okolo poledne zeleninovo-masová sklenička, taky těch 125g, mlíko pak chtěj málokdy....pak jdou spinkat a okolo 14:30 Sunar cca těch 200ml jako ráno, pak jdem ven, pak okolo tý pátý zas ještě Sunar a pak okolo 19:30 kaše na noc. Hele, hlady neřvou, když řvou na jídlo, dám jim nehledě na to kolik je hodin a říkám si, že kdyby byli nespokojený, tak by se ozvali, ale taky mi můj vnitřní pocit říká, že by mohli jíst víc.....
Navíc Linda má nějaký období vzdoru a schválně mi nechce na ovoce otevírat pusinku, takže taky hraju divadýlka, abych jí odvedla pozornost.
Jinak u Kryštofa stále trvá noční vstávání, furt chce pít, za noc vypije třeba 150ml čaje, furt se přetáčí na břicho a pak řve, že mu to nejde zpátky, je to vyčerpávající ☹

kinguse
27. srp 2012

@lenny2 já mám pocit,že mi neotvíraj pusu na nic, a když jí náhodou otevřou,tak těsně před tím,než tam šoupnu tu lžičku,tak jí zavřou a všechno rtíkama stáhnou,takže to maj všude,hlavu zaboří do hrudníku,takže se tam ani nemůžu pořádně dostat,ale když už se mi to podaři do nich dostat,tak mi přijde,že jim to i chutná,ale asi prostě furt neví,jak na to či co?! Ovocný přesnídávky mi sní dohromady tu 190g, k obědu každá max. 100g, kojím ráno kolem 6-7h,kolem tý 9-10 sváča (spíme,tak do půl9 😉 ), pak většinou spí, kolem 1h oběd a nabídnu ještě za chvíli prso (někdy si daj,někdy nechtěj,tak zkusím pozdějc).Kolem 4-5h kojím,pak někdy usnou, kolem půl7-7 kaše, kolem půl8 koupání,pak nakojím a spí! V noci,když se vzbudí dám dudlík nebo vodu, většinou spí dál,ale někdy ne a ne usnout a pak propaříme celou noc s jednou nebo druhou na střídačku a ráno jsem KO 😝 ...a tak to chodí den co den, v tom našem malém království 😀 😀 😀
Všem přeju pohodový den,já asi konečně vyrazím na tu sociálku, k 30.9. mi končí mateřská,tak už musím taky požádat o rodičák!