Plnoštíhlá v těhotenství. Máte stejný problém?

stejzi
23. čer 2008

Má někdo stejný problém? Jsem těhotná 19 týden a jsem dost plnoštíhlá (teda tlustá), tak se chci zeptat jestli má někdo stejný problém. Poradil mi kolik už přibral atd. Jsem dost nervozní, takže i tlak mám trochu vyšší beru tabletky. Doma tlak v poho jen u Dr. je vyšší. Děkuji za pomoc

johanda
23. čer 2008

stejzi -já teda plnoštíhlá nejsem, ale zaujal mě ten problém s tlakem. Pokud ho máš zvýšený jen u doktora a doma v poho, žádná hypertenze to asi nebude. Někdy se tomu říká syndrom bílého pláště - já to měla taky, u dr. na poradně klidně 140/80 (nutno přiznat, že jsme občas chodila na poslední chvíli a vyběhávala jsem patro 🙂 a setra mě ani nenechala vydýchat), doma 110/60, běžně i 90/40 . Zkus si o tom s dr. promluvit, ať do sebe neláduješ tabletky zbytečně.

mata.mata
23. čer 2008

stejzi, ja jsem v teh taky byla "plnostihla" 😀 neresila jsem to, nemela jsem zadne problemy 😎 a natekla jako nafukovaci postavicka 😀 pribrala jsem do porodu cca 23

kitty68
23. čer 2008

no ja mela to same s tlakem u konce, doma js se merila porad 100/60 a kdyz me kontrolovali tak tak johanda 140/80

simlenka
23. čer 2008

já byla (a jsem) taky tlustá a problémy jsem neměla, ani od doktorů jsem si nevyslechla žádnou blbou poznámku --- vlastně až před porodem, našli mi streptokoka a když mi sestřička píchala kapačku, tak mi nemohla najít žílu a utrousila, že je to proto, že mám žíly zarostlý sádlem 🙄 pipina - ale ona byla nepříjemná i na hubeňoury

tlak jsem měla na střídačku nízkej, vysokej - ale blbě mi bylo jen při nízkým a to jsem si otevřela okno a udělala kafe

jo, ale přibrala jsem docela málo - jen 7,5kg - v těhu mi totiž vůbec nechutnala čokoláda a přestala jsem pít moji milovanou coca-colu 😒 takže do pátého měsíce jsem přibrala jen jedno kilo

pipisek
23. čer 2008

stejzi

vůbec to teď neřeš, nepřejídej se, buď v pohodě ať je v pohodě i miminko. s kilama zatočíš po porodu. ani já nejsem modelka, u prvního těhu jsem přibrala 14,5kg a teď u druhého 13,5 kg. jedla jsem normálně, jak jsem byla zvyklá, snažím se jíst zdravě.fakt je, že jsem rodila loni na konci července a od května byly strašný vedra, takže jsem jedla dost melounů a šopáku (fakt to hraničilo s úchylkou 😀 ). nikdy mi nikdo ohledně váhy nic neřekl, ani můj dr. a ni v porodnici,přibírala jsem tak, jak se má, žádný velký skoky.

takže si dej s klidem občas i čokoládu a moc to neprožívej 😝

pipisek
23. čer 2008

jinak podobná diskuze už tady je:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...