Měření tlaku v domácích podmínkách. Proč není v těhotenství vhodný zápěstní měřič tlaku?

fany122e
28. únor 2023

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, před otěhotněním jsem mívala mírně vyšší tlak (bez medikace), řekla jsem si tedy, že bych si ho mohla čas od času po otěhotnění změřit doma. Jsem v 10. týdnu a dočetla jsem se všude, že měřit si tlak doma je dobré, a tak jsem si koupila zápěstní měřič tlaku… Dost mě překvapilo, že v návodu jsem se dočetla, že přístroj není vhodný pro těhotné… Je to proto, že je zápěstní??? Nebo jsou měřiče tlaku pro těhotné v něčem speciální???

Díky za odpovědi ❤️

denisq
28. únor 2023

@fany122e Já myslím, že je to tam napsané jen proto, že to na těhotných netestovali. Nedovedu si představit, jak by to tobě či miminku mohlo nějakým způsobem ublížit. Jinak když jsem v těhotenství chodila na poradny, můj lékař má v čekárně takový velký stroj, na který si stoupnu a on mě zváží, změří a pak strčím ruku do otvoru, kde mi ten stroj měří tlak přesně tímhle způsobem. Na zápěstí. Takže si myslím, že se nemáš čeho obávat. 😊

fany122e
autor
28. únor 2023

@denisq dekuju moc za odpoved 🙂

olga_
28. únor 2023

@fany122e Spíš se podle mě výrobce kryje, kdyby bylo měření nepřesné.

fouskovi
28. únor 2023

@fany122e no ono ten zápěstní není tak dobrý jako klasický

fany122e
autor
28. únor 2023

@olga_
@fouskovi ok, holky dik! 🙂❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru