• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Roztroušená skleróza, je tu někdo se stejnou nemocí?

3. prosince 2016 
Holky, mám RS a jednoho dvouletého chlapáka doma... rádi by jsme druhé, je tu někdo se stejnou nemocí???
15. led 2014 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoj já jsem těhu s indikovanou RS ale jsem tedy bez podpůrné léčby
5. únor 2014 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Jéé to jsem ráda, že tu je taková skupina. Mám taky diagnostikovanou RS a teď jsem těhu v 9tt. Jak ste zvládali těhu?
1. bře 2014 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, můžu se k vám přidat? Mám RS 4 roky a teď se budeme snažit s manželem o miminko. Tak pevně věřím, že vše bude v pořádku, protože se cítím dobře. A když mi sestřička na gyndě řekla, že tam mají maminku, která má 2 zdravé děti, tak mě to uklidnilo :slight_smile:
19. bře 2014 v 10:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Haló, haló, je tu někdo aktuální? :slight_smile: Jen by mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní...Já, až na únavu, se cítím zatím ok. Injekce si nepíchám...
10. lis 2014 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, hlasim, ze jsem v 6.m. tehotenstvi a doma mam 3leteho syna :wink:
10. lis 2014 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ziza82 Ahojky. Já jsem po porodu, malý je 7 týdnů a cítím se jakžtakž v pohodě :slight_smile: Injekce si zatím nepíchám, 10. 12. jedu na kontrolu a už je nafasuju. Jinak zatím se snažím kojit. Přeju ať to zvládneš v pohodě, celý těhotenství i porod :slight_smile:
25. lis 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aarriel Ahojky! Moc děkuju! A jak si rodila? Normálně? Já tedy budu muset asi CŘ kvůli srdci, doufám, že bude vše ok! Mně doktorka řekla, že injekce si mám píchat nejdéle po šestinedělí :slight_smile: Mám je doma...Držím palce, aby bylo vše ok a jako matka si se cítila skvěle i když to je a bude náročné!
25. lis 2014 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teok Ahojky! A vše ok? Při synovi i teď? :slight_smile:
25. lis 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já měla ataku v 13tt a přeléčilo se to Medrolem a malou dávku Medrolu jsem brala celé těhotenství. Bála jsem se aby se něco miminku nestalo, ale narodila se mi úplně zdravá a šikovná holčička :slight_smile: Rodila jsem normálně a hned po porodu jsem dostala kapačku Kiowiku, který by měl zamezit atace, takže po porodu a celé těhotenství jsem byla v pohodě. Kojit mi dovolili jen měsíc a pak jsem měla najet na injekce, ale já je musela vrátit když jsem zjistila že jsem těhotná a objednali mě znovu až 20.11 a to mi volali den předtím, že jezdit nemám, že vyměňují okna a přeobjednali mě až na 10.12. No a když nemám injekce, tak se snažím kojit dál. Náročný to je, ale dá se to zvládnout a určitě to zvládneš taky :slight_smile:
25. lis 2014 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@ziza82 ahojda, jj u syna v poho, jen v jeho dvou letech sem mela mensi ataku, ale za tu sem si mohla sama a druheho tehu to je zatim take dobre. Jsem ve 26tt.
25. lis 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@ziza82 jinak sem mela normalni porod, ktery byl teda vyvolavany, ale zvladnout se dal a ani mi pak nedavali kapacku, kojila sem dva mesice a na mou zadost sem obnovila lecbu :wink:... stejne sem musela do nemocnice z gynekologickych duvodu :frowning2:...
25. lis 2014 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zajímalo by mě jak dlouho jste kojily a jak jste to celkově zvládly po porodu. Mám RS 5 let a teď jsem ve 12TT.Díky
8. bře 2015 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj. Ja mam diagnostikovanou RS rok a pul. Rok jsem pichala copaxone, ted jsem v 16tt. Take mam udrzovaci davku Medrolu, ktery jsem brala i pri injekcich. V 6tt jsem trochu krvacela, mela jsem hematom, ktery se naštěstí uz vstrebal. Je mi fajn, i kdyz je pravda, ze unavena byvam opravdu hodne. Nekdy mam ale problem v noci se spankem. Hodne ze zacatku těhotenství... to jsem se probudila treba ve 2 a do 6 nemohla usnout.. a chtela jsem se zeptat, jestli berete vigantol? Příbalový letak me dost vyděsil... :slight_smile:
20. bře 2015 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
S vigantolem je to těžký...neurolog mi řekl 3gtt denně a gynekolog mi řekl, že je to moc, že si mám dát jen jednu, ale že být mnou tak je nebere vůbec.Takže je neberu. Copaxone jsem si píchla 5 let a jsem ráda, že jsem ho od 4 TT vysadila, protože mi dělal šílené nekrózy.Teď žádnou léčbu nemám a doufám že po porodu najedu na Tecfideru a copaxone už nikdy neuvidím...je to pro mě noční můra!
20. bře 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ho prave taky radsi vubec neberu a snazim se kvuli decku jist aspon 2x tydne ryby a pak chytat ze slunicka, kdyz teda sviti... :slight_smile:
21. bře 2015 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.... Taky se hlasim do skupinky, RS mam diagnostikovanou pet let :wink:
Mam dvouleteho synka, rok jsem bez ataky (tuk, tuk), picham si Rebif44
21. bře 2015 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mam RS 12let mam 15 leteho syna jsem ted 4roky bez ataky.Hinak unava stale byva.Ted jsem podstoupila umele oplodneni tak snad se zadari v pondeli si pro ty moje prdolky jedu pokud se dobre embrya vyviji
2. kvě 2015 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marunkaptacek ahojkY picham copaxone uz 9 let co je to ta nekroza
2. kvě 2015 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nekroza je velmi ošklivá reakce podkoží s Copaxonem, prakticky ti odumře část podkoží. Já jich mám 4.Hojení trvá cca 3 měsíce a zůstane po tom hnusná jizva.
3. kvě 2015 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak me se delali hnisave bolaky.ktere mi museli rezat a cistit obden u betaferonu
4. kvě 2015 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj pri rebife moze byt nekroza?
4. kvě 2015 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nekroza není obvyklá ani u Copaxone, museli to hlásit i na SÚKL.
5. kvě 2015 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne sa po rebife miesto hoji alebo lieci aj dva tyzdne. Ako dlho mate miesto cervene ?
7. kvě 2015 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
funguje to tu?
7. led 2016 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. led 2016 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také mám RS, už 9 let. Píchám si Copaxone, 1 ataka a 1 dítě (2roky). Zatím je vše ok :slight_smile:
7. led 2016 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Asi funguje. Jinak já v září porodila zdravou holčičku. Nakonec po 3 dnech přenášení akutním císařským řezem, kdy malá byla zamotaná do pupečníku a měla jsem špatné monitory.
Teď se po 3 měsících kojení vracím ke Copaxonu, dostala jsem Copax 40 místo původního 20. Takže 3x týdně. Snad bude vše OK.
Po dobu těhotenství jsem raději nebrala Vigantol, i když v centru mi řekli, ať ho normálně beru. Bála jsem se, že bych mohla malé ublížit. Tak jsem raději chytala déčko v přirozené podobě pobytem na sluníčku a čerstvém vzduchu :slight_smile:
RS mám diagnostikovanou 2,5 roku, ale už ji musím mít mnohem déle vzhledem k počtu ložisek.
8. led 2016 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karmi nenabizeli vám Tecfideru?
9. led 2016 v 01:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam potvrzenou 6 let, ted budu mit akorat "vyroci" :wink:
Mam Rebif 44 a velka spokojenost :wink: 30.3. me ceka dalsi MRI a snad opet stabilizovany stav :wink:
9. led 2016 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Tvůj příspěvek