Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

cecil36
23. bře 2011

@domko no ja som v CZ necakala ani raz a to tam chodim teda dost casto. S cakanim u lekara musis ratat, to hej, ale len na SK. Ak si bola spokojna tak sepre, nie je co riesit 😵 U nas ma mm problem v genetike, to je trosku rozdiel ako zly spg.Ale dakujem, snad to uz teraz vyjde, ideme skusat novu metodu 😀

domko
23. bře 2011

@cecil36 A môžem sa spýtať na akú novú metódu ideš, lebo by sme chceli na jeseň druhé, a tiež to budeme riešiť len umelým oplodnením

cecil36
23. bře 2011

@domko ono to nie je az taka nova metoda vo svete 😀 , akurat, ze na SK a v CZ s nou nemaju az take velke skusenosti. Ide o PICSI.

petunia
19. dub 2011

Dobrý den, vážené maminky,
jmenuji se Daniela Škarytková a jsem studentkou Univerzity Pardubice, Fakulty zdravotnických studií. Tímto vás žádám o vyplnění dotazníku, jehož cílem je zjistit pohled na pozdní rodičovství a umělé oplodnění v naší společnosti. Výsledky budou zcela anonymní, poslouží pouze pro účely mé seminární práce z předmětu sociologie a sociální politolika.
Prosím, není-li uvedeno jinak, dotazník prosím zkopírujte do MS word a své odpovědi vyznačte prosím tučně a odešlete na můj email: Danielka.Z@seznam.cz

Předem moc děkuji za vyplnění dotazníku.

1. Váš věk?
a) méně než 20 let
b) 20- 30 let
c) 30- 40 let
d) více než 40 let

2. Vaše nejvyšší dosažené vzdělání?
a) základní
b) středoškolské bez maturity
c) středoškolské s maturitou
d) vysokoškolské

3. Kde jste získávala nejvíce informací o umělém oplodnění?
a) odborné přednášky
b) gynekolog v prenatální poradně
c) rodina, kamarádky
d) knihy, časopisy, internet

5. Kolik máte dětí?
a) žádné
b) jedno
c) dvě
d) tři a více

4. V kolika letech jste měla 1. dítě?
a) do 20
b) 20 - 26
c) 27 - 34
d) nad 35

6. Víte, kam si jít žádat o rodičovské a související sociální dávky?
a) ano
b) ne

7. Myslíte si, že výše příspěvků zdravotních pojišťoven na umělé oplodnění je dostačující?
a) ano
b) ne

8. Informace získané v rámci diagnostiky a lékařské péče hodnotíte jako:
a) výborné
b) velmi dobré
c) dobré
d) spíše špatné
e) velmi špatné

9. Jste celkově se státním ( dávky, pojištění, ...) financováním umělého oplodnění a léčby s ním související spokojená?
a) ano
b) spíše ano
c) spíše ne
d) ne

10. Pokud byste měla možnost něco na organizaci léčby neplodnosti změnit, co by to bylo? ( možno vybrat více možností)
a) lepší komunikace s personálem
b) lepší informovanost o průběhu léčby
c) větší finanční podpora státu
d) neměnila bych nic
f) jiné: …........................................................................................................................................

mirkakd
21. dub 2011

Ahojte dievčatá. Klobúk dolu za Vašu trpezlivosť a statočnosť. Ja mám 9-ročného syna a 3/4 roka sa snažíme o ďalšie miminko. Nedarí sa nám. Začínam byť z toho v strese. Budem mať totiž už 35 rokov. Všade píšu, aby som bola nad vecou a nesnažila sa tak. Je to bludný kruh a neviem ako sa prinútiť stále na to nemyslieť . Dá sa to vôbec?

deticky123
25. dub 2011

@mirkakd my sme sa o druhe baby snazili 2 roky ☹ hoci mal prvy syn len 3roky a ja 29,uz sme mysleli na umele oplodnenie,no zadarilo sa 🙂 🙂 ,a ked mala dcerka 3rocky zadarilo sa tretie baby po 4mes skusania 🙂 🙂 🙂 syncek ma 17mes,a teraz mam 36r,skusili sme este raz 😀 a hned sa podarilo,ale prisli sme o mimi v 10tt,tak sme z toho smutni aj zmateni zaroven,neviem ako sa dalej rozhodneme 😢

petuska123
31. kvě 2011

ahojte baby. este hadam dakto navstevuje tuto temu.ja iidem 1krat ppodstupit umele opl rovno formou icsi. lieky uz mam v chladnicke a uz len cakam na prichod mrchy a ide sa do pichania

silvia545
1. čer 2011

@petuska123 ahoj 😉 držím palce,aby sa ti dietatko podarilo hned na 1 krat 😉 hlavne bud v pokoji,,nemysli na nič zlé,,musíš veriť,že sa to podarí 😉

veselavrba
6. čer 2011

Ahojte dievcata idem na umele oplodnenie a neviem co vsetko ma caka. Prosim napiste mi cely priebeh ako to trva a co vsetko vam robili? Ja idem zajtra len na krv a potom dalsie vysetrenia. Len by som chcela vediet ako to vsetko prebieha. Dakujem

dovicinovaz
9. pro 2011

@aaandrejka ,,,ahoj ja som zdenka som so Slovenska ,,zacala som chodit do iscare v martine a tiez mam ten problem ako ty

dovicinovaz
9. pro 2011

@veselavrba ,,,ahojki no ja som zacala chodit pred mesiacom ,,najskor musia zistit dovody,,spermiogram muza,,potom nasleduje kontrola teba ako zeny,,plodne dni,,dozrievanie vajicok atd...odkial si a kam chodis ja chodim do mt....do iscare

dovicinovaz
9. pro 2011

@katla ahoj katka mi chodime do mt a stoji to 1300 eur ,,vsetko dohromady

dovicinovaz
9. pro 2011

@elana ahoj uz mate babo

elana
9. pro 2011

@dovicinovaz ano, už ano 😅

aaandrejka
9. pro 2011

@dovicinovaz - no, moja "skumavkova" dcera oslavi o mesiac uz 4.5 roka 🙂

eva76
9. pro 2011

naše mimčo oslávi 24.12. - 9 mesiacov
malý zázrak na ktorý sme čakali 10 rokov

veselavrba
14. pro 2011

@dovicinovaz ahoj som zo Sväteho Jura a chodim do Ba.

bylinkoterapia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dovicinovaz
31. led 2012

@veselavrba ahoj..dlho som tu nebola prepac,,vcera som bola v mt,,dostala som lieki pod kozu,,nejake inekcie aby dozrelo vajicko no a potom odber asi v polovici marca a dufam ze sa vsetko podari

veselavrba
2. únor 2012

@dovicinovaz ahoj budem ti drzat palce.Ja idem vo februari na druhy pokus ,tak sad to vyjde.

marcciik
22. bře 2012

Ahojky holky všem snažilkám strašně moc držím palečky a chci vás jen podpořit a podělit se o svuj boj o miminko i já podstoupila IVF celkem 5x a až poslední byl úspěšný vajíčka se nikdy neuchytila na zmražení nezbylo prostě vždycky to bylo buď a nebo hlavní je si uvědomit že i když doktoři dělají maximum většinou je to cesta na dlouhou trať čekali jsme pomalu 10 let důležité je prostě věřit a hlavně to nevzdávat !!!! Vím že to je strašně težké vzlášt když se člověk upne k myšlence že IVF musí vyjít to zklamání když se nepovede je neskutečně bolestný ještě dneska si přesně pamatuju ty pocity zoufalství beznaděje těch slz co jsem vyplakala ale prostě jsem to nevzdala a zkoušela i nemožné léčitele,bylinky prostě co se dalo .Vždycky mě drželo nad vodou že v tom nejsem sama a po proplakaných nocích jsem se zakousla a dala jsem znova do boje.Po 4.IVF v Teplicích jsme vyrazily do Prahy do Pronatalu tam mi udělali komplet nové vyšetření a konečně našli příčinu takže můžu jen doporučit i když jsou ruzné centra je duležité vybírat opravdu dobře vlastní zkušenost tak že Pronatal na Žlutém kopečku v Praze můžu jen doporučit jak jsem psala mi se po deseti letech dočkali a já byla ve svých 35 letech konečně těhotná dneska mám krásného dvouletého chlapečka takže holčiny bojujute a nevzdávejte to stojí to za to hrozně moc moc moc vám držím všem pěstičky a spousty sil nervíku a hlavně uspěchů at máte krásná miminka 🙂

mochomurka13
5. srp 2012

Ahoj Kačenko,jsem po oplodneni tak tyden,zatim nevim jestli se embrio uchytilo.Už jsem absolvovala druhy pokus.Po prvnim oplodnenim jsem take mela stejne pocity jako ty a nevyšlo to ,proto jsem šla do druheho pokusu.Jestli se chceš na neco zeptat tak mi znovu napiš Monča

mochomurka13
5. srp 2012

@veselavrba Ah j,připrav se na dlouhou trat,přemahani trpkosti a bolesti.Nic neni zadarmo.Nechci ti lhat tak ti to piši narovinu

solteeskaa
6. srp 2012

zdravim mam dotaz ja se s pritelem snazim o miminko uz dva roky a porad nic chtela bych vedet jak to je s umelem oplodnenim plati si to clovek sam a jestli ano tak kolik bych do toho musela investovat penez?Uz jsem zoufala.Predem dekuji za odpoved

veselavrba
6. srp 2012

@mochomurka13 ahoj ja uz to mam za sebou a viem co to je a teraz som uz 6 mesiac tehotna🙂Som si aj vytrpela dost ale stoji to zato🙂))

kacenka1979
10. led 2014

tak ja byla dvakrat a ani jednou nic v 28 pak ve 30....a nakonec to vyslo spontalne v 33😀 pry zazrak.....asi jo! ted mu jsou 3 mesice🙂

simi458
12. únor 2014

Ahoj miriam prosim ta mohla by si mi napisat kde ste boli natom umelom?my sme poculi ze niekde v cechach to robia za 4000korun lebo tu na slovensku sa to vysplha s cenou aj na 2000euro snazime sa o babetko ale nedari sa tak uvazujeme nad umelym

mazdamx3
22. únor 2015

Ahojky mám tady na vás prozbu ohledně umělého oplodnění. Dneska jsem 9.den po transferů 2 embryí a všimla jsem si že ráno když si zavádím Crinone tak jsem trochu špinila mám to brát že je něco špatně. Děkuji za radu.

tolenka
7. bře 2015

@culinka Já byla taky zdravá,ale zjistili mi nepoměr hormonů.Je na doktorovi jestli udělá všechny testy nebo jen čeká a říká jste zdravý a dál nic neřeší.

sarkavelka
19. dub 2021

Dobrý den, mám pár dotazů a budu ráda za reakce 🙂 Takže s přítelem se už 2,5 roku snažíme o miminko a pořád se nám nedaří. Uvažuju, že bych někam zašla, na nějakou kliniku, ale nejsem si jistá. Je mi 30 let a myslím si, že mám ještě hodně času, co myslíte?