Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

sue
29. srp 2006

Kacenka, veľmi veľmi držím palčeky, aby vám všetko vyšlo 😵

funny
29. srp 2006

drzim palce, nech to vyjde, prave dnes tuto temu nacala tusim lienka. kukni do tejto temy:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lienka.
29. srp 2006

ahoj ja som bola na u.oplodneni 1. Maja a bol uspesny,vo stvrtok uz budeme v 20tt,malinke uz kopka 2 tyzdne je to najuzasnejsia vec na svete.Prajem ti prijemne cakanie na test,tych 12 dni bolo strasne dlhych.

kacenka.p
autor
29. srp 2006

Wow! Tady to jde tedy rychle. Moc moc vam dekuji za podporu.
Lienka muzu se te zeptat, jake jsi mela ty pocity po transferu? Jak ti bylo psychicky a fyzicky. Ja jak jsem psala, do dneska jsem mela priserne non-stop bolesti a od vcera i (pardon) zvracim. Doktorka rikala, ze je to ok, neb uz mam v tele davno tehotenske hormony a tak se me telo i jako tehotne chova... Na test jdu do centra v pondeli 11.9. Ale otazkou je, zda to vydrzime a neudelame si o vikendu nejaky test sami...
Lienka moc se tesim za tebe a preju tobe i tvemu mrnouskovi jen to nej. Opatruj se!

lienka.
29. srp 2006

Ahoj vysiel nam 2 pokus po KET,v ten den som isla do prace lebo bol sviatok a nemal ma kto vymenit,uz vtedy mi bolo divne,tocila sa mi hrozne hlava,bolo mi na odpadnutie.Tych 7 hodin v praci som ledva vydrzala,pytala som si na 3 dni dovolenku,setrila som sa.12 den po Ket mi zacalo byt na vracanie zas tocenie hlavy.13 den som si robila test ,ale az vecer skor som sa bala.Bola tam nenapadna ciarocka skoro neviditelna,priatel ma ubezpecoval,ze tam je.Myslela som si,ze si ju len domyslam.Bala som sa radovat,aby to nebola zbytocna radost,no na druhy den rano som si urobila este 2 testy,skratka som neverila, az po krvi hoci to uz z ultrazvuku bolo vidiet tu malinku dutinku.Lekar sa rozkrical na celu ambulanciu mame dalsiu tehotnu!!!No co nadhernejsie sa ti moze stat?

kacenka.p
autor
29. srp 2006

Tak to je nadherne, az mi Lienka vlhnou oci. Uvidim, jak pevne nervi budeme mit my. 😉
Lienka, co je to KET?

lienka.
29. srp 2006

KET /kryoembriotransfer/su zmrazene oplodnene embrijka,ked sa to nepodari pri prvom pokuse ET/embriotransfer/Tie sa rozmrazia a podla toho ako sa vyvijaju ich oznacia ,ktore su dobre vyvinute tie su schopne na KET.Napr:odoberu ti 15 vajicok,za par dni mas prist na ET ked ti vlozia nezmrazene,my sme si dali 2,no a ked to nevyde ostatne zmrazia a ked sa rozhodnes aj za par rokov tak ti tie dobre vlozia.Nam z 9 zostalo dobrych 5 no a podarilo sa to na poslednych 2 embrijkach a ujalo sa v tele len jedno.

kacenka.p
autor
29. srp 2006

Aha, v te terminologii nejsem jeste prebornik.My mame tez v mrazacku dalsich 10 embryi. Ale doufame, ze to jsou jen potencionalni sourozenci. A kdyz ne, jsem rada, ze jsme se rozhodli pro kryo, neb cele znovu bych to prozivat nechtela. Mela jsem 16 vajicek, vsechny dobre, ale oplodnilo se jich "jen" 12. Dve uz mam v brisku a jak jsem psala, 10 v mrazaku.
Muzu se zeptat kolik ti je let? Ja jsem rocnik 78.

lia
29. srp 2006

lienka:takze si cakala dvojicky na zaciatku??

lienka.
29. srp 2006

Ja som rocnik 76.Tak to mas este vela,vela sancii.A ako sa dnes citis?

lienka.
29. srp 2006

jedej mojej kamaratke sa na prvy krat ujali 2 embrijka,miminka sa narodili chlapcek a dievcatko.

lienka.
29. srp 2006

lia:chceli sme dvojicky,ale prvy krat sa to neujalo menzes prisiel presne na den.Na druhy krat sme tiez dali 2 embrijka,ale bojovat sa rozhodlo iba jedno,tak ho vystisam, ked sa narodi...

kacenka.p
autor
29. srp 2006

Uz jsem psala v men uvodnim pristevku. Citim se uzasne, harmonicky, spontalne se usmivam a hladim si brisko. Bolesti mam sice porad ale uz o moc mensi nez jeste vcera vecer...
Ja osobne mam paniku z dvojcatek... Nejak si to neumim predstavit, jak by to fungovalo. Ale tak to maji asi vsichni. Kdyz jsi pak opravdu postavena pred situaci ze mas dvojcata, urcite to nejak zvladnes. Nic jineho ani nezbyva...

lenicek
29. srp 2006

Zdravím všechny snažilky a držím palce!!! My jdeme příští týden na 1. KET...snažím se být v pohodě, ale je to těžké...tak snad nám to vyjde 😅

lienka.
29. srp 2006

tak to je super,snaz sa tie dni cakania nejako vyplnit,aby si sa stale nesledovala,no hlavne sa setri.Dvojcatka su super mas to za jednu bolest 2 radosti.Drzim palce a daj vediet ako si dopadla.

lienka.
29. srp 2006

Lenicek drzim ti palce hlavne mysli optimisticky,embrijkam sa prihovaraj, ked uz budu u teba,u mna to pomohlo.

culinka
29. srp 2006

Ahojte babenky,

Mozem sa Vas opytat na dovod umeleho oplodnenia?
Nam sa nedari rok a pol,doktori hovoria,sme zdravi,ale ja sa uz aj tak zamyslam nad myslienkou umeleho oplodnenia.
Prajem vam vsetkym krasne tehotenstvo,a este krajsie deticky.
🙂 🙂 🙂

zuzovi
29. srp 2006

Ahoj, culinka, já sice nejsem po umělém oplodnění, ale podstoupila ho má sestra. Manžel má problémy se štítnou žlázou a nejspíš tam hrál roli i věk. Letos mu bylo 40.

kacenka.p
autor
29. srp 2006

Ahoj culinka. Muj pribeh je celkem komplikovany a dlouhy. Zkusim to zkratit co nejvic.
O mimi jsme se s manzelem zacali pokouset pred tremi lety. Po 5 mesicich jsem otehotnela - ale mimodelozne. Nasledovala kyretaz, laparoskopie a zjisteni,ze muj levy vejcovod je nepruchozi a v pravem MT. Se snazenim jsme pokracovali cely rok a bylo 2 tehotenstvi.Jenze - tentokrat potrat ( mela jsem v deloze jen prazdny obal bez embrya.A dalsi kyretaz. Velmi rychle -3mesice, trvalo nez jsem po treti otehotnela. Opet bohuzel mimodelozne - pravy vejcovod - operace a odebrani tohoto praveho vejcovodu. To je ted presne rok nazpatek a ihned po posledni operaci mi bylo nabidnuto umele oplodneni. Jinak to proste u me uz nejde. Sance na nejaky zazrak, ze bych otehotnela jen s jednim vejcovodem a jeste k tomu nepruchozim je extremne vyloucena...
Jinak dekuji za vsechny za krasne pranicko a podporu. Urcite aspon ja ji budu potrebovat.

culinka
29. srp 2006

Kacenka

Diki,daj vediet ako si dopadla,prajem vsetko najlepsie. 🙂

elesa
30. srp 2006

Nam sa po umelom oplodneni narodila nasa Paulinka. Snazili sme sa o to 5 rokov a po vsetkych peripetiach, ako stimulacia cyklu, operacia, nekonecne cakanie na vysledky sa lekar rozhodol pre tuto cestu. Mam PCO syndrom.
Mala som stastie, pretoze sa to podarilo na prvy krat. Vlozili mi dve embria, ale len jedno sa uchytilo. Chvalabohu za to jedno🙂
Tehotenstvo som mala komplikovane, ale porod mi to vynahradil. Bolo to raz dva.
Ked som zistila, ze som tehotna a uvidela som dve palicky na teste, nie jednu ako snad tisic krat pred tym, myslela som, ze je to nejaka chyba. Neverila som tomu. Musela som si zvyknut na myslienku, ze konecne aj ja budem mat brusko, budem mat babatko, budem mat potomka. Tie, ktore peripetie s otehotnenim nezazili, snad ani nepochopia, hoci ich radost nemohla byt mensia ako ta moja.
Ked sa prvy krat pohla, vtedy mi to vnutorne prislo, ze je to naozaj skutocne...a nekonecne krasne.
Zelam vela stastia...🙂

kacenka.p
autor
31. srp 2006

Opet vsechny zdravim a jsem tu s mymi novinkami a jak jinak otazkami. Ale nejdrive gratulace pro Elesu a diky za krasny pribeh - az mi tekly slzy...
Mou novinkou je, ze se mi dnes v noci, ctvrty den po transferu, strasne nalily prsa a jsou neskutecne citliva. Tohle jsem zazila jen trikrat - pri mych predchozich 3 nezdarilych tehotenstvich. Ale taky jsem porad na hormonech, ted konkretne na Utrogestu, tak treba je to vedlejsi ucinek. Nechci tvrdit, ze si myslim, ze jsem tehotna! Snazim se porad dej v mem tele pozorovat objektivne. 😉
A moje otazka?: Ma nekdo zkusenost v kolisanim vahy behem ci po stimulaci? Ja jsem prvni dva dny stilulace Gonalem zhubla kilo, do punkce jsem pribrala 2 kila a od punkce dalsi kilo. Zjednodusene od zacatku jsem pribrala uz 3 kila. Jestli by to melo jit takhle dal, budu fakt husta hrosice.. 😀

tonicka
31. srp 2006

Mooc držím palčeky, kacenka.Určite to teraz výde 🙂

culinka
31. srp 2006

drzim palce,neboj urcite to vyjde.

grettka
31. srp 2006

ja pridam skusenost, sice nie vlastnu, ale mojej kolegynky... ja to vlastne prva osoba, ktoru poznam, ze je tehotna po takomto oplodneni...
v jej pripade nebol problem otehotniet u nej, ale u jej manzela... rozpravala mi, ze pred dvomi rokmi absolvovali jeden pokus o umele oplonenie, ale zial nesetrila sa tak ako mala, a neujalo sa to... tento rok v januari zase absolvovali cely kolotoc vystreni a brania hormonov, v praci sme jej vsetci drzali palce .... po dvoch tyzdnoch prisla s usmevom a septom povedala, ze sa "to" podarilo, a po dalsich dvoch tyzdnoch so spravou, ze budu dve :o) Asi tri tyzdne musela ale lezat doma kvoli hyperstimulacnemu syndromu ... termin ma koncom novembra, ale citi sa dobre a stale pracuje...
Takze kacenka, aj tebe drzim palce, aby ti to vyslo 🙂

elesa
31. srp 2006

Kacenka,
s tym priberanim a chudnutim je to azda normalne. Ja som pri stimulovani pribrala 4 kg. Ked som otehotnela, drzala som si povodnu vahu a pribrala som len to co mala Paulinka, voda, placenta. Takze k povodnej vahe som nepribrala ani kilo🙂 Je to uplne normalne, ze ti kolise vaha, je to hormonmi. Neboj sa, ze budes ao hrosica🙂 Prestanes brat Utrogestan a hormopnom ako takym (umelym( je koniec. Nalievanie prsnikov nema nic spolocne s Utrogestanom...verim, ze o chvilu budes nekonecne stastna🙂
V neposlednom rade, dakujem za tvoju gratulaciu🙂

harry
31. srp 2006

Kacenka, to je všetko v poriadku, ja som pribrala oveľa viac. Som v 14 tt po umelom oplodnení a mala som tie isté príznaky ako ty. Aj prsia sa mi naliali a boli dosť dlho strašne bolestivé ale teraz je to užfajn. Na Utrogestane som doteraz ale už s tým končím. Stále som doma na PN a tak priberám a priberám. Ak by si chcela niečo vedieť, tak sa kľudne opýtaj. 🙂

kacenka.p
autor
31. srp 2006

Holky vy jsme fakt super baby. Diky diky diky.
Harry od kdy jsi mela priznaky? Me prijde dost brzo po 4 dnech od transferu na teho priznaky... Tlaky v podbrisku taky mam, ale vzhledem po hororu po punkci nevim, jestli to teprve dozniva, ci naopak zacina... Ha ha, jak to vypada. za chvili budu psat v basnich... 😀 😀 Ja se picnu....
Harry a mas v brisku jednoho mrnouska ci dve? Kolik embryem ti transferovali?
To jsi nemela rikat, at se klidne zeptam, neb ja to fakt budu delat... 😎
Elesa, ja uz jsem nekonecne stastna ted a duvod zatim nemam. Jen aby mi to vydrzelo...

harry
31. srp 2006

Kacenka, príznaky som mala možno trošku neskôr ako ty, ale to nevadí lebo každé telo je inakšie. Bolesti v podbrušku mám stále a cítim všetko, aj to ako sa mi maternica rozťahuje, ale je to možné aj tým odberom vajíčok. Tiež ma to potom trošku dosť bolelo ale povedala som si, že keď chcem bábo, tak musím niečo aj vydržať. Potom to na chvíľku prestalo a vrátilo sa to, keď mi po 14 dňoch po transfére povedali, že som tehotná, čo ma strašne potešilo ale išla som si kúpiť tehotenský test aby som to videla, hlavne tie dve vytúžené čiarky. A boli tam. Dali mi dve oplodnené vajíčka a obe sa chytili, lenže 4 deň po tejto krásnej správe som zakašľala a začala som krvácať. Ak by sa ti to náhodou stalo, tak buď v kľude, môže to byť. U mňa to bolo, že jedno oplodnené vajíčko bolo asi slabé alebo choré a odišlo. Treba sa potom kontrolovať, lebo vajíčko ide pomaličky von. Mne vyšlo na druhý deň. Ale určite treba ísť hneď k lekárovi, kde ti urobia testy a keď ti hladina HCG stúpa, tak je fajn, stále si tehotná. Ale nerozmýšľaj nad zlým, musíš myslieť pozitívne a povedať si, že ti to vyjde. Pozri na mňa, ja som išla prvý krát a hneˇh to vyšlo. Samozrejme, že nechcem kričať dopredu ale máme už 9 cm a som šťastná. A môj manžel je z toho úplne hotový a šťastný. Budete aj vy, neboj, len mysli pozitívne. Ver mi.

kacenka.p
autor
31. srp 2006

Harry tak uvidime, jak to vsechno semnou dopadne. A co sex? Po odezneni tech hororovych bolesti mam pomalu chut na sex, ale manzel uz dopredu rikal, ze ma strach aby neco nezpusobil...Za jak dlouho po transferu jste meli sex? - tedy jestli to neni az prilis osobni. Co ti doporucili u lekare? Meli jste zelenou hned nebo az po nejake dobe. Moje doktorka to obesla tak, ze rekla ze muzu delat uplne vsechno co je mi prijemne a co mi dela dobre.... 😉
Jinak diky za tipy. Myslim, ze vic pozitivnejsi byt uz nemuzu. Muj manzel to cele nese fakt dobre. Pichal mi vsechny injekce a chova se ke me nadherne. Pomalu me na rukach nosi a i v noci, kdy o tom ani nevi, me objima a pusinkuje. Je fakt broucek. Harry kolik ti je let? Ja jsem 78 rocnik, takze jeste kus stavnate mladice. 😀 Manzel o par let starsi, ale mentalne jsme oba jak pubertaci a na spermiogramu to taky nebylo znat. Mel ho vyborny. Proste je muj Spermoman. No a ja se svymi 16-ti vajicky jsem taky dobra udernice... 😅 Kolik jsi mela vlastne vyjicek? Mrazili jste? Mate material na sourozence? 🙂 To je zase otazek, co? Tak pro dnesek hezky zbytek dne.