• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaká výživa v 5-ti měsících?

6. dubna 2009 
Ahoj ráda bych se zeptala kolik mám ještě dávát dokrmu 5-ti měsíčnímu mimču když nakojím a on má pak ještě hlad. Nevím jestli mám dát třeba 100ml nebo mín nebo víc. Máte někdo nějakou zkušenost?
5. dub 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 5mesicich kdyz mu udelas tech 100ml vypije co bude potrebovat a zbytek necha... tak to zkus a uvidis kolik bude potreba. Ja teda nekojim ale delala jsem malymu 180ml a vypije vzdy jen co sam chce kolikrat celou flasku a stava se ze treba 50ml necha...
5. dub 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no on vyžahne vždycky všechno. I jsem mu dělala 125ml a ty taky vypil.ˇPotřebovala bych aby ty prsa byly průsvitný a bylo vidět kolik toho vypil:slight_smile: A dáváš nějaké přesnídávky nebo kaše?
5. dub 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nekojim, tak ano davame presnidavky ted pred tremi dny jsme zacali davat jogurt a kase davam na noc, ale pokud kojis, mela bys jeste pockat a nebo se poradit s dr v poradne....Ale vsechny kojici maminy doporucuji kojit dokud to jde a prikrmy kojenym detem az v pul roce... Pokud chces prehled kolik mlicka mas je dobre mit odsavacku ja ji mela abych mela prehled protoze mi doktorka porad nadavala ze malej moc pribira, nakonec jsem zjistila ze odeme mel max 50ml
5. dub 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mousunek a na jogurt nie je nejak skoro? Ja by som ho teda nedávala ešte.
6. dub 2009 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 5 mesiacoch po porade s lekárkou možeš začať dokrmovať tuhou stravou. Začala by som zeleninou-zemiak, mrkva, brokolica.....

eimiky,
máš úplnú pravdu. Jogurty sa dávajú neskor. Kvoli alergii na kravské mlieko.

Odsávačka mlieka nie je 100% vodítkom množstva vypitého mlieka. Technika kojenia a odsávania je iná.
6. dub 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez si myslim ze na jogurt je velmi skoro..a vyziva v 5 mesiacoch sa mi zda tiez skoro no ale kazda mamka je ina

a teda ak tolko spapa a ty mu budes davat zakazdym viac a viac tak mu roztiahnes zaludok a on bude jest obrovske mnozstva a dost mozne ze bude uz v detskom veku obezny...tak to by som teda neradila mu davat viac..a ak je este stale hladny tak ho zabavit nejakou hrackou alebo vecou..nemal by v tomto veku papavat tak strasne vela...tot moj nazor :wink:
6. dub 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja si myslim ze jes koro jogurt ja som svojej prvej dcerky davala od 10 mes.a vyzivy tiez skoro....ved pve sa zacina mrkva,zemiak ale to je kazdego vec :wink:
6. dub 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja si myslim ze na jogurty je este skoro a najlepsi sposob ako zistit kolko si dietatko vytiahne je vaha pre mrnusov, odvazit pred papanim a po papani, podla toho presne viem kolko spapa :wink:
6. dub 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj to co som pisala vyssie o tych mozstvach plati pre ine jedlo...materske mliecko mozes davat aj kazdu hodinu ak to babo vyzaduje ale z prikrmami opatrne a najlepsie vobec..davaj mu cicku casto ak je taky hladny..ale jogusrt kravske mlieko alebo vyzivy by som nedavala
6. dub 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, ale pokud se dává flaška, dítě ji většinou yvpije, nebo více, než potřebuje, to není jako s prsem, kdy se pustí, jakmile má dost.
V 5 měs. je lepší už začít s příkrmy.
A jinak by mělo dítě vypít 130-150 ml na 1 kg váhy.
Možná by sis mohla půjčit váhu a pár dní vážit, abys viděla, kolik vypije. Zbytek bys dokrmila umělým mlékem. Ale poraď se s dr.
6. dub 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mikulka: Já nevím, moje malá skoro nikdy nevypije celé mlíčko z lahve, většinou nechá tak třicítku, takže myslím, že si vezme kolik potřebuje. Kojím a UM jí dávám na noc, občas v noci a občas přes den-když mám pocit, že moje nestačí. Váží v 7 měsící sedm kilo, takže myslím že nepřibírá přes míru.
6. dub 2009 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
eimiky - jogurt nekojene deti muzou od pul roku a davame ho kvuli upraveni stolice nic jineho nepomaha ani svestkova stava... Radeji budu davat jogurt o par dni drive nez aby mi tu trpel prcek bolesti ze se nemuze vykadit
6. dub 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
vejinka - ono anio nejde o to jestli je kazda mamka jina nebo ne, ale o to ze kdyz se podivbas tak nam je za 6dni pul roku a sama doktorka mi rekla ze od pul roku nekojene deti muzou....
6. dub 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mou..ak ti tak povedala doktorka tak ma neber vazne...ale ja si za tym co napisem stojim :wink:
a ano ste uz velki... :wink:
6. dub 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No neviem môjho tiež nekojím, ale jogurt sa neodporúča dávať a ani žiadne mliečne výrobky určite od pol roka, ale urob ako chceš, ja by som sa bála alergie, lebo tie potom môžu vzniknúť.To ti poradila pediatrička, lebo s takým názorom som sa ešte nestretla? :confused:
6. dub 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek