Zoubky ve 3. měsíci. Je to možné?

apocalypsa
8. črc 2010

Je možné, aby synovi rostly zoubky ve 3. měsíci! V příštím týdnu mu budou 4 měsíce, ale už cca 14 dní více sliní, má kolem pusinky vyrážku, strká si do pusinky prsty a šmrdlá s nimi po spodní dásni. Navíc několik posledních dnů, nejvíce však včera a dnes, je plačtivý. Ale jen přes den, v nosi spí normálně. Jindy si taky občas pobrečí, ale nikdy neplakal, když jsem ho vzala do náruče. No a teď mi dokáže hlasytě vřískat i v náručí. Navíc začal tyhle poslední dny vyžadovat přes den častejší kojení, nebo se alespoň domnívám, že chce pít. U prsa se uklidní a silně saje. Snažím se nedávat mu pít dříve, než po dvou hodinách, aby stihl mléko vůbec strávit. Většinou se u prsa i udyndá a polospícího ho pak můžu dát spinkat do postýlky. Normálně mi při kojení neusíná, vyjma toho, když je občas večer hodně unavený a nebo v noci. Když začal před 14 dny více slinit, napadlo mne podívat se mu do pusinky. Pod dásní, v místě spodní jedničky je vidět náznak "něčeho´bílého", ale těžko říct, zda to bude zub nebo je to jen zbarvení dásně. Stejně tak má bílý flíček velikosti zrnka rýže na místě budoucí stoličky, ale ne z vrchu, ale z vnitřní strany dásně. Vypadá to, jako by se mu klubala stolička, ale do strany. Od té doby, co jsem si těch flíčků všimla, se nijak nemění, nerostou ... Dnes jsem šla do lékárny a požádala o něco na rostoucí zoubky, dali mi Calgel. Až doma jsem zjistila, že se smí používat od 5. měsíce. Tak teď nevím. Rostou mu zoubky nebo ne? A čím mu mám ulevit? Existuje něco kromě Calgelu? Co homeopatika,m áte zkušenosti? Prosím poraďte. Děkuji.

petratkacova
5. pro 2016

Hezký večer maminky, útvar na fotce se jmenuje sklovinná perla. Známá vzala dceru k zubaři a ten jí to objasnil. Má první dcera to měla taky, časem to zmizelo. Ale určitě to musí bolet, protože se sklovina musí prořezat skrz dáseň jako zoubek. Snad jsem aspoň někoho uklidila, že se nemusí bát, že by dítku rost zub ze strany 😊

andie90
6. pro 2016

@petratkacova ahoj, a ta "perla" pak teda vypadne?

petratkacova
6. pro 2016

Popravdě přesně nevím co se s ní stane. Když jsem zjistila, že se nejedná o zub, tak jsem ji přestala sledovat. A jednoho dne mi došlo, že tam perly nejsou. Dcera měla dvě, obě v úrovni čtyřek.

b0ra
23. pro 2017

@anetta2016 muzu se zeptat, byl to zoubek? Mame to same.Dekuji moc Bara