• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

11letou dceru bolí rostoucí prsa, je to hormony?

17. května 2015 
Ahoj, maminky, nevím, kam přesně zařadit tuto diskusi, snad to tady může být.
Má 11,5letá dcera je na začátku puberty. Začínají jí růst prsa, už se jí začíná zvedat kůže a nedávno si postěžovala, že jí prsa bolí. Na pohmat má prsa tvrdá, taky když se uhodí, nebo přimáčkne na hrudník třeba knížku, říká, že to bolí.
Já předpokládám, že je to působením hormonů a růstem prsních žláz, ale jistá si nejsem, od dob mé puberty už si to nepamatuju. Myslím si to správně, není třeba plašit a spěchat k lékaři? Poradí maminky puberťaček?
Předpokládám, že bolest nebude trvalá, že se bude různě objevovat a mizet, podle působení hormonů, tak možná jen sledovat a zeptat se u dr. příležitostně......
17. kvě 2014 v 10:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem to úplně stejně. Prsa začala růst kolem devíti let. Na pohmat byla tvrdá a bolela a cítila jsem takové hrudky, asi mléčné žlázy.
17. kvě 2014 v 10:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky mě prsa bolela, byla tvrda... to je fakt normální.
17. kvě 2014 v 10:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím :slight_smile: Já od puberty nejsem zas tak daleko (21 let) a vzpomínám, že jsem měla stejné potíže s prsy jako tvá dcerka. Je pravda, že mě nebolely jen prsa, ale celé tělo - od kolen až ke krční páteři.
Myslím, že to je běžné, ale klidně se u Dr. zeptat můžete :wink:
17. kvě 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Přesně si to pamatuji, byla jsem ve čtvrté třídě a s mamkou jsme pak kvůli tomu šly k dětské doktorce. Je to opravdu normální. Ale jestli chceš mít jistotu, klidně k dr. zajdi, bude třeba klidnější i dcerka. :wink:
17. kvě 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Je to normální.Přejde to :slight_smile:
17. kvě 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@frantiska85 , @zyoma , @petraludvikova , @ladenka , @superkousky jj, dík, holky, tak jsem si to myslela správně.

Já je mám pořád za prďolky a najednou už řeším takové věci, tak jsem z toho asi víc v šoku :grinning: :grinning: :grinning:
Zbytečně tedy nebudu plašit, a jen pro jistotu se příležitostně zeptám dětské, nebo jak půjdu na gyndu. :slight_smile:
17. kvě 2014 v 11:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucisa dokonce si pamatuju, jak jsem to řekla mámě, že mě bolí něco na hrudí a nevím co to je, to mi bylo 10 :slight_smile: a ona se pousmala a řekla, že mi jen rostou prsa. Bylo mi trapně a ještě jsem jí to nevěřila :slight_smile: do té doby než mi spolužačka řekla, že už se těší na to až ji prsa dorostou, protože jí nebaví jak je to to nepříjemný, bolestivý...
Fakt je to normalni, nemusiš mít strach.
17. kvě 2014 ve 12:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
měla jsem to stejně nevidím v tom problém, zajímavostí je že mi prsa vyrostla přes školu v přírodě :grinning:
16. únor 2015 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
dokonce si pamatuju, že jsem potichu brečela v autě, když jsme přejeli nějaký hrbol, jak mě to děsně bolelo. Sice už si nepamatuju, jak dlouho to trvalo, ale vím, jak moc to bolelo...Ať brzy vyrostou a nebolí :slight_smile:
16. únor 2015 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se taky ptala mamky co to je, je to normální, když prsa rostou tak bolí, to přejde :wink:
17. kvě 2015 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek