Kolik platíte u zubaře za vaše náctileté ratolesti?

zuzanatomanova
22. led 2017

Dobry den,
Kolik platite u zubare za vase nactilete ratolesti? Blomby atd? Jesi teda platite neco... diky za informace

katerina1106
23. led 2017

Já mám obyč. plomby i manžel a neplatíme nic. Neplatím ani za injekci proti bolesti.
Synům nechávám dělat bílé a zatím jsem nic neplatila, prý je dětem hradí pojišťovna. Jsme u VZP.

blahova_andrea
23. led 2017

@netopejr tak v tom s tebou souhlasím. v té gynekologii jsem to zaznamenala taky. ne tedy naštěstí osobně, ale z okolí a nestačila jsem se divit

blahova_andrea
23. led 2017

@katerina1106 tak to je dobré vědět 🙂 děti zatím tedy kazy nemají, tak jsme to neřešili, ale budu ráda, když případně pak dostanou rovnou bílou a na pojišťovnu 🙂

netopejr
23. led 2017

@blahova_andrea Zalezi i kam. Na přední bilou, to je jasný 😉, na stoličky je lepsi amalgam, vydrzi dyl. (neberu nikomu volbu, když ji chce, ale když to vypadne, zas se musi kousek zubu odvrtat...)

blahova_andrea
23. led 2017

@netopejr je fakt, že tu životnost nedokážu zatím posoudit. stále mám některé amalganové, ale pokud je problém a je třeba ji vyměnit, tak už volím bílé. u dětí to asi taky budu řešit až to nastane. někteří dr. už třeba amalganové fakt nedělají, nevím jak ta naše, tak nebude výběr. pokud bude, tak bude záležet na kterém zubu a taky za kolik

mku
23. led 2017

@kika_21 No moje dcera čistí třikrát denně, používáme všechno co mudr doporučila a stejně to nepomáhá.. proto nám doporučila mudr pečetění... a já ani nepřemýšlela o tom, že bych to nezaplatila, když to pomůže 🙂 ale chápu, že jinak se to řeší s jedním dítětem než s pěti 😉

fifina86
23. led 2017

Tady je oficialni vyjadreni VZP ohledne plateb za bile plomby u deti a dospelych ;)

fifina86
23. led 2017

@mku pokud si pamatuji,u peceteni se kus zubžu obrusuje,tim se dava prostor pro vznik kazu,nebyva to doporucivano :(

mku
23. led 2017

@fifina86 tak to je asi nějaká jiná metoda... tady u toho co máme my se na zdravý zub nanese nějaká pryskyřice (něco alá lak nehty jak jsem to laicky pochopila) a to ten zub právě chrání před kazem. Není to na pořád, ale cca 4 roky to má vydržet.

fifina86
23. led 2017

@mku to je stejne,jen k tomu se ten zub na povrchu "lehce" upravoval,aby to na tom dobre drzelo ;) Nabizeli mi to tez,dva zubari nezavisle na sobe pak nedoporucili,investovala jsem do dental.hygieny a vyrazne zlepseni.

mku
23. led 2017

@fifina86 tohle se prý dává hlavně dětem... nám to výrazně pomohlo... a postupně jí to dáváme na všechny druhé stoličky co vyrostou

fifina86
23. led 2017

@mku ano,jako diteti mi to nabizeli,bylo mi cca 16,na druhe stolicky,ktere jeste nemeli kaz ;)

lichtakova
23. led 2017

@lusinda485 rozdil amg poznas celkem snadno,protoze se s tim mnohe pracuje.Ja si ho porizovat ani nebudu,ale zvazuju evicrol (kompozit) pro ty,co chteji bile na pojistovnu. Cas je drahy a nebudu to placat nekomu,komu je to je jedno...Ale i kdybych to nemela,tak pokud nekdo striktne pozaduje os.na pojistovnu,tak mu to musim udelat a je muj problem z ceho.Komicke je to prave u amg,kt.pojistovna hradi nedozovany a je pritom zakazany (kvuli zdravot.riziku pro personal pri zpracovani,ne pro pacienty). Ale pojistovna hradi vice veci,ktere uz nejsou brany jako lege artis osetreni.

lusinda485
23. led 2017

@lichtakova tak amalgam poznam kdyz jsem s tim pracovala je sypky a dozovany.Evicrol se davno nepouziva pouze se s nim mohou lepit korunky. Muzes pouzit micron nebo molar a jeste jeden druh eqaila ;)

lusinda485
23. led 2017

@lichtakova teda nevim ,jak to mas ty ale zalezi na lekari =/ vim ze jsme prebirali po starsim zubari ordinaci a tam toho mel hodne takze je to mozne.A jak rikas je lepsi se zeptat jestli si priplati nebo na pojistovnu v tom stebou naprosto souhlasim=)

kika_21
23. led 2017

@mku pravda-také jednou nějak pečetila nejmladší-dnes tedy 10 leté dceři , ale asi to nějak-nic po nás nechtěla. Také se jí kazí více zuby, ač si je čistí víc, než prostřední-ta to kdysi dost flákala a ještě se smála-že se rozčiluju. Prý vidíš a nemám ani jeden kaz.🙂Ta dětská je zkrátka hodná. Řekla, že když tak hezky držela-nebyly jí ještě tři...Taky jsem se ptala, čím to je a dr. že prý z toho vyroste-je to už lepší, druhé zuby se jí tolik nekazí. Tenkrát se u syna zjistila celiakie a já stále pátrám, zda tahle holčička jí nemá a přičítala jsem ty zuby tomuhle.I když podle testů tohle má v pořádku, intuice mi říká, že má určité sklony k autoimun. onemocnění-je jiná než nejstarší dcera a nejmladší syn. Asi hledám problémy i kde nejsou.🙂

lichtakova
23. led 2017

@lusinda485 jako je to hrůza i z druhé strany, mělo by se to dělat podle minutých nákladů a když si vezmeš, že kolem 30Kč/min se to standardně pohybuje a že s hezkou bílou plombou strávíš tak hoďku...tak to máš 1500-1800 jen to fikne a i mě to přijde hodně, i když to tak vychází...hlavně když to potom otočíš a víš, že ti pojišťovna za to dá 220Kč...tak za tu "dobu", co platí, stihnu já tak podat ruku, pozdravit a posadit pacienta...
Třeba to Šmucler nějak změní 😉

lusinda485
23. led 2017

@lichtakova Presne tolik prace to da a mas z toho minimum coz nechapu .=/

lichtakova
23. led 2017

@lusinda485 ale zrovna mi rikala kamoska,ze jedna nase spoluzacka se sla ptat na odkup praxe a cekala v cekarne ze to schvalne stopovala a ze chlap vesel dovnitr na plombu a vysel ven za 8min(!!!!)-tak tam to asi na pojistovnu vychazi akorat,jen teda nevim,k cemu to pak vypada a funguje...ale mozna to ma pan doktor presne vypocteny na ten rok,co mu to pak zaplati znova...

malinka2
23. dub 2017

Myslím, že je dobrý ohlídat si už i hygienu, najít odborníka - ta prevence se vyplatí, protože se pak nemusí dávat nejdražší materiály na opravu a kazy se najdou hned na začátku.. na Prahu a Brno jsou dobří tihle /jo a mají teď dještě týden akci/ - http://www.stomapro.cz/nase-sluzby/dentalni-hyg...