Ředitelské důtce nepředcházelo žádné upozornění

pavca1965
31. led 2018

Holky, která pracujete ve školství nebo kdo víte..kluk mi dneska přinesl ze školy důtku ředitele za častou nepřipravenost v hodinách tv. Tvrdí mi že mu někdo schoval cvicku atd. To je věc jiná,už jsem si s ním řádně vyřešila..ale oc mi jde je že této věci nepředcházela nap pólříklad poznámka v ŽK nebo nějaké upozornění že je se synem něco v nepořádku, vždyť tato v uvozovkách banalita se dala řešit. Panáček se neobtěžoval mi cokoliv sdělit. Má 11. Nevíte jestli je to normální? Neměli nad nějak upozornit předem?

verusky
1. únor 2018

@pavca1965 pracuji ve skolstvi, vsechno chapu. je dobre, ze jsi zavolala, ale pan reditel na jednu stranu tedy uznal prehnani, na druhe strane to ovsem resit nechce. ja myslim, ze je fajn, ze to probehlo a osobne bych za nim uz nechodila. treba jen v budoucnu po nejake poznamce... zeptata se, jak se chova... na omluvu reditele bych snad napsala, ze ucit tv zrovna neni snadna zalezitost (obr zospovednost) a navic nema u sebe zakovske knizky, to reseni zapisu je opravdu slozitejsi nez v cj. pravdepodobne vzal, ze na druhem stupni jsou zaci za sebe zodpovedni... a spravne mela byt dutka tridniho uc., tudiz jeho reakce byla asi prehnana, nicmene asi k ni mel osobni duvod, bylo toho moc, je take jen clovek. je dobre se ohradit, aby Ti daval vedet, to jsi udelala. myslim, ze uz zadna dutka nebude... a neboj, za par let se nikdo na dutky ptat nebude.....
moje mamka byla telocvikarka a kolegove ji nazyvali "splasena telocvikarka", protoze porad neco nestihala.... ono se musis prevlekat, hlidat deti, prebihat na druhe konce budov...
ale reditel trochu selhal, takze chapu i Tve rozcarovani a trochu "sracsky" uznal chybu a nechce ji ani probrat 😕

pavca1965
autor
1. únor 2018

Holky všem děkuji za reakce. Vím že je vína na obou stranách. Jsem ráda že jsem si s ním promluvila a snad bude klid. Klukovi jsem promluvila do duše, doufám že se ponaučil. Když nad tím teď přemýšlím,máš veruski pravdu v tom že ŽK v tv asi nemají. Jen mě prostě zaskočilo jeho jednání. Ten učitel je vlastně fajn chlap, pochází z naší vesnice,učil i mě,navíc jednu dobu byl v obecní rade a mě s manželem oddával. Nikdy jsem proti němu nemohla říct půl slova, dokonce jsem se ho zastávala když syn kňoural že je na ně přísný ( stará škola s bylo by potřeba víc takových). Věřím že se tomu časem zasmějeme.

dc2015
1. únor 2018

@pavca1965 Já jsem ze školství pryč víc jak 2 roky. A nejsem teda tělocvikář. Ale TV jsem taky učila, jednu jedinou třídu, prostě to po změně úvazků jinak nešlo... A za mě nikdy nebyl problém si pro tu ŽK dojít nebo dítě poslat. Ano, když učitel nestíhá, jde to řešit i tak. Takže já to jako argument neberu... A asi jsem prostě poctivá blbka, ale když byl nějaký problém, snažila jsem se to nejdřív vyřešit s dítětem a když to nešlo, rodičům jsem psala mail, volala apod. Takže mně osobně se ten přístup fakt nelíbí... Nejde o to, že se někdo bude ptát na důtku. Nebude. Ale dítě bude mít pocit nespravedlnosti, že je něco špatně... A to je podle mě větší problém než co dospělí (učitel, rodiče) na to...