Domácí příkrm z batátů, máte recept?

trupovaludmila
29. říj 2015

Ahoj holky

V krámě jsem koupila Batáty a chci z nich udělat příkrm pro dceru. Dělala jste některá? máte recept? S čim smíchat? mrkev?Dýně? Patyzon? nebo něco jiného? 🙂

ducik
29. říj 2015

Ja michala s čímkoliv. Mrkev, cuketa třeba. Recepty jsem na prikrmy neresila fakt nikdy 😀

mariti
29. říj 2015

Tak já jsem náhodou nedávno na batáty narazila a pár jsem jich koupila, protože jsem četla, že jsou pro mimi vhodné. Zatím jsem je pouze dobře uvařila ve vodě, projela lisem na česnek a touto směsí jsem malou krmila. My tedy teprve začínáme, takže dávám jednosložkové, ale vlastně jednou jsem to smíchala s mrkví. chutnalo jí to moc.

trupovaludmila
autor
29. říj 2015

mám ještě patyzon,ale nejsem si jistá vhodností to zkombinovat, 😅

mariti
29. říj 2015

Nevím, jak máš staré dítě, ale s patyzonem bych asi byla opatrná.

butterfly
29. říj 2015

@trupovaludmila Patizon je určitě dobrá volba, je chuťově neutrální, batáty jsou zase sladké.

dankakotrbova
29. říj 2015

Nevidím problém zkombinovat s patyzonem. Je to stejně neškodné jako cuketa. Také jsem dávala jako jeden z prvních příkrmů a kombinovala právě s méně výraznou zeleninou. Ale fakt můžeš s čímkoliv.

mmaajjaa
29. říj 2015

Moje holky batáty milují, kombinuji je většinou s tím, co moc nemusí. Třeba s cuketou, brokolicí, lilkem nebo květákem, to potom sní celou misku. S mrkví ani dýní to moc nekombinuji, už tak jsou batáty dost sladké. Já je uvařím do změknutí a vidličkou pomačkám, jde to velice dobře, lis na česnek není třeba.

lv
29. říj 2015

batáty jsou nejlepší pečené, vcelku, pak až rozmixovat /rozmačkat..+ přidat tuk.

trupovaludmila
autor
30. říj 2015

@mariti 5 měsíců

trupovaludmila
autor
30. říj 2015

Tak teď nevím uvařit oloupané a nebo neloupané a nebo upéct neloupané nebo loupané 😀 já totiž batáty nikdy nejedla ani nevařila. to že je mám doma byla náhoda. proto se takhle hloupě ptám ☹

jamia
30. říj 2015

@trupovaludmila Je to sladká brambora, tak se k tomu chovám jako k bramboře - vařím oloupané, peču neoloupané, ale pro kojence určitě bez šlupky.

kronecka007
30. říj 2015

Dělám je celkem pravidelně, snažím se kombinovat s nesladkou zeleninou, protože batáty už sladké jsou. Včera jsem dělala s troškou květáku a přidala jsem porek a hovězí maso. Malý snědl celou misku 🙂

trupovaludmila
autor
2. lis 2015

Ahoj holky. Tak jsem vařila ty batáty ( poprvé v životě) uvařila jsem je ve slupce, oloupala, zvlí´ášť jsem uvařila patyzon,k němu přidala dýnovoé piré co malá nedojedla a špenát s bramborem..pak hodila do mixéru,přidala batáty a můžu vám říct, že nevlastní 11 ti letý syn mi snědl 3 velké porce a dcerka 5. měsíců se olyzovala až za ušima. opravdu výborná chuť. 🙂 😅