Jak dlouho vaříte maso v parním hrnci?

iv123
17. črc 2012

Vaříte pro děti v parním hrnci? Jak dlouho v něm mám vařit maso? Mám roční dítě a chtěla bych začít vařit i v tomto hrnci, ale nevím, jak dlouho. Prosím, poraďte. Děkuji.

eficenka
17. črc 2012

a nemáte takový "návod" k hrnci, tam je vše popsané, jak by se mělo dlouho vařit...
když vařím pro neteř, tak tam nechávám o chvíli déle..
My si na hrnci ještě můžee nastavit nízký a vysoký tlak, tak maso vyařím při vysokém tlaku
hovězí 30-40 min
vepřové 20-30min
telecí 15-20 min
drůběží 10-15 min
zvěřina, králík 10-15 min

stavba
17. črc 2012

to se těžko radí, záleží na druhu masa, na velikosti, na stáří masa..., já mám ještě ten starý klasický papiňák a naposled jsem v tom dělala vepřové (takže maso na kostky cca 2 cm) v mrkvi a dělala jsem to nějakých 35 minut a maso se úplně sypalo...

mrsblack
17. črc 2012

Tak si nejsem jistá, jestli si holky @stavba a @eficenka nepletou parní hrnec a tlakový hrnec (papiňák) - nebo na jaký z těchto hrnců směřovala tvá otázka. Co píše eficenka by pro papiňák sedělo, tak dlouho tam dělám maso i já. V parním hrnci se maso dělá zhruba stejně dlouho, jako kdybys ho vařila ve vodě. Ale zatím jsem v parním hrnci dělala jen kuřecí (cca 20-30 minut dle tloušťky), rybu (cca 15-20 minut), zeleninu (dle druhu a jak máte rádi tvrdou na skus) a králičí (asi stejně dlouho jako kuřecí). Hovězí by se tam dělalo asi hodně dlouho. Z toho praního hrnce si to můžeš jednoduše vyndat a zkusit, jestli už je hotové.

ladyduchess
5. srp 2013

já mám u parního hrnce uvedeno u hovězího masa 30 minut