Máte ověřené tipy na zdravější cukroví? 🙂

krisvm
17. lis 2023

Ahojky,
chtěla bych letos zkusit něco nového, tak mě napadlo se zeptat tady, jestli máte nějaké vyzkoušené tipy na zdravější vánoční cukroví? kdyby třeba byly i fotky, bylo by super, ale chápu, že hledat je asi je docela náročné hehe. 🙂
Máme 16ti měsíčního kluka, kdyby třeba něco mohl aspoň ochutnat trochu, byla bych ráda, ale jinak jej se sladkým držíme docela od sebe 🙂

Moc děkujeme za případné tipy!
Hezký pátek,
Kris

mysh_me
17. lis 2023

Ja jsem delala dceri v batolecim veku takove baby cukrovi, bylo to jako linecke ale bez cukru a s nastrouhanou mrkvi. Normalne to slo vyvalet a vykrajovat tvary a bylo tam vse co uz dite normalne jedlo (maslo, mouka, vajicko, mrkev). Pripadne my mame radi i mrkvanky, to je podobne testo a delaji se z nej takove tasticky plnene povidly, to by fungovalo i jako cukrovi, kdyz udelas male 🙂 a neni to plne cukru, zvlast kdyz mas domaci povidla…

miryp
17. lis 2023

Syn (multialergik) v 15 měsících měl jablečné kuličky (jen svařená jablka, která jsem rozmixovala, nechala vyvařit do zhoustnutí a pak jsem z toho ukoulela kuličky), jáhlové kuličky se švestkami (jen svařené jáhly se sušenými švestkami, částečně mixnuté a pak ukoulené kuličky) a nakonec pečené rohlíčky z jáhel, avokáda a banánu (tam už si poměry po těch letech nevybavím). Jinak ty mrkvánky můžu také doporučit, do celého těsta dávám lžíci kokosového cukru/panely (pak už neobaluji v cukru, ale lze to vynechat zcela) a plním domácími nedoslazovanými povidly. Případně se to dá vykrájet jako sušenky, u nás to má vždy úspěch v obou variantách.

krisvm
autor
17. lis 2023

@mysh_me to zní dobře 🙂

michaela666
17. lis 2023

Dělám žitné perníčky podle Máma v kuchyni a jsou skvělé, jen uberu cukr a přidám o lžíci medu navíc.