Máte recept s červenou řepou pro 9měsíční mimčo?

havit
5. únor 2015

Ahojte máte některá z vás recept s červenou řepou pro 9měsíční mimčo? Nekojím a snažím se mu vařit zeleninové příkrmy.Papá vše a teď jsem koupila řepu.Může vůbec řepu?

fyffes
5. únor 2015

@havit ahoj,ja.varim uplne jednoduse-repu na kosticky,nebo nastrouhat,mrkev,take nastrouhat a ryzi-vse v jednom hrnci a ja pridavam i masicko.az je vse mekke,jen rozmixuji.nerozmixovane ji i ma temer petileta dcera🙂jinak repu urcite ano,je hrozne zdrava 🙂

havit
autor
5. únor 2015

@fyffes Jsem si říkala že mrkev do toho určitě.jo super.Další recept Děkuji!!

mandala
5. únor 2015

Bud uvařit a rozmixovat např. s bramborem, nebo někdo peče v troubě, prý má lepší chut, ale dlouho trvá.

veri0007
5. únor 2015

@havit 1 malá červená řepa, voda, na 100g hotového pyré 1-2 lžičky tuku
Řepu dobře umyjeme, neloupeme a ponecháme na ní kořínek a nejlépe i krátký zbytek listů a vcelku ji uvaříme ve vodě doměkka (může to trvat i hodinu nebo víc) nebo ji zabalíme do alobalu a upečeme v troubě. Uvařenou nebo upečenou řepu necháme vychladnout, oloupeme a rozkrájíme na kostky. Pokrájenou vařenou řepu rozmixujeme s potřebným množstvím vody, ohřejeme a podáváme vlažné s troškou tuku.
ecept od katyxq, koukni k ní, má tam i článek ohledně ětských dokrmů včetně přípravy všech možných dětských jídel😉

chris_n
5. únor 2015

řepu dávám do uplně všeho, co to jde. Jinak je třeba dobrá řepa, brambor, králík 🙂

hojda
5. únor 2015

Jen se pak nelekni, že moč budu zabarvená 😉 .

havit
autor
5. únor 2015

Děkuji holky jste zlaté!!

jitavrtule
5. únor 2015

@hojda dobrý podotek 🙂 @havit po řepě může být narůžovělá moč a i hodně tmavé bobky - tak se nevyděste!

havit
autor
6. únor 2015

Tak malý mi to papá jak o život. Děkuji ještě jednou

relaxcc
8. únor 2015

Od kterého měsíce se může dát řepa?děkuji

gwen84
8. únor 2015

@relaxcc od ukončeného 4 . měsíce, stejně jako mrkev, brambory, dýně 🙂

gwen84
8. únor 2015

@relaxcc I když... opatrnost je asi na místě, někde jsem četla, že řepa může obsahovat hodně nitrátů, ale to se týká všech druhů kořenové zeleniny, a třeba mrkev je typický první příkrm. Takže pokud jde o mimčo mladší tak 9 měsíců, je jistější sáhnout po skleničce s řepou, tam je obsah všech škodlivin hlídaný.

gwen84
8. únor 2015

@havit Taky se dá připravit řepa s cuketou, oloupaná a pokrájená na kostičky se řepa zaleje vodou a vaří do změknutí, na poslední tak 3 minuty se přidá cuketa rovněž pokrájená na kostičky. Scedíme a vývar dáme stranou. Rozmixujeme dohladka, přidáme vývar podle potřeby. Servírujeme teplé, s troškou másla. Vyzkoušeno 😉 Dá se zamrazit.

relaxcc
10. únor 2015

@gwen84 Děkuji Vám 🙂