Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

aponchie
24. led 2010

dik shaula

lenka1smejka
24. led 2010

rimel-ja som dala ocot do koprovky a kapustu som jej dala asi 7mesacnej-prdela cely den ale bola ok

egyptanka
24. led 2010

moravanka, ja uz nedusim a kupujem bio tak aspon mam tie jablcka, hrusku, banan ... ona vzdy papala a oblubovala len kupovane vyzivy, ale teraz ju ucim na surove ovocie nech ma vitaminy ...
janocka, co viem tak cca 35g-40g ... ja to akosi nevyzim, dam dve kocky co vyklopim (mam ho zamrazene v takych nadobach na lad) a hotovka.

rimmel
24. led 2010

lenka no dala aj ja som dala, ale ze ci sa to moze to neviem 😀

lenka1smejka
24. led 2010

ja sa neriadim tym ci sa nieco moze alebo nie ja davam podla seba samozrejme do nej netlacim gulas ,rizky a segedin ale inak je to co mi len neslane

rimmel
24. led 2010

no to ja zase nie, nechcem mu nahodou ublizit 😉 su veci s kt.sa ma pockat a veci ktore napriklad ak mas senzitivne babatko, teda jeho brusko, mozu ublizit..hoci to nas problem neni ale aj tak naco do neho spat ocot ak sa dozviem ze mu nejako skodi 😉

janocka77
24. led 2010

dakujem egyptanka! Nadobky na lad som pouzivala na zaciatku na prikrmy...nenapadlo ma tam davat aj maso. To tam davas uvarene ci surove?

rimmel, a preco chces mu dat ocot? ja napriklad davam uz aj pomarance koli vit. C a tu kde som to pediatri odporucaju nakolko je to domace ovocie..

rimmel
24. led 2010

janocka no len tak ako dochucovadlo...do tekvicoveho privarku, koprovej omacky, kapusty..atak..

lily1983
24. led 2010

ja by som dala citron radsej ked už..par kvapiek..ja to tak robim namiesto octu niekedy..

janetty
24. led 2010

a kapustu už davate kyslú, alebo surovú hlávkovú? Ja len hlavkovu do polievky nasekam, kyslu som ešte nedavala. A paradojkovú polievku /z paradajkového pretlaku/ už môžem drobcovi uvariť?

lenka1smejka
24. led 2010

janety-paradajkovu omacku uz jedla a kapustu kyslu by som nedavala kvoli chrenu

rimmel
24. led 2010

janetty s paradajkami sa ma pockat do 10-12 mesiaca..ja som mu dala pred tyzdnom nakolko maly nema na nic alergie tak som si myslela ze problem nebude ale ak je babatko co ma alergie na daco tak s paradajkami pockat aj do 12m
podla mna 😉

moravanka
24. led 2010

Ja bych rajcata taky jeste nedala. obsahuje to nejake kyseliny, takze deti maji podrazdenou pusinku a kuzi kolem ni.
a nektere maji i rudy zadecek, nebot stolice je taky kysela a drazdi to kuzi.

janetty
24. led 2010

Ďakujem, tak z paradajkami počkam do roka, už nie dlho 😵

A smotanu už davate jakú do jedla? slakú /šľahačkovú/, alebo kyslú, či to je jedno?

rimmel
24. led 2010

janetty ja som dala raz sladku slahackovu 😉 ale skor preferujem varit s mlieckom

janetty
24. led 2010

no ja tiež davam prevarené KM do jedla, ale chcela som skúsiť smotanu.

shaula
24. led 2010

Zelí se může dávat cca od 9 měsíců, myšleno hlávkové. Vycházím z mého oblíbeného www.kojeni.net 😅 Kyselé zelí od roka.
S tím octem bych byla radši opatrná, je to přece jenom kyselina. No ale trošička na dochucení snad dítě nezabije, ale spíš jde o to, jestli mu to bude chutnat 😉

hava77
24. led 2010

kocky, pytala som sa na predchadzajucej strane na fazulu a sosovicu ako pripravujete? dik

janetty
24. led 2010

hava, ja šošovicu varím len v polievke, fazuľu mal asi 3-krat a tiež len v polievke. Ako privarky som ešte nedavala.

rimmel
24. led 2010

hava ja davam iba zelenu fazulku a tu do koproveho privarku, ci omacky alebo ich uvarim s brokolicou ci hraskom a zemiakom..sosovicu iba cervenu a varim ju s mrkvou, tekvicou a osmazenou cibulkou 😉

rimmel
24. led 2010

my polievky nejedavame, ja sa skor snazim varit zo zeleninky jedla..polievky su take riedke a ked to nechcem mixovat tak tie kusky mrkvi v tom to neni nist moc ...nic chutne 😀

egyptanka
24. led 2010

janocka, uvarene ... bud to mixni, alebo nakrajaj na malicke kusky, ktore dokaze Natalka spapat, zalej vyvarom v ktorom sa varilo masko a hod zamrazit ...

polievky, nedavam ... kym by sa z toho najedla tak polievka by bola vsade inde ako v nej ... este sa ich pocas jej zivota naje 😀

hava, fazulu este nedvam, sosovicu len tu cervenu, uvarim spolu so zemiakom a mensia mrkvicka k tomu masko alebo zltok, vsetko potlacim vydlickou a vyhoda cervenej sosovice je v tom, ze je uvarena coby dup ... skoda, ze malej sosovica neberie 🙂

janocka77
24. led 2010

dakujem egyptanka, urobim to tak tiez 🙂 aspon nebudem musiet kazdy den varit maso! ja som mala naporcovane surove a varila na 2 dni..

polievky tiez nejedavame lebo vsetko je vonku co je skoda..

icejane
26. led 2010

ozej baby..a kukurične chrumky sa od kedy môžu..ja som dnes dala malemu jednu a on sa s nou dlho hral a cmulala ja ju spapkal...su nesolene..mozu sa ? 🙂

egyptanka
26. led 2010

icejane, jasneeee ... to je moja zachrana ked po jedle potrebujem spratat kuchynu tak supnem chrumku do ruky a mam tak 10-15 minut na domace prace ... zvlastne, jedlo uz si neprosi, ale chrumku po jedle schrume hned 🙂

baby, moze sa pouzivat sladka cervena paprika? chcela by som spravit malej perkelt bez soli samozrejme s cestovinkami ... uz ma nebavia tie potlacene jedla, muz uz by rad videl nieco normalnejsie ...

rimmel
26. led 2010

egyptanka ano mozes dat kludne, cerv.paprika sa tusim moze uz od 7m a ostatne papriky od 8m ;) ale ja stale davam iba tu cervenu..ani neviem preco,nenapadlo ma to : 😀

ty cetovinky pretlacas vidlockou??? 😀

egyptanka
26. led 2010

rimmel, nieee ... zvacsa mam doma spagety alebo vrtule, tak uvarim a jeden dva krat kratko mixnem a vzniknu take mensie kusky ...

ake cestoviny pouzivas? ... a varis ich v vode bez soli alebo so solou ... lebo niekedy ked aj nam robim cestoviny tak musim mat dva hrnce postavene, lebo v jednej je neslana voda, v druhej slana ...

a pochopili sme sa spravne, ja som mala namysli mletu cervenu papriku ako korenie.?

rimmel
26. led 2010

jaaaj 😀 😀 😀 😀 ja ze cerstvu! a som aj rozmyslala ze preco ju davat do perkeltu ale som si povedala ze asi tam chces pre baby nejaku zeleninku....

ja varim vo vode bez soli...neviem ci sa teraz dobre chapeme, ty varis akoze perkelt pre rodinu a ze z toho jej das?
lebo ja varievam zvlast pre nas a zvlast pre maleho...nakolko on papa veceru o 6 a my az o 8 😉

rimmel
26. led 2010

a ano mozes tak korenie 😉