• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

23. prosince 2012 
Slniecko - doporučuji začít s chlebem, lépe se rozpouští a nelepí se jako rohlík. Kiri rozhodně nedávej, to je klasický tavený sýr a to je ten největší humus, co existuje. Radši dej lučinu nebo žervé :wink:

Ty pomazánky bych taky ocenila :slight_smile: (nemám na to nápady :frowning2: ).
2. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rimmel, Shaula veľmi pekne dakujem! Tiež sa mi ten syr Kiri nezdal :frowning2: tak som sa radšej opýtala skusenejších mamičiek :slight_smile: Rimmel maslo môžem dať obyčajne či tie Ramy, Veta a pod. A tvrdí syr si aký davala? A ako si robila tú mrkvovú pomazánku? Vymiešala si maslo s mrkvou a hotovo? :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano mrva plus maslo :wink: a maslo obycajne ziadne grcne ramy :grinning: a tvrdy syr ako napr aidam.
2. únor 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
2. únor 2010 v 15:02 • debbie
s tou troubou se to dela bezne :sunglasses: teda kdo hodne zavaruje

slniecko ja bych kiri nedavala ..kdyz uz Lucinu ,ale ja bych nedala ani tu jeste :grinning: a nestaci nejaka kase s lepkem pro zacatek?
2. únor 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
je dik za linky apon! :slight_smile: ja tiez neviem ako zavarovat haha
2. únor 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky aponchie
2. únor 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel a varis cesky nebo anglicky? :grinning: ja zavaruju rada a vsecko mozna to vyfotim a hodim do alba :grinning: :grinning: nejradeji zavarujeme papriky plnene zelim kapii a cukety ala kys.okurky :sunglasses:
2. únor 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
apon ani cesky ani anglicky ale slovensky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: muzovi nasa kuchyna velice chuti, ved sa neda ani porovnat s anglickou takze som rada ze ju miluje tak ako ja :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi ja su debil :grinning: hele ja jednou tady delala u pani slovenky a delala nejakou polivku zelnou ale divnou nezahustene nic takove zvlastni chutove nemas recept na to?ja delam kyselici po valassku tak sem cumela ale zas spatne to nebylo :grinning: ja nemohla v UK udelat knedliky z te mouky vubec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
knedliky ja zase viem..no kupovane mi aj tak viac chutia :grinning: aka polievka? zelena?? a co v nej bolo? ja vela polievok teda neviem a ani jedna z nich neni zelena sorry :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rimmel - že zelená :grinning: Apon napsala zelná, tj. po slovensky kapustová :grinning:
2. únor 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :grinning: :grinning: ja ze zabudla e :grinning: :grinning:

http://recepty.dct.sk/recepty-kelova-polievka/

toto je kelova polievka..tu skor robievame, nie kapustovu,,, ak robime kapustovu tak z kyslej kapusty ...neviem aku presne si myslela ty apon :unamused: :grinning:
2. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych se zeptat, od kolika měsíců můžou děti šunku a sýry? u mojí malé je na to ještě brzo, ale chci se dopředu připravit, abych věděla :wink:
2. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikto nic s natierkami?? :slight_smile:
2. únor 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme este tak daleko neni :frowning2: ale pozriem v casakoch a nejake vam opisem :wink:
2. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee dik evikg :slight_smile: a netraaap sa stale! vsetko raz pride ved hadam nebude nechlebikovat do dospelosti :wink:
2. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
iluss tvoja uz moze sunku ale kvalitnu, taku kde je vlastne iba masko, ziadne ine prisady, vies aku myslim? a syr tiez uz moze..tvrdy..ako eidam. ziadne plesnive ci tavene.
2. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rimmel, nějaké pomazánky najdeš tady:
http://www.babyonline.cz/maminka/recepty/deti-do-1-roku.html

Ze soukromé kuchařky ti bohužel nic nenapíšu, protože ať vzpomínám jak vzpomínám, všude je alespoň tvaroh, česnek, cibule, luštěniny nebo nějaké šílené koření...
2. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tymothy dakujeem! :slight_smile:
2. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No není zač....tak ať vám to chutná. :wink:
2. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel: to už muže i šunku a sýr? Já myslela, že je na to ještě brzo, ona ještě neumí kousat. Ještě jsem jí nezkusila dát ani rohlík. Já jdu na příkrmy docela pomalu. zatím zkusila kuřecí maso, brambor, rýži, brokolici a mrkev - pomixované.
2. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdy vlastně to pečivo s tím sýrem a šunkou dáváte? Dopoledne?

My máme v 10 ovoce, v 12:30 oběd (zelenina s masem) a v 17:30 kaši. Jinak kojení. Tak ve kterou denní dobu je to nejlepší dávat?
2. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No malej som dnes spravila presne taku kapustu ako nam len bez soli
2. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel bylo tam zeli myslim kysane nejaka klobasa a este neco a nebylo to zahustene prave :grinning:
2. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tych pomazanok pre deticky do 1 roka vela nie je. Vedie mrkvova, ale je trosku modifikovana oproti receptu od rimmel:
2 pol. lyzice masla+1/2 uvareneho zltku+ 1/2 nastruhanej surovej alebo uvarenej mrkvicky. Syr davaju k tomu nakrajany na hranolceky.

Cicerova: zmixujte uvareny cicer s kvalitnym olejom, cesnakom, solou a citronovou stavou. Tu keby sa vynechala sol a cesnak, namiesto neho sa dala posekana petrzlenova vnat, tak by sa to celkom dalo.

Fazulovo-mrkvova: uvarenu fazulu zmixovat s mrkvou a olejom. Podobna sa da urobit aj z tej suprovej cervenej sosovice. :wink:
2. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iluss - ona ta šunka a tvrdý sýr se doporučují cca od 9 měsíců, takže do té doby to pečivo snad zvládnete :wink: Já jsem začala tyhle věci dávat o něco později, snad někdy mezi 10 a 11 měsíci, už nevím přesně... Zavedla jsem je jako čtvrtý příkrm - tehdy tuším na snídani, teď dávám k večeři (ale kluci už jsou o něco starší). A dávám je jen občas, zrovna ty uzeniny dětem moc nedají.
2. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dosť vela receptov je na tejto stránke ohladom prikrmovania :wink:

http://recepty.rodinka.sk/ úplne dolu vlavo sú recepty ked si kliknete od 6 do 12mesiacov a potom aj od 1roku od polievok po nátierky dosť vela
3. únor 2010 v 01:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna jsem se divala na ty recepty na rodince.sk, chce to povybirat. jsou tam pomazanky: medova, tvarohova, tofu, testoviny s vajickem a to je pro deti 6-12 mesicu.
3. únor 2010 v 06:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek