Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

stija
18. únor 2010

a Annabel Karmel nepoznam, neviem ani nic o jej receptch.

martinka, tiez myslim, ze to bude OK.

lenka1smejka
18. únor 2010

Prikladam recept-ocistite zeleninu ja som dala mrkvu petrzlen,karfiol,trocha cibulky,vsetko na hrubo postruhate a zalejete vodou ,date varit.Ked je uz zelenina makka tak si postruhate zemiak najemno.A date do polievocky-je to miesto rezancov.Musim povedat,ze to bola skvela polievka a malej chutila

helkaj
18. únor 2010

ahojte maminky,
chcem sa len spýtať, kedy môžu deti už jesť zahstené polievky s mukou? Klasická omáčka, napríklad zemiaková, ale so zápražkou a smotanou? To ma dnes napadlo, tiež som na tom ako vy, že stále to istéééééééé varíme dokola. A ja mám nejakú slabú fantáziu a chcela by som jej spestriť jedálniček. Ako pripravujete cestovinky?Dcérka ma 10,5 mesiaca. Moc ďakujem za radu.

rimmel
18. únor 2010

lenka 😀 toto si myslim ze napadne hadam kazdu mamicku, povarit nastruhanu zeleninku 😉

lenka1smejka
18. únor 2010

rimmel tak to ano ale nie kazdu dat zemiak nastruhany misto slizikov no mna by to nenapadlo

rimmel
18. únor 2010

tak to je fakt 🙂 mna napr nenapadlo dat sliziky!! 😀

spalka
21. únor 2010

Recept na ovsenu kasicku, mozno sa niekomu zide:
250 ml vody nechame zovriet, pridame asi 6 polievkovych lyzic ovsenych vlociek, povarime minutu a nechame odstat, v druhom hrnci povarime v troche vody rozkrajanu polku jablka a polku hrusky, ked su makke rozmixujeme, do mixeru pridame tie uvarene ovsene vlocky a mozme aj 2-3 lyzicky bieleho jogurtu.
Chuti to celkom fajn aj mne 🙂, dnes to bude mat mala prvykrat, takze dufam, ze sa mi z toho nezo...kaka 😉.

spalka
21. únor 2010

a je toho prilis vela, to mi vsetko urcite nezje, ja to mnozstvo neviem odhadnut este stale, vela vyhadzujeme ☹

helkaj
21. únor 2010

spalka, fajn recept, ja vyskúšam, pretože doteraz sme väčšinou mali kupované kaše a chcela by som to trochu zmeniť.
možno stačí dať len menej vody a tým pádom menej vločiek.......kupované kaše sa zarábajú zo 150 ml vody, to by asi aj stačilo. naša nezje ani 150ml a potom dojedá ocko 🙂

janetty
21. únor 2010

spalka, ja ovsene vločky robím podobne ako ty.... ibaže varím 2 PL vložiek asi 5 min., odcedím a do nich nastruham pol surového jablka, rozlačím vydličkou pol bananu a pridam asi polovičku bieleho jogurtu 😉 /chutí to aj mne/

spalka
21. únor 2010

helka, ano, nabuduce dam menej vody a vlociek, takto zostalo aj pre maminku 😉, ale malej chutilo, kupovane kase nechutia, z mliecnej krupicovej iba vyvalila oci, keksikova sa mi zda byt zbytocne sladka, tak vymyslam ako urobit kasicku doma...inac tvoja otazka hore, deticky mozu muku od plus minus 8 mesiaca a smotanu okolo 10, dojcenym detom sa odporuca od roka, takze by si aj mohla tie zahustene polievky, cestoviny tiez este celkom neviem ako, ja malej vacsinou par bezvajecnych uvarim, dam na ne trolinku olivoveho oleja a ona sa s tym sama hra a olizuje, obcas kustik odpadne aj dole hrdielkom 😉...este nemame zuby 😀 tak to ide tazsie

spalka
21. únor 2010

janett, nooo podobne ako my 😉, s bananom to musi byt super, ale ja sa bojim ☹ , mam podozrenie, ze mi z neho mala vracia, poculi ste uz o niecom takom?

zuzankast.
22. únor 2010

Spalka o tom sem neslysela, ze by nekdo nesnesl banan..

Chtela sem se zeptat, muzu v deseti mesicich davat vareny celer? Nevite?

rimmel
22. únor 2010

zuzankast samozrejme 😉

iluss
22. únor 2010

zuzankast: podle webu koneni.net je celer alergen a může se až od jednoho roku.
Ale jak všechny víte, všude se píše něco jiného, takže jedny zdroje to zakazují a v jiných se zase dočtete, že už se to může. No pak si vyberte 😉

glumy
22. únor 2010

Zuzankast, na kojeni.net pisou, ze celer by se mel az od roka, tak nevim 😅

spalka
22. únor 2010

mne sa zda zeler prillis aromaticky, pockala by som do roka, ale kazde babatko je ine a kazda mamicka inac odvazna 😉

rimmel
22. únor 2010

a co je zle na arome? ;) ja zeler davam uz daaavno 🙂 z mojho zdroja sa radi 8-10m ...

zuzankast.
22. únor 2010

ja ho prave dala taky uz dvakrat malinko jen pro zmenu - na zavoneni a ted mi doslo, ze sem ho v zadnem receptu nevidela.. Nic to ale s malou neudelalo, tak ji asi nevadi, jestli jde jen o alergie..
Juknu na ty odkazy, diky holky

spalka
22. únor 2010

rimmel, ved to, kazdy mame ine zdroje 😀, ja som priposrata, moja mala ma nabeh na alergie tak som opatrna, neriskujem, radsej pockam, zeler takisto ako paradajky je mozny alergen

aponchie
22. únor 2010

vybornej je celerovej salat s majonezou mnam to je bozi vec samo ne pro deti,ale udelejte si nekdy🙂ja ho male davam maaaaalickato do jidla obcas

rimmel
22. únor 2010

spalka tak to ano ked ma nabeh a tak, moj nie tak sa nebojim, ale chapem to 😉

lenka1smejka
22. únor 2010

Ja ked som robila malej svickovu tak tam mala zeler.Dala som jej ho asi v 7mesiacoch

rimmel
22. únor 2010

lenka to je ok 😉 ak nemal problemy..

glumy
22. únor 2010

Ono s tim celerem je to tezky, treba v nekterych prikrmech tusim od Hami je uz od 6.mesice. Takze kazdy podle sveho. Ja se to snazim tak nejak dodrzovat, ale nerikam, ze nedam neco, co se nema 😉 Rimmel, fakt jsem se pobavila u tematu Manie na nakupovani... davate jim do tela 😀

hraz1
23. únor 2010

Ahojky...prosím můžete někdo poradit...dáváte mořskou rybu? Já si nějak nejsem jistá, jestli se kvuli alergiim nemá s rybami počkat...ale zas je to zdravé masíčko, tak si teď prostě nevím rady. Děkuju

shaula
23. únor 2010

Já jsem dala až po roce... Jistota je jistota 😉

iluss
23. únor 2010

hraz: mořské ryby se prý můžou až od jednoho roku.

slniecko26
23. únor 2010

Baby neviete nejaký recept na cestoviny? Kupila som bezvaječné písmenká (aby to bolo maličké a lahko sa to papalo). Dakujem!!!