Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jasminet
26. bře 2010

tak nech malej chuti 😀

rimmel
27. bře 2010

lily jasne aj ja varievam polievky, ale mame ich ako samostatny chod 😉 mnam taka kysla fazulova mliekova s udenymi rebierkami 😀 😀

lily1983
28. bře 2010

ahojte..no ved to rimmel 🙂
ale aj vývary mám na mysli, slepačí, ,hovädzí..mňamka
môj muž dokonca jedával volakedy tri chody, ale už sa to nedá, mal polievku, potom z toho varené mäsko s chrenom a chlebom, a druhý chod..a u nich to je tak normále 😅 😀 nemohla by som 😝

prajem vám krásnu nedeľu maminky 🙂 😉

momin
28. bře 2010

Holky mate nejake tipy co malemu udelat z okurky? takove te velke salatove..?

rimmel
28. bře 2010

momin ja mu to davam ako prilohu k jedlu alebo samostatnu ako taky snack 😉 ale tiez uvitam nejake napady!

inak pozor s uhorkou, nikdy predtym som nemala problem ale ak k veceri spapam velky salat k jedlu, t.j. tristvte uhorky , pride mi z toho zle ..tazko 😖

rimmel
28. bře 2010

aj tebe peknu nedelu lily! i ked u nas straaaaasne fuuka vonku fuj 😝 😀

lily1983
28. bře 2010

baby možem malej dať do tej šošovičky aj kusok bobkoveho listu????
dakujem

rimmel
28. bře 2010

lily jasne 😉

momin
28. bře 2010

rimm jake davas koreni malemu?

rimmel
28. bře 2010

no ja vseobecne pouzivam cierne korenie, bobkovy list, majoranku, bazalku, oregano, skoricu, biele korenie, uz aj dakedy sol, kmin...uz ma nenapada 😅 samozrejme nie vsetko naraz, ale podla toho co varim 😉

rimmel
28. bře 2010

a cerv.paprika este.

iinuska
28. bře 2010

uhorka je dost tazka na zaludok, vraj je dobre, ked sa po nastruhani vymacka zo stavy. Vraj ta stava sposobuje problemy

moravanka
28. bře 2010

ja salatove okurky vubec nejim, strasne pomalu me to travi a lezi dlouho v zaludku.

lily1983
28. bře 2010

ahojte, no takze šošovička nič ☹ napínačky veliké 😝 ale este skusim zajtra, ale pochybujem...prehltla, ale naplo ju, ale robi to niekedy aj pri prvej lyžičke jogurtu, že ju tak strasie, dala si 5 a este otvarala aj pusinku, ale ked ju z toho tak napinalo, tak som jej to radsej nedavala, nech mi to vevyšablí. dáme hrášok, alebo kukuričku radšej.

rimmel a tu bazalku davas sušenu, alebo čerstvu?

rimmel
28. bře 2010

lily a to si dala tu soso samotnu? ci ako si jurobila?mozno ju napinalo ze tej koncistencie 😉

bazalku susenu 🙂

lily1983
29. bře 2010

mala to vymixovane, len pre istotu, lebo ju napina s kuskov, mala tam mrkvu, zemiak, aj sladky zemiak, a cerv. sosovica..plus kusok bobk. listu..neviem 😖

rimmel
29. bře 2010

hmm ani mne by to nechutilo 😅 😀 😀 ..hlavne ak si tammala vela zemiaka..skus nabuduce posypat syrom ci pridat orestovanu cibulku 😉

ockovelasky
29. bře 2010

Ahojte... Môžem vás poprosiť o radu? Chcela by som malému pridať niečo viac do jedálnička, pripadá mi to stále o tom istom. Papáme také tie prvé ako mrkva, zemiak, kaleráb, karfiol, brokolica atd...., stále pomixované alebo pretlačené vidličkou.. Čítam, že dávate jogurty... Od kedy ich môžem bábu dať? A čo ešte? Poraďte, prosím.. ďakujem..

jasminet
29. bře 2010

lily a ten bobk.list si uz niekedy davala? ci jej to nevadilo, ta vona...
rimel - rest. cibulku? 😅

rimmel
29. bře 2010

mozete tekvicu, cukinu, jogurty tiez mozes..biele neochutene organicke, masko predpokladam ze papa,

ked chces mozes zacat s cestovinou a chlebom ale nemusis.

to iste so syrom, tvrdym. 😉

a ovocie ake papa?

tiez avocado mozes dat..

rimmel
29. bře 2010

jasminet a? 😉

cibulka v nie velkom mnozstve sa moze od 8m 😉

rimmel
29. bře 2010

teraz som si neni ista ci ten lepok od 8 ci 10m. uz si nepamatam 😕

jasminet
29. bře 2010

vies co to robi so zaludkom? 😀

rimmel
29. bře 2010

jasmite co take? moj syn si nestazoval, ako uz som spominala od 8m sa moze, samozrejme staci minimalne na chut 😉

rimmel
29. bře 2010

akniekto nechce cibulu moze zamenit za por 😉

ockovelasky
29. bře 2010

Ďakujem... 😀
rimmel, z toho čo si písala, nepapáme jogurt, syr... Mäsko papá králičie a kuracie, aj chlebík sme už skúšali s trolinkou rast.masla, aj cestoviny... Ovocie, hrušku, jablko, marhule a dávala som aj banán, ale začal sa mi z neho vysypovať, tak som prestala... Skúsime neskôr..

Stále má papať len uvarené, mixované alebo pretlačené a bez akýchkoľvek korenín?

rimmel
29. bře 2010

ano, 🙂
no skus dakedy do jedla pridat kusok masla, hned je to chutnejsie 😉 alebo teda syr...

jasminet
29. bře 2010

rimmel, ty si odbornicka na vyzivu, ci radis len podla toho co si si precitala v casopise? ako, nic v zlom a bez urazky, len ma to zaujima 😉

rimmel
29. bře 2010

skus spravit kuraci perkelt , myslim ze cerv.papriku ako korenie mozete.

cize na masle opraz por, trosku masla, pridaj kuracie prsia, posyp cerv.paprikou, nastruhanou mrkovu, podus a ku koncu pridaj mlieko bud um alebo tvoje ak kojis. pozor um neprevaraj.
podavaj so zemiakom 😉