Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
3. čer 2010

ja si myslim ze nejake extra obmedzenie tam nieje, ak ho znasa v pohode

bubelko
3. čer 2010

suhlas s latviou. co ja viem, zeleniny a ovocia mozu deti zjest, kolko chcu, pokial ich dobre znasaju. lukas je schopny na posedenie schrumat celu salatovu uhorku a ked mal 6 mesiacov, dokazal zjest 2 avent pohare mixovanej zeleniny (ked tam nebolo maso alebo cestovina) 😉

latvia
3. čer 2010

sa mi zda ze sa naucim to avokado aj jest ked je take zdrave 😅 🙂

bubelko
3. čer 2010

no nevyzera to zle, to je fakt 🙂 ja som ho jedla len par krat v guacamole a to mi chutilo 😉

latvia
3. čer 2010

guacamole milujem 🙂 ale samostatne avokado.... 😕 😝 😀

lily1983
3. čer 2010

ahojte.neviete prosim vas, co je to presne zakysany krem od Ramy? zijem v zahr. a chcela by som to niečim nahradiť, no neviem presne co to je..dakujem pekne 🙂 pekny večer 😉

latvia
4. čer 2010

je to Rama cremefine, vyzera to ako kysla smotana, len ma rastinne tuky, nie zivoscisne....podla man mozes nahradit hustou kyslou smotanou klasickou

zuzujan
4. čer 2010

ahojte, chcela som sa spytat, ci moze 10 mesacna dcerka actimel a acidko......
a odkedy rajcina................
dakujem 😉

latvia
4. čer 2010

http://ekonomika.sme.sk/c/5063923/briti-stopli-...
takze je len na uvazeni ci ho chces kupovat
acidko moze, rajcina je dost casty alergen, ale vsetko trba vyskusat.myslim ze 10m dieta by ju mohlo pekne zvladnut, my ju uz papame tusim od 9.m

latvia
4. čer 2010

Nepravá alergia vzniká na potraviny, ktoré nevyvolávajú v organizme vznik špecifických protilátok typu IgE na danú potravinu. Sú to potraviny, ktoré obsahujú len vysoké množstvo biogénne aktívnych látok (histamín, tyramín...), ktoré po konzumácií väčšieho množstva danej potraviny a vstrebaní sa do krvného obehu môžu imitovať alergické prejavy. Typickými potravinami, ktoré vyvolávajú nepravú alergiu sú: jahody, maliny, syry, paradajky, kyslá kapusta, kyslé uhorky, avokádo, čokoláda, konzervované ryby, špenát, ocot, orechy, alkohol. Tieto potraviny sa z jedálnička nemusia vylúčiť, avšak u silných alergikov sa odporúča ich obmedzenie, väčšinou trvalo.

takze paradajky by som sa nejak nebala

lily1983
4. čer 2010

dakujeeeem latvia moc moc 😉 🙂

lily1983
4. čer 2010

viem že už budem vizerat ako debilko, ale je maizena majonéza? neviem, preco to nevedia normalne napisat do receptov.inak latvia, dakujem aj za tie recepty, su perfektné, akurat skušam, co bude malej chutit, zatial nič moc. špenát uplne odmieta, dokonca uz aj karfiol, ale brokolicu lubi, aj cviklu..takze skušam každy den novy recept, z tych, co si mi raz poslala na mail.dufam, ze čoskoro zistim, čo všetko máme radi. pekny deň..idem makať, pokial poklad spinká
🙂 😉

jasminet
4. čer 2010

@lily1983 maizena je zahustovadlo - napr. solamyl

lily1983
4. čer 2010

aha, takze kukuricna mučka, alebo take nieco..kukuričny škrob je to isté, že?

jasminet
4. čer 2010

solamyl je zemiakovy skrob, gustin je tusim kukuricny. proste je to skrob 🙂

lily1983
4. čer 2010

ok,dakujem..no už som zas na nervy...nezjedla mi zas obed.nechuti jej to proste asi.ja neviem ☹ ☹ 😔 😢
brokolicova omačka s kur. maskom.mňam..no len mi tam soľ chybala...a nemožem použiť ani vegetu bez glutamanu??????

latvia
4. čer 2010

trosicku prisolit mozes, nie vela. vegetu by som nedavala

jasminet
4. čer 2010

lili u nas sa uz vyse mesiaca domaca strava neje...max 40g toho zje a radsej vydrzi 4 hodiny na vecernu kasu. takze hippky to istia 😒 ale zas nemusim spekulovat, ze ako jej budem varit na dovolenke... 😀

lucyblack99
7. čer 2010

ahojte kocky, poradte mi prosim...aky syr je vhodny pre 9 mesacne babo? a je nejake obmedzenie kolko ho moze zjest?

susisus
7. čer 2010

@jasminet to by ma zaujímalo čím to je, že keď deti nechcú jesť, tak hipp zjedia 😠 🙂 čo tam do frasa dávajú také čo ja tam nedávam !!!! 😨

jasminet
7. čer 2010

@susisus netusim. ale ked jej otvorim napr. hami, tak ju natiahne a usta neotvori... radsej bude hladna 🙂

gabika7706
7. čer 2010

no ja mam zas opacny problem, aj ked to teda ani nie je problem (zatial), Martinko ma radsej domacu stravu ako HIPP - tie mu ani neplanujem davat, ale kedze ideme do Turecka, baby mi poradili ponuknut aj teraz HIPP nie az na dovolenke, co ked nebude chciet. A fakt, nechce...Prikrmujeme zatial tyzden, dnes sme zacali druhy, mal zatial hipp prvu mrkvicku a hipp mrkva-zemiak, no ale plujeeee, neviem, co bude jest v tom Turecku, pri najhorsom zostaneme na mm este.

Alebo mate nejaku radu, ako vysterilizovat domacu stravu, zatial som to nikdy nerobila ani necitala, ze ako na to (?)

jasminet
7. čer 2010

gabika - moja normalne jedla doma varene, ale potom bola chora, boli sme v nemocnici - tam okrem um nejedla nic, lebo jej bolo zle a odvtedy doma varene nula bodov...

baby normalne uvaria jedlo, daju do poharov od majonezy napr. a zasterilizuju aby sa chytilo viecko. povodne som to aj ja chcela na dovolenku urobit, aj ked som sa bala ci sa to nepokazi, ale tymto mam problem vyrieseny 😉

latvia
7. čer 2010

hippky su dobre ochutene a je v nich aj sol, preto ich deti zvacsa zjedia 😉

susisus
7. čer 2010

@jasminet presne aj moja ! a ked urobim doma hippko, ze dam preeesne ten pomer a hustotu ako oni, tak to zas chuti ako hami a nezje to... neverim ze tam nic nepridavaju...

gabika7706
7. čer 2010

@latvia ak citam zlozenie tych, co mam doma, tak v tych sol nie je, ved by som to nekupila, ani take, kt. obsahuju mlieko ci ryzovu mucku napr....a ked to ochutnam, teda konkretne tu mrkvu alebo zemiak+mrkva tak tam sol necitim a to som dost citliva, u nas sa velmi solene neje.
@jasminet, myslis, ze to mozem aj z mrazenej zeleniny tak urobit, uvarit a zasterilizovat? asi cca kolko minut? 😕

jasminet
7. čer 2010

@gabika7706 urcite to mozes aj z mrazenej zeleniny urobit, ved to je taka ista zelenina ako cerstva, len zamrazena.
kolko minut? neviem, fakt nie. nerobila som to, ja osobne sa toho bojim (hlavne masa), max. huby nakladam 🙂 , ale malej sa bojim. ale viem, ze baby to robievaju. niekde som citala ze 20 min. niekde ze 5-10 (to jedlo je predtym uvarene).

mojej ked kupim hipp od 8m vyssie, tam su uz bazalky, petrzelka, biele korenie a podobne koreninky, tak mala to nezje, to uz voni, inak to chuti nez na co je zvyknuta... som jej kupila minule zemiakovu polievku od hipp, nakoniec som to dosolila a zjedla ja. chutilo to ako prava ceska bramboracka 😀

nika.green
7. čer 2010

Hezky den, ja dam recepty pro prcky kolem roku sem na web www.papam.cz

gabika7706
7. čer 2010

@jasminet aha, no tie hippky pre starsich ani neviem ake su, lebo Katke som to nedavala, max 2x, ked sme boli na stretnuti apriloviek 2006 🙂 ked mali deti rok, a to sme mali tusim Sunarek, aj to boli zbytocne vyhodene peniaze.
Asi to sterilizovat nebudem, ved nemam take male flasticky vhodne na sterl., tak bud spapa tie hipp alebo budeme na mm, sak neumre 😕 Vdaka za reakciu i radu.