Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jasminet
7. čer 2010

@gabika7706 nemas za co...hej, kedysi sa tie vyzivkove flasky dali zavriet a zasterilizovat, teraz sa to viecko nechyti.
no, ono aj hipp od 5+ su s mliekom, muckou a cibulou... ale ako smakuju 😉

gabika7706
7. čer 2010

@jasminet no my take nejeme 😉 musim zajtra popozerat, ze co vsetko je v ponuke, prikrmujem len 2. tyzden, tak este toho mame dost pred sebou 😉 ale keby sme aj mali zostat pri mrkve a zemiaku a mm, nic sa hadam nestane 🙂

latvia
8. čer 2010

@gabika7706 masovozeleninove hippky su solene

gabika7706
8. čer 2010

@latvia take nejeme, nekupujeme, tak nemam prehlad 😉

zuzanakarolinka
8. čer 2010

a hippky sú celkovo hnusné, nejedlé, otrasné, treba si pozrieť zloženie, gabi ☹

latvia
8. čer 2010

mne uplne otrasne nepridu, nieje to sice domaca strava, ale jest sa daju

bubelko
8. čer 2010

no ja som s hipp celkom spokojna, hlavne s tymi ovocnymi, su lepsie ako nestle. ale najlepsie su tie do adapty. teda tieto 3 u nas dostat. milupa robi tusim tiez nejake, ale tie mi vobec nechutili. ja totiz kupujem len tie, ktore chutia mne 😀 ale mam ich len pre nudzove pripady, ze nestihnem navarit. 🙂

gabika7706
8. čer 2010

@zuzanakarolinka, vies mi poradit nieco ine, co mam Martinovi na dovolenke dat? Nemam take male flasticky, do kt. by som mohla vysterilizovat doma uvarenu zeleninu...
Z Hipp sme mali len prvu mrkvu, to bola mrkva+voda a teraz mame karotku so zemiakmi - mrkva, zemiak,voda, na tomto zlozeni nevidim nic hrozne. Nasla som este od Alnatury cisty pastrnak, ten este vyskusame a pri tom aj zostaneme, dnes som si prezrela tie zlozenia v DM, takze ine neviem mojmu ponuknut, do uvahy este prichadzali asi 2 kombinacie, ktore v tomto obdobi Martin by mohol jest, no jedno obsahovalo mlieko a to druhe repkovy olej. Ine som nepozerala a ani ma nezaujima, kedze tomuto sa teraz venujem len kvoli dovolenke a v buducnosti to neplanujem kupovat.

zuzanakarolinka
8. čer 2010

ja radím len domácu váru, podľa skúseností, tie kupované príkrmy my malá odmietala, nič jej z toho nechutilo, tak som a teda aj doteraz jej všetko varím, strúham, šúpem, krájam a veci s tým súvisiace doma.
a vo veku tvojho Martina ja som viac kojila ako prikrmovala.
a na dovolenku? záleží či mu chceš robiť z čerstvého alebo potom mu dávaj to čo ponúka obchod, keď je problém s malými fľaštičkami. inak ti poradiť neviem. toto som zatiaľ nemusela riešiť 😉

latvia
8. čer 2010

no, ja by som zas tureckym potravinam (cerstvym) uplne neverila, ani vode,a jednak by som si nevedela dovolenku v turecku predstavit s varenim prikrmov 😅

bubelko
8. čer 2010

@gabika7706 > ta s tym olejom je ok. tu s mliekom > neviem. myslim, ze na mlieko je este skoro.

r.ferraro
8. čer 2010

Ahojte, moj maly je velmi dobre, v pohode zje ryzu, zemiaciky, pohanku, cestovinky s akoukolvek zeleninkou a maskom...nechce vsak cerstve ovocie. Vobec ho nechce, zatvori pusinku a hotovo, neotvori hoci sa idem potrhat. Zje mi iba ovocne vyzivy, ale dufam ze sa to coskoro zmeni, lebo cerstve ovocie je cerstve ovocie

zuzanakarolinka
9. čer 2010

no určite by som si to čerstvé priniesla so sebou, v žiadnom prípade by som to nekupovala
no neviem, ja by som asi na dovolenku v tamkom veku dieťaťa do zahraničia neišla 😉

latvia
9. čer 2010

@zuzanakarolinka do turecka vlacit cerstvu zeleninu? na slovensku to este ide, ale v zahranici tazsie realizovatelne, aj ked aj to ide, ale to by uz nebola dovolenka 😉

gabika7706
9. čer 2010

@zuzanakarolinka, keby sme nesli na tu dovolenku, bol by kojeny plnych 7 mesiacov, uz som to tu pisala. Ale dcera potrebuje ist k moru zo zdravotneho hladiska a ja uz aj z psychickeho 🙂 takze ideme.
Zeleninu by som do Turecka urcite nevlacila, a to by som akoze mala na dovolenke varit? 🙂 a je to jedno, ci na slovensku, ci v zahranici, to pre mna potom nie je dovolenka, argument, ze to je raz-dva hotove u mna neplati, proste na dovolenke nevarim.

@bubelko, u mna ani repkovy olej nie je v poriadku, kedze ja mam alergiu na repku olejnu 😒 a na kravske mlieko je samozrejme skoro.

bubelko
9. čer 2010

@gabika7706 > tak to je potom ine, to som nevedela 🙂 potom ti fakt zostava uz len kupit tie co su a zvysne navarit a sterilizovat. a suhlasim s tebou, dovolenka s varenim, to ani ja nemusim 😉

zuzanakarolinka
9. čer 2010

no veď o to ide, že to by nebola dovolenka, že variť na dovolenke, s tým len súhlasím,
@gabika7706 tak veľa zdaru s riešením podaja stravy pre Martina

latvia
9. čer 2010

@gabika7706 tak kup hami prve lyzicky a s kojenim a tymto to potiahnes cez dovolenku...tie prve lyzicky neobsahuju nic hrozneho...mne sa repkovy olej tiez nepaci, nic zdrave ani pre dospelaka 😝

bubelko
9. čer 2010

@latvia > ja som zasa pocula, ze je velmi zdravy a manzel, ked bol na jednom sportvom skoleni, tak tam mali aj poradkynu na vyzivu a ta ho velmi odporucala 🙂

latvia
9. čer 2010

@bubelko 😀 tak neviem, mam v hlave odnieklial zafixovane ze repka olejka a jej olej nieje nic zdrave....musim pohladat, mozno kecam 😉

latvia
9. čer 2010

Repkový a slnečnicový olej obsahujú vysoký obsah nenasýtených omega-6 kyselín a nižší obsah neutrálne pôsobiacej mononenasýtenej olejovej kyseliny. Sú preto výdatnými zdrojmi prozápalových tukov a pri dlhodobej konzumácii môžu prispievať k zvýšenému výskytu zápalov, alergií, astmy a ekzémov (ochorení súvisiacich s narušenou imunitou v prospech zápalu) a paradoxne (keďže neobsahujú cholesterol) prispievajú k rozvoju aterosklerózy. Rafinované oleje sú zbavené prirodzených antioxidantov a bez dostatočného krytia vitamínom E uvoľňujú v tele voľné radikály.

latvia
9. čer 2010

ale nie toto som mala na mysli.....ked mne uz pamat nesluzi poriadne.... 😝

latvia
9. čer 2010

Repkový olej obsahuje veľké množstvo tukov omega-6, ktoré sa pri vysokej teplote vyprážaníia ľahko rozkladajú na škodlivé látky, peroxidy, akroleín - karcinogén v tele vytvárajú masívne radikálové reakcie. (Pri nákupe sa uistite, či na etikete nie je uvedené „ľahko alebo čiastočne hydrogenovaný“, čo znamená, že určite obsahuje škodlivé „trans - mastné kyseliny vznikajúce pri hydrogenácii.“)

bubelko
9. čer 2010

http://www.raps.ch/
http://www.ugb.ch/e_n_1_139276_n_n_n_n_n_n_n.html
no ja som nasla toto a ine. tak som teraz z toho jelen. 😕

latvia
9. čer 2010

@bubelko 😀 😀 to si ma zabila 😝 😀 nemcinu som sice studovala x rokov, ale uz som pozabudala. 😉 co tam pisu?

latvia
9. čer 2010

inac fakt sila, ze niekde tak a niekde inak 🙄

latvia
9. čer 2010

Health effects

Canola oil (or rapeseed oil) contains both omega-6 and omega-3 fatty acids in a ratio of 2:1, although flax oil is higher in omega-3 fatty acid, as are other oils such as Chia (Salvia hispanica) oil. Canola oil's proponents claim that it is one of the most heart-healthy oils and has been reported to reduce cholesterol levels, lower serum tryglyceride levels, and keep platelets from sticking together. However, only very long chain omega-3 fatty acids have been shown to improve cholesterol levels, and these are absent from rapeseed oil, so these claims should be viewed with suspicion unless or until further evidence of their activity becomes apparent.

Rapeseed has been linked with adverse effects in asthma and hay fever sufferers.[5][6] Some[who?] suggest that oilseed pollen increases breathing difficulties, but this is unlikely, as rapeseed is an entomophilous crop, with pollen transfer primarily by insects.[citation needed]

Others suggest that this is caused by the inhalation of rapeseed oil dust,[7] and that allergies to the pollen are relatively rare.

It may also be that since rapeseed in flower has a distinctive and pungent smell, hay fever sufferers wrongly blame the rapeseed just because they can smell it.[citation needed]

hmmm......

zuzanakarolinka
9. čer 2010

baby a vy viete v čom všetkom sa nachádzajú trans mastné kyseliny? pre info napr. v mliekárenských výrobkoch, a teraz čo prestanete papať, obľúbené jogurty? to len teraz za niekoľko posledných rokov sa začalo toto sledovať, a viete ako sa dokážu tieto TFA v tukoch znižovať? no predsa reakciami a akými z výnimkou možno zopár výrobcov takými, kde sa používajú chemické látky.
"Naše staré matere nepotrebovali rozsiahle štúdie ani moje dve strany teórie na to, aby zistili,
že poctivá bravčová masť nekonzervovaná najrôznejšími potravinárskymi emugátormi a klasická slaninka je v našej kuchyni nenahraditeľná. V primeranej miere by mala byť neoddeliteľnou súčasťou našich stravovacích návykov."

(Mvdr. Ján Oros)

latvia
9. čer 2010

to bola citacia veterinara?