Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lubikaf
23. čer 2010

@latvia asi mu zacnem znova robit kasicky 😉

latvia
23. čer 2010

@lubikaf ja som uz posledne dni ustupila z "pravidiel" a davam mu to,co mu chuti najviac...uz len cakam kedy sa objavi prvy kaz 😀

ceja
25. čer 2010

@latvia to nie jasne ze nie.. ved aj v skolke sa k sladkostiam dostane, to nema vyznam, ale myslim, ze po dvoch mesiacoch papania "novej stravy" je este asi trochu skoro... zvlast ked ma rodicov nie tenuckych, tak ma vela predpokladov.. a myslim, ze kazde obezne dietatko je vytvor rodicov (teda okrem nejakych vaznych chorob)... takze s mierou, ale trochu by som este pockala

latvia
25. čer 2010

@ceja viem ako to myslis, ale sladkymi kasami si obezne dieta nevytvoris, to bude obezne az ked zacne jest sladkosti. ja som tiez baculka, otec maleho detto, nema byt po kom stihly, a predsa je, aj ked papa susienky a sladke kase 😉

latvia
25. čer 2010

a cukor deti potrebuju, je to rychly zdroj energie(samozrejme nehovorim o docukrovani jedal).
akurat vcera v telerane hovoril Igor Bukovsky o cukroch.staci ak deti budu pit sladke malinovky (a povedzme si uprimne, ziadna nebude drzat dieta na vode z vodovodu), a obezita pride raz dva....takze viac by som sa bala tych cukrov ,ktore dieta zacne dostavat po 2 rokoch

katarina822
25. čer 2010

@latvia ahojte aj minule co povedal dr.Igor Bukovsky ze on je zato aby kazdy clovek pil mlieko ale to materske.bolo nieco o piti kravskeho mlieka denne 2pohare. a tak vsade pisu ze nemyslim na deti ale aj na dospelych pitie mlieka. 😒
a to som pozerala aj ja ze co robia tie malinovky s bunkami dietata .

latvia
25. čer 2010

@katarina822 takze u neho neobstoji kravske mlieko?povedal aj preco?nuz, materske pit, to aby som sa zase rozkojila 😀 ale to moje je teda bleeeeeee 😝

katarina822
25. čer 2010

@latvia len tak mimo temy sa ho pytali lebo nasledovala ukazka ako deti isli pozriet kravicky a tak sa ho pytali a on tak odpovedal ....preco myslis ze tvoje MM je bleee 😉

beruska24.9.
25. čer 2010

Jaké dáváte hroznové víno?? Bílé nebo červené?? Já zatím dávala jen bílé, teď přítel přivezl červené, že bílé bylo hnus, tak nevím, zda to nevadí, zda v tom je nějaký rozdíl. Tedy kromě barvy 😉

latvia
25. čer 2010

@katarina822 chutnala som ho 😀

@beruska24.9. co myslis pod pojmom hroznove vino???/ 😅

bubelko
25. čer 2010

@latvia > myslim, ze beruska mysli hrozno ako take 🙂

latvia
25. čer 2010

@bubelko aha 😅 tak hrozno je jedno podla mna ci biele alebo cervene

beruska24.9.
25. čer 2010

latvia - přesně tak, jak píše bubelka. Tak dobře, vyzkouším to červené, zda jí bude chutnat. Bílé má moc ráda.

latvia
25. čer 2010

@beruska24.9. 🙂 ach tak, som nevedela ze hrozno volate hroznove vino 😅 uz som sa zamyslala ci sa do prikrmov nedava aj cervene alebo biele vino 😀

beruska24.9.
25. čer 2010

latvia - probůh, jen to ne 😀 nebudu z malé dělat alkoholika už od peřinky 😝 Mě zas nenapadlo, napsat do závorky slov. výraz i pro Tebe 😉

latvia
25. čer 2010

@beruska24.9. zijem v cechach uz 3 roky ale zatial som sa s tym fakt nestretla 😅
nuz, mala som kamosku z ukrajiny,ktora vyhlasila ze pivo je lepsie pre dieta nez cokolada....aplikovali to doma na 2rocnej neteri 😝

monnaa
25. čer 2010

Ahojte, chcela by som vám moc poprosiť o radu, aké jogurty sú najvhodnejšie pre detičky okolo 9-10. mesiaca. Mám také info, že by mali obsahovať veľa tuku, okolo 8-10 % tuším, nemali by byť sladené a s tvarohom . Existuje taký a trhu a aká značka ? Ja dávam zatiaľ nesladenú bielu aktiviu, malý by ju papal vkuse, akurát je tam málo tých tukov 😒 . V obchodoch vidím samé smotanové s vyšším obsahom tukov, len neviem, môže taký drobec už aj smotanu ?? Vďaka

latvia
25. čer 2010

ano,prave smotanove su tie ktore by mali jest 😉 znacky: zvolensky, hollandia, sabi, proste cokolvek plnotucne, a smotanu kyslu, acidko, to tiez mozu.bud kupis len biely alebo dochutis ovocim alebo vyzivkou alebo kupis ochuteny a zamiesas len velmi malo aby to dostalo nadych ovocia 🙂

monnaa
25. čer 2010

ďakujem @latvia , už som sa v tom obchode cítila ako magor 😝 , keď som stále pozerala tie zloženia.......tá smotana mi tam akosi nesedela. Aj aktiviu som mu občas prisladila ovocím, ale najviac mu chutí neochutená 🙂

latvia
25. čer 2010

biela sladka aktivia chuti aj mne 😉

monnaa
25. čer 2010

@latvia , no veď to, sladká chutí aj mne, ale jemu chutí práve tá neochutená.....aj staršia dcéra sa jej nevedela ako malá dojesť , potom prišla na čaro sladkostí ( asi ako 2- ročná ) a s aktiviou sme skončili a začali s kostíkmi 😀

latvia
25. čer 2010

😀 kostikov milujem 😝
ked mu chuti nechutena tak klasicky plnotucny biely jogurt a mas to v suchu,ochucovat vobec nemusis

lenka1smejka
25. čer 2010

pozor v kostikoch su arasidy

latvia
25. čer 2010

@lenka1smejka 😀 tych papam ja 😉

lenka1smejka
25. čer 2010

😀 mnyslela som ten jogurt ten vanilkovy v nom su arasidy

beruska24.9.
25. čer 2010

latvia - no my jako děti školou povinné jsme vždy, když se doma opékali buřty (špekáčky) se ptaly táty, zda má koupené pivo. Jinak jsme prostě opékat nechtěli 😀 Nebylo to o tom, že bychom ho pili na husto, prostě se opekli buřtíky, snědli jsme je a pak si od taťky trošku cucly piva. Ten ´´nadával´´, že jsme mu akorát naplyvali drobky do flašky, ale jinak byla spokojenost na všech stranách 😉

latvia
25. čer 2010

@beruska24.9. 😀 dakujem za preklad, burty ovladam 😀

beruska24.9.
25. čer 2010

latvia - to jen pro jistotu 😉

latvia
25. čer 2010

vies co som si nikdy poriadne nevedela prelozit? slovicko záhy 🙂 resp.som ho nevedela pouzit vo vete

beruska24.9.
25. čer 2010

Já žila se Slovákem, slovensky rozumím, dokonce jsem druhý den porozumněla i jejich nářečí, když jsme byli na východním sk na dovolené (u jeho rodičů) a stejně jsou slovíčka, která mi dělají problémy....a občas i ta základní 😔