Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

kaleilah
27. črc 2010

@majdula kamarádka kvůli ní přestala kojit 4 týdení holčiku,mudra místo aby jí poradila s kojením nacpala jim Bebu.Navíc mi kamarádkavolala, že je úplně hotová, že je unavená a nestihla malou vykoupat. Tak jako jsem nechápala o co jde, já kouu jednou za 2-3 dny, dyž teda není pokaděná jak jetelíček, nebo není zplavená., v těch vedrch jsme Ady koupala i dvakrát denně, jen vodou na osvěžení. Jenže slavná mudr Tmová přece jasně řekla, že miminko - i novorozenec se MUSÍ koupat každý den a nejlépe koupelí od Johnson´s... že je to největší sračka a parfemovaný, to jí nezajímá, vždyť má za to prachy 😠 😠 😠

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah Já jí právě do ruky dala několikrát čtvrtku brambory a prostě nee, čučí jak puk, co jsem jí to dala, pak to dá do pusy, úplně zděšení, pak to teda ukousne, vyděsí se podruhé a pak to buď převaluje, nebo kucká.... No ale nějak se to naučit musí, že 😅

majdula
27. črc 2010

@kaleilah Zmenit doktorku 😎

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah Ta Dr. je teda nemožná, to teda hledím 🙄

majdula
27. črc 2010

Holky, klid, ja jeste tak pred mesicem musela kolikrat namackane jidlo mixnout, protoze kousky nechtel... tak proc ho nutit, proste k tomu musel dozrat... mozna je to i proto, ze jsme zacali s prikrmy az v tom pul roce a velice zvolna, zuby taky vylezly dost pozde, holt potreboval cas... zkousejte a kdyz to nepujde, tak za par dni, kazdy mrne ma svy tempo...

kaleilah
27. črc 2010

@majdula já si z ní nic neděám, nejsem mladá prvorodička a nenechám sebou manipulovat, ale všech který si od ní nechají radit mě je líto. Říká bludy anejednu mámu odradila od kojení.Já jsem zdravotní sestra, pracovala jsem na kojeneckým odd, takže jsem z oboru a její doporučení m nechaávají chladnou. Stjně tak atb píše na každý zakašlání, bez odběrů, jen tak. Už je ani nevyzvedávám Na atopák okamžitě napsala kortikoidy, do týdne jsem danyho zaléčila ovesným odvarem a od té doby klid, a samo jsem si nasadila dietu 🙂

kaleilah
27. črc 2010

@majdula mě právě ady jedla kousky hned, týden po půlroce měla první příkr, mrkev ze skleničky, dala jsem ohřát naivně dvě lžičky a příšera zbouchala celou skleničku 125 g 😅 Je to žrout a je jí fuk, jestli tam kusy má nebo ne 😀 😀

Eri na tu teda musel být s tou bramborou pohled 😀 😀 mě by mixování nevadilo, jen je blbý to umixovat v tom malým množství. Navíc ady je bezzubka, teď má asi 3mm zoubek, ale zvládá si to žvejkat v poho

erinka83
27. črc 2010

@majdula Díky, to jsem potřebovala slyšet 🙂 Mně ttiž přijde Baru taková miminkovská, zpubky lezou až teď, začly jsme s příkrmy po půl roce a jak říkáš, velmi zvolna....

kaleilah
27. črc 2010

já docela nechípu ten příkrm s rajčatama a těstovinama od 4 měsíce. Ikdyž někdo začíná přikrmovat ve 4 měsících, tak jak se může dostat tak rychle k rajčatům atd? 😅

erinka83
27. črc 2010

@kaleilah Tak asi nedělají žádné odstupy a nelámou si s ničím hlavu 😀 🙄 A to jsi fakt viděla??

kaleilah
27. črc 2010

@erinka83 jo, od hippu v německým DM, přikrmy a kaše jezdíme kupovat do německa a tam to mají celkově nějaký divoký 😅 Ikdyž je třeba obrázek na skleničce stejnej jako u nás, tak kategorie je jiná. celkově mi přijde, že v německu jsou ty příkrmy pasný od jinýho měsíce, dřív než u nás

majdula
27. črc 2010

@kaleilah To je to co rikas - nejsi mlada prvorodicka. To ja prave jsem - teda prvorodicka jo, mlada sice ne 😀 ale o to o vsem vic premejslim a fakt me stalo hodne sil, abych se nenechala zviklat a ukecat... mame jeste vic sporu ohledne ockovani (nenechala jsem mu dat Rotaviry, i kdyz "je maminky davaji", pac mi tri vakciny v jednom dni prisly dost extrem - nacez rotaviry skutecne chytnul 😢 takze dr. byla na koni...), jeho hmotnosti a vysky a to kojeni, taky mi tvrdila, ze uz mam malo mlika a ze je "slaby"... Ted cekam na rocni kontrolu a jestli se zase predvede, tak jdu k jine dr., potrebuju aby byl dr. nekdo, komu muzu verit, a ne muj souper...

Mimo tema, kdyz jsi sestricka... malej je drobnej (evidentne po manzelovi a jeho rodicich), jinak zdravej, prospiva, uz zacina chodit, zaostalej opravdu neni, ani mentalne myslim 🙂 Nicmene dr. stale strasi, ze drobnost je znamkou nejake nemoci, pripadne hladovosti (podotykam, dite s odpustenim "zere" za dva ctyri jidla denne plus stale jeste kojim) a honi nas na odbery... ma podezreni na celiakii, alergii na mlecnou bilkovinu ci laktozu nebo janevimcovsechno... ja, protoze vidim, ze dite krome mensi vahy (ale stale stoupajici) problemy nema, odbery zatim absolvovat nechci... ted budeme mit na rocni kontrole zase debatu... co si myslis ty jako sestricka, mam na to kyvnout a nechat ho "pro jistotu" vysetrit anebo ne?
Uz jsme takhle kvuli vaze byli na EKG, na odberu z prsticku... vzdy vse bylo OK, ale pry "pro jistotu"... ted nas chce poslat na odbery z hlavicky a ja proste dite nechci nechat zbytecne odebirat timhle zpusobem, kdyz nema zjevne potize 😔
Omlouvam se za roman, aspon vidis, jak jsem z nasi doktorky vystresovana 😝

kaleilah
27. črc 2010

@majdula já zase jsem mladá, ale ne prvorodička 😀 😀

Koukala jsem ti na album,máš pěknou sbírku šátků, u nás tchýně taky šátkuje 🙂 Ráďa nevypadá jako podvyživený mimčo. A proč řeší ty alergie? Jetli ty jsi nevypozorovala nějakou reakci na potravinu tak mi to přijde dost scestný a jako snaha o nadvládu doktorky 😠 Mě taky mudra vyhrožovala sociálkou, jestli nebudu přikrmovat a ady nebude přibírat, že jí trápim hlady 😝 😀 😀 😀 Na tvým místě bych doktorku změnila, jestli máš ne výběr nějakou jinou a ne extra daleko. Nejhorší jsou ty starý gertrůdy, co se řídí jen tabulkama a nedokážou pochopit, že každý dítě má svoje tempo. A ještě všechno řeší jen vyšetřením, lékama. Jo, zdravotnictví jde do předu, ale to neznamená, že sim musíš nechat dát všechny očkování co existujou, na kašel dát 10 léků, na rýmu milion kapek 😠 😠 😠

majdula
27. črc 2010

@kaleilah Presne! Nase dr. jede jen podle tabulek, kam bohuzel Rada nespada 😖 (jak jsem psala, prarodice a svagrova maji asi 160cm, manzel je se 175 cm nejvyssi 😀 ) a neco jako geneticka dispozice ji nerika nic. Tak uvidime s cim prijde na rocni kontrole... zaplatpanbuh s prikrmy uz boje skoncily, pac krome cukru, soli a vylozenych alergenu ji muzu konecne ujistit, ze Rada basti skoro vse...
Nejhorsi je to jeji psychicke vydirani, kdyz mi rekne - vite, kdyby to bylo moje dite, tak bych na ty odbery sla, abych si nemusela pak neco vycitat... 😔
Ale uz koncim, to patri do uplne jineho tematu 🙂
Btw. kolik je tvoji tchyni? 😅 Kdyz ma miminko?

kaleilah
27. črc 2010

@majdula tchýně šátkuje s tím mým , s adriankou.Ady je šátkovací, tak jsem tchýni musela naučit taky vázat, aby vůbec zvládly procházky 🙂

majdula
27. črc 2010

@kaleilah Ajo, tak to jo 🙂 Tos asi myslela, jak tam mam ty fotky s satkujici babickou 🙂

kaleilah
27. črc 2010

@majdula jj 🙂

merkur_cz
5. srp 2010

Zdravím Vás! Malá měla včera 11 měs. Máte nějaký dobrý typ na recept z cukety? Máme trochu problém co jíst. Svačinky snídaně bílá Hollandia s pyré, obědy Hami či Hipp přesnídávky. Chleba nechce, rohlík maximálně zkusí, jablko ani banánek či piškoty také ne. Nevím co jí dávat, ale nemohu jí jen kupovat Hipp a Hami. Jogurty jí taky už dlouho nevydrží, jíst stále něco dokola... Máte radu? Děkuji. Ivana

latvia
5. srp 2010

@merkur_cz tak ked ti nechce jest nic len sklenicky, tak ju najprv musis odnaucit - do skleniciek primiesaj kusok vareneho , napr. cuketu, ked ju uz mas poruke)...co sa tyka peciva, skus jej dat do ruky nejaku sladsiu buchtu, ci jej zachuti.....ja malemu davam kysnutu buchtu pecenu plnenu povidlami, ide sa za tym zabit 😉 zrejme budes musiet vyskusat rozne varianty, a zacne ti papat aj varene. asi by som fakt najprv skusila polovicku oblubenej sklenicky a polovicku vareneho.....skus napisat ktore jej chutia, mozno nieco vymyslime

merkur_cz
5. srp 2010

@latvia Sára totiž teprve v 10. měs. začala vůbec něco zkoušet dávat do puy, ale nemohu říci, že by už něco jedla. Zoubky nemá, teprve se začíná něco v puse dít.. S tou buchtou to vyzkouším. Asi tvarohovou, že? Z jídel co má ráda je určitě od Hami: Rajčatová/ paradajková polévka s těstovinami ( to má nejraději! ), Příkrm brambory s rajčaty a kuřetem, Příkrm dýně, brambory s krůtou, Příkrm rajčata s hovězím a brambory, Příkrm gratinovaná brokolice se sýrem, Příkrm zeleninový talíř s kuřetem, Svačinka banány s tvarohem, Svačinka banány s mléčnou rýží.
Hipp: ablečno-mangový duet s tvarohovým krémem, Tagliatelle s brokolicí a smetanou + i s mořskou rybou, Slepičí polévka s pšeničnou krupicí..
Je to jen takový výběr.. Ale nejvíce má ráda tu rajčatovou polévku, to má asi po mně, já mám taky ráda rajskou polévku či máčku vůbec.
Dnes právě nemám v záloze žádný příkrm, až odpoledne je budu mít, ale dnes jí budu muset něco uvařit, tak mne napadlo brambory, cuketa kuřecí maso. Uvařím, rozmixuji a podám, jen doufám, že to bude jíst, protože nevím, co bych jí dala. Děkuji.

latvia
5. srp 2010

dobry napad, mozes pridaj aj pazitku, petrzlenovu vnat,alebo mletu cervenu papriku a stipencik soli,aby to malo nejaku chut.skus to urobit na styl sklenicky (aj konzistenciu), pripadne tam este daj varenu brokolicu,ked ju ma rada, bude to mat vyraznejsiu chut.

merkur_cz
5. srp 2010

@latvia Pro dospělý vařit je jedna věc, ale co mám malou jsem tak znervózněla, abych ji něčím neuškodila, takže jsem nejistá a asi i ty skleničky.. Kouknu, mám-li ještě brokolici, ale cervenou papriku, petrželovou nať bych měla mít. Když nebude brokolice, hrasek ci kukurice bych mohla dát? No jsem zvědavá, jak to dopadne. Zkusím i dnes tu tvarohovou buchtu.. Děkuji za rady a budu informovat, jak jsem dopadla.

latvia
5. srp 2010

@merkur_cz vo veku tvojej malej musis uz len dohliadnut na to aby v prikrmoch nebolo : vela soli, korenin, zbytocne netreba horcicu, kecup (na ochutenie moze byt trosicka,ale ide to aj bez),aby to nebolo mastne, a vyhnut sa tym naj alergenom (moreske plody a zatial aj vajecnemu bielku)....takze ak to nepresolis,neprekorenis, nepokazis nic 😉

merkur_cz
5. srp 2010

@latvia kdyz bych chtela uvarit pro malou rajcatovou polevku nebo macku.. jen z trochy rajcat ci rajcatoveho protlaku?

latvia
5. srp 2010

@merkur_cz mozes aj aj, bud pretlak alebo rajciny,alebo aj skombinovat mozes

merkur_cz
5. srp 2010

@latvia Moc díky a jdu se kouknout, jak se to vari.. Diky jeste jednou diky.

latvia
5. srp 2010

@merkur_cz u nas sa vari takto: rajciny alebo pretlak dat varit do vody, pridat bobkovy list, trosku soli, cukru (podla chuti), trosku masla, a do toho bud cestovinka,ryza, alebo postruhany tvrdy plnotucny syr .mozes zahustit mukou alebo skrobom

merkur_cz
5. srp 2010

@latvia super, zitra zkusim.. 🙂

nikush
5. srp 2010

od kedy mozem dat malemu paradajky? ma 9meisacov...vdaka

bubelko
5. srp 2010

@nikush podla mna uz mozes 🙂