Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

alakrat
6. srp 2010

Holky...mojí holčičce je 8 měsíců,do ted jsem plně kojila,ale ted mám dávat příkrm... 😒
Můžete mi někdo napsat,jakej??co ted dávám je jen polévka..domácí..což jsou třeba brambory ,mrkev,celer...prý se nesmí solit...
Ani tohle mi nechce jíst ..a taky se zeptám mám to mixovat nebo si má zvykat na větší kousky??? 😖 fakt nevím a budu ráda,když někdo poradí...
A dopředu Děkuji

latvia
6. srp 2010

@alakrat nacase zacat 😉 celer hned nie, je to silny alergen, nechaj si ho na neskor. zacala by som zemiakmi, mrkvou, cukinou, brokolicou, petrzlenom, lilkom, a dala by som jej do ruky zuzlat chleba alebo rohlik, alebo by som do polievky pridala cestovinku, s lepkom by si uz cakat nemala...

latvia
6. srp 2010

a s kuskami neviem, klud jej dat drobne kusky, resp. by som to rozpucila vidlickou na rvy krat, aby si zvykla na mensie kusky

beruska24.9.
9. srp 2010

alakrat - moje zkušenost: začínala jsem s příkrmy v 5m. a malé trvalo 2 měsíce, než se rozjedla a už nepotřebovala po jídle mlíčko. Začínala jsem zeleninou (mrkev, brambora, brokolice, květák, cuketa......), asi po měsíci ovoce (jablko, banán, hrozno, přesnídávky) a chvíli na to přidat maso do zeleniny (kuřecí, krůtí, králík....). Kolem 8m. jsem přidala těstoviny, pohankové vločky. Od začátku jsem jen mačkala vidličkou (co nejvíce to šlo), pouze maso mixovala, kolem 9m. jsem začala mačkat jen tak, aby se neřeklo a byli nějaké kousky a zároveň zavedla maso krájené na kousky, od 10m. pouze krájím na malé kousky.
Rohlík dávám od 6m. Půlku rohlíku do ruky, ať si s tím poradí 😉 Ten má snad nejradši.
Nesolím a zatím ani žádné koření nedávám.

beruska24.9.
9. srp 2010

A teď bych potřebovala ještě poradit já. Jak připravit pro malou čočku. Koupila jsem v Tescu červenou čočku (bohužel měli jen bio 😝 ), údajně by měla být loupaná, půlená. Když jí uvařím do zeleninového blivajzíku 😀 tak mám pocit, jako by zbyla pouze chuť čočky a ´´slupičky´´, které škrábou v krku. Přitom zelený hrášek a kukuřici (mražené) malá zvládá i se slupkami. Máte někdo radu, co s tou proklatě drahou čočkou teď můžu udělat??

sussanah
9. srp 2010

@beruska24.9. moc tomu tvemu popisu nerozumim, jakoze mala nechce tu cocku jist, protoze skrabe v krku? Me ji maly taky nejprve nechtel, protoze ho to natahovalo. Tak jsem mu to zpocatku lehce rozmackla vidlickou a bylo to v pohode. Vzdycky uvarim do mekka a pridam zloutek a dodelam. Pokud je treba, tak zahustim pohankovou kasi, trochu to dochuti. Doporucuju nedelat moc huste, spis ridsi, jak to bylo moc huste, tak se malemu lepila pusa a taky to nechtel 😉 Jak ta cocka byla draha? Ja kupuju balik kolem 25KC/500g a mame to na 2x cela rodina.

gabika7706
9. srp 2010

@beruska24.9. no nerozumiem tiez, akoze malej vadia supky z cocky? z cervenej? ved ta je lupana a po uvareni sa uplne rozpadne ... mas tuto http://files.bioletnany.webnode.cz/200000040-de... ?

latvia
9. srp 2010

@beruska24.9. 😀 holka, ona je drsna, to je fakt, aj ked je bez slupky 😉 ja ju robim v kombinacii cocka+cuketa+ zemiak, pridam maslo na zjemnenie toho zadrhovania sa v hrdle a urboim z toho taku ako keby mliecnu polievku (bud mlieko alebo kysla smotana a zahustim klasicky mukou, skrobom) proste polievku hustejsiu, nakyslo 😉 ked mas kombinaciu cocka a klzava cukina, je to lepsie nez samotna cocka 🙂

gabika7706
9. srp 2010

@latvia ake zadrhovanie v hrdle? 😕 no nechapem, fakt 🙂

latvia
9. srp 2010

@gabika7706 jedla si ju uz?ona fakt drhne v hrdle ako keby mala supku 😅 sice sa krasne rozvari, ale ked prehltnes susto, tak citis jak to skrie v hrdle...sice to neboli ,ale obcas ta to donuti zahmkat alebo zakaslat 😅

beruska24.9.
9. srp 2010

latvia - ty jediná jsi mě pochopila. Hurá, už jsem si říkala, že jsem asi tatar 😀
Zkoušela jsem čočka+brambora+mrkev+krůtí (takže i s vývarem) a přidávám olej.
Mléko nemůžeme (do roka máme ha mlíčko), tak zkusím škrob rozmíchat ve vodě). To bude hnus 😝 😀

latvia
9. srp 2010

@beruska24.9. hmmm, tak do hotoveho mozes zamiesat aj HA mlieko...asi tam pojde skor o to dat jej menej, a pridat klzavejsie suroviny , zemiak je tiez dost drhnuci....mozes ju dat aj do brokolice, spenatu

latvia
9. srp 2010

ja cocku pridavam skoro vsade, ked tak rozmyslam 😅 furt z nej trochu nasypem do kazdeho zeleninoveho prikrmu alebo polievky, tak mozno jednu -dve polievkove lyzice, podla velkosti hrnca v ktorom varim.

beruska24.9.
9. srp 2010

gabika - nejde mi nahrát link, zlobí pc. Když zadáš ´´tesco čočka´´ do vyhledávače na netu, tak to vyhodí odkaz. Je to od firmy Organic a je to Čočka červená loupaná půlená.

beruska24.9.
9. srp 2010

Tak ono se to načetlo........řádí tu nějaký šotek a provádí mi zlomyslnosti 😀

beruska24.9.
9. srp 2010

latvia - tak tímhle způsobem cpu do všeho těstoviny, pohankové vločky nebo jáhly (vždy jen jedno a příště zase něco jiného).
No, budu muset s tou čočkou něco vymyslet. Zkusím ten recept od tebe, příp. to sežere pes. I když, občas se něco snažím dostat do malé a když to jó nechce, dostane to pes..........čuchne a jde od toho 😀

beruska24.9.
9. srp 2010

gabika - tahle je sice také loupaná (alespoň to tam píší), po uvaření se také jakoby rozpadne, ale vypadá to, jako by tam zbyly malinké slupičky. A ty škrábou v krku!!!!! Vadí to i mě.

latvia
9. srp 2010

@beruska24.9. 😀 ok, navar len trochu, nech sa pes neobzere 😀 inac maly miluje hustejsiu polievku :
cocka, brokoli, pangas, zemiak, maslo (obcas aj mrkva a cukina)z kazdeho trosku uvarit vo vode, rozpucit dusitkom na zemiaky...

gabika7706
9. srp 2010

@latvia jasne, ze som ju jedla, pravidelne robievam, aj klasicku, aj cervenu, preto sa cudujem, lebo nam nedrhne nikde nic 🙂 Robievam to ako privarok, alebo polievku, tak neviem...

latvia
9. srp 2010

@gabika7706 asi to zalezi na pridanych surovinach a hustote....neviem....ale drhne v krku u nas 😅 alebo je mozno prilis rozvarena? neviem 😕

gabika7706
9. srp 2010

@latvia neviem, ja robievam len polievku alebo privarok a je dost mozne, ze ja ju mam velmi rozvarenu, preto nam neskrabe v hrdle.
@beruska24.9. tak len skusat s niecim, alebo pockaj este trosku a budete jes klasicku cocku 😉

beruska24.9.
9. srp 2010

gabika - ještě vyzkouším, když to bude stát za ho...., tak poletí a koupím normální. A nebo jsem možná měla zkusit normální čočku hned. Tahle totiž vyšla na 50Kč. Málem mě kleplo, ale jsem si říkala, když je to pro malou........

gabika7706
9. srp 2010

@beruska24.9. urob natierku, ked uz nevies co s nou 🙂

latvia
9. srp 2010

a normalnu cocku uz kludne moze 😉

beruska24.9.
9. srp 2010

gabika - pomazánku z čočky?? To neznám. Prosím, napiš jak!

sussanah
9. srp 2010

@gabika7706 ano ano, dej recept! 🙂

nikush
9. srp 2010

mne sa cervenu podarilo fantasticky rozvarit...ale neskrabala, len to bolo jak kvap, lebo som to urobila som zemiakom a masom 😒 , nabuduce skusim s tou cukinou 🙂

majdula
9. srp 2010

Vida, cocka, to me zajima - muzu davat uz normalni uvarenou aj se slupkama? A co hrasek? Od doby, kdy jsem mu nekdy v 8. mesici jak blbec pasirovala zelenej hrasek pres sitko, asi pul hodiny, a byly z toho dve trapne lzicky (a ja mela mozol na palci 🙄 ) jsem nejak na lusteniny zapomnela...

Jinak s cervenou nemame problemy, praveze se rozvari za chvilicku do mekka a je z toho kasicka...

sussanah
9. srp 2010

@majdula ja hrasek taky pasirovala, ale uz me to prestalo bavit. Davam ho vcelku, jen vidlickou nezne pomackam, at popraskaji kulicky (jnak mu to klouze na dasnich a nemuze to rozkousnout) a v pohode. Ani ho to nenadyma. Davam i kukurici se slupkou. Davam zeleny mrazeny nebo ze zahradky. Proste bych to zkusila a uvidis 😉