Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

lenocka84
17. lis 2010

babulky tak dnes sme vyskusali rozok s maslom a zbastil uplne v pohode

verunbarun
19. lis 2010

Ahojte maminky,
koupila jsem nedávno mražené ovoce borůvky,maliny a ostružiny.Myslíte,že bych to mohla malýmu rozmixovat do jogurtu?Je mu 7 a půl měsíce.Děkuju za názory 🙂

sussanah
19. lis 2010

@verunbarun boruvky bych urcite dala, jen opatrne, nekterym detem muze zpusobovat zacpu. S malinama a ostruzinama bych ja osobne pockala. Nekde pisou pockat do roka, ja dala maliny poprve kolem 11m, ostruziny jsme jeste nezkouseli, ale spis proto, ze nebyla prilezitost.

maryanna
19. lis 2010

@verunbarun ja som skúsila omáce maliny okolo 7meho, nebola reakcia tak dávam doteraz mám pár kíl zamrazených, a černice mám domácee tiež a potroške skúšame, viem že ostružiny až po roku ale mám domáce a keď nieje reakcia tak nevidím dôvod prečo nie, čučoriedky sa môžu ako prvé ovocie..

zuziq
23. lis 2010

ahojte, nemam velmi cas citat vsetkych 164 stran 😀 chcem sa len opytat, ci nas maly ( bude mat 9 mesiacov) moze uz napr. doma pecene buchty napr. so slivkovym lekvarom.. davam mu rozok, dnes prvy krat s florou ( mliecne veci mu zatial nedavam, teda ani norm. maslo, sme na HA mliecku) a chcela by som pomaly s takymi "normalnymi" ranajkami.. co je pre neho este vhodne? zubky mame len dva, ale pecivo a piskotky si pokusat vie, ak su na mensie kusky 😕

iinuska
23. lis 2010

@zuziq tu floru by som vymenila za klasicke maslo 😉

zuziq
23. lis 2010

@iinuska pisala som ze kravske mlieko nepapame a sme na hypoalergennom mliecku, takze nic co obsahuje mlieko maly nepapa koli alergii 😉

iinuska
23. lis 2010

@zuziq aha, pardon, nejako mi to uniklo. 😕 A davas normalne piskoty? Lebo v nich je cele vajicko, a bielok je tiez alergen

zuziq
23. lis 2010

@iinuska davam mu vacsinou detske ale aj normalne. A tiez papa uz pecivo, napr. rozok v ktorom je tiez vajicko. On alergiu nema, ale ma predpoklad ( resp. vzhladom na silnych alergikov v rodine, by som aspon nieco chcela urobit pre to, aby sa to u neho nevyskytlo) a prave kravske mlieko je jedna z tych veci, ktore mozu "zabezpecit" vznik resp. prepuknutie aj inych druhov alergii aj v neskorsom veku. takze na doporucenie aspon do 10. mesiaca nic co obsahuje kravse mlieko by papat nemal.

sussanah
23. lis 2010

@zuziq no ale stejne tak i bilek, jakozto alergen je pomerne silny. Pokud mate alergiky v rodine, tak je riziko vzniku alergii celkove, ne jen na jednu konkretni alergii, takze stejne jako s kravskym mlekem bys mela davat pozor i s bilkem a silne alergickou zeleninou/ovocem. Pokud by byl alergicky na BKM, tak by se to projevilo uz pri podavani UM, ta je na zaklade kravskeho mleka taky (i HA) pokud nemate jeste tu specialni pri alergii na BKM. Pravdepodobne by se projevilo i pri konzumaci hoveziho masa (pokud davas) 🙂 Osobne pokud chces cekat na ten 10m, jak mas doporuceno, tak radeji pockej i s maslem, flora fakt neni neco, co by srovna deti mely dostavat 😅 Jinak marmelady jsem davala domaci od 9m, delane byly ale bez cukru, jen hodne dlouho povarene ovoce 🙂

zuziq
23. lis 2010

@sussanah ide o to ze z kravskeho mlieka clovek nedostane len alergiu na kravske mlieko, ale to kravske mlieko "podporuje" vznik aj inych druhov alergii v buducnosti ( tak nam to bolo vysvetlene), preto nam bolo doporucene ho nekomzumovat. Ostatne alergeny vyvolalavaju vacsinou len alergiu na to konkretne jedlo, takze ak sa neprejavi alergia na bielok, nema dovod ho nepapat 😉 A s tou florou ok, nebola som si ista, ci je to dobre, aj ked je to len rastlinne a flora light ma aj min. pridanych soli 😕 tak mu ho radsej davat nebudem

sussanah
23. lis 2010

@zuziq to nevim, ale zas treba napr s tim bilkem, kdyz se poda prilis brzy, tak alergie vzniknout muze i kdyz by treba o pul roku nevznikla. Jakoze ano, v poho, pokud mu to nic nedela, at to ji, ale ja bych treba i tak davala pozor na ostatni alergeny. Hlavne at je maly v pohode 🙂

timea.ryan
24. lis 2010

Ahojte baby. Ake polievocky varite pre vase deticky? Mohli by ste mi napisat niejake recepty pre inspiraciu?? 😝 Dakujem velmi pekne.

tygrous
25. lis 2010

@timea.ryan Ja vcera delala cockovou😉 Dve lzice cervene cocky a mrkev nastrouhana nahrubo😉 Jinak klasicke polivky moc nevarim, malej to moc nechce jist, ma radsi "husta" jidla😉

tygrous
25. lis 2010

chci se zeptat - kolik vasi prckove za den vypiji? Ja jeste kojim, ale ted uz jen od vecer do rana, pres den prso odmita, tak nevim, kolik tekutin mu mam pres den dat. Vypije tak 200-250ml, staci to?

timea.ryan
25. lis 2010

@tygrous dakujem pekne 🙂

aannggiie
26. lis 2010

ahoj holky
jdu k vám juknout,protože mi dochází inspirace

aannggiie
26. lis 2010

@tygrous taky kojim....mě taky moc nepije a myslím,že to je rozhodně mín než u vás

aannggiie
26. lis 2010

holky můžu dávat ředěný normální,ovocný čaj pickwick.šíma mi ty dětský nechce

halienka
26. lis 2010

No my sme na UM a malá už mlieko teda málokedy vypije, som rada ak za deň do nej dostanem 150ml ☹ a teraz akosi aj čaj prestáva, vypila 300-400ml, teraz vypije sotva 200ml. Ide ma poraziť, no neviem do nej viac dostať. Skúšam jej aj dochucovať takým dochucovadlom od nestlé, aj to hotové mliečko s kašou som skúsila, aj šťavy, no furt len odtláča fľašku. Už som skúšala aj rôzne poháriky, či to nie je tým, ale ani tam nič nezabralo. No možno máme nejaké "suché" obdobie. No a v noci nepije nič už od pol roka.
Inak ja som si predvčerom kúpila v stánku taký špeciál Mama a ja - Výživa detí, je to od 0rokov až do školského veku dieťaťa, pri každom období sú aj rôzne recepty, celkom dobrá inšpirácia, ale stojí svinka 2,70 E 😝 😀

halienka
26. lis 2010

@aannggiie a také tie granulované od Hami si neskúšala? Mne teda malá zabrala len na ten aj to len ten broskvový

aannggiie
26. lis 2010

@halienka já ty granulovaný nechci,protože tam je moc cukru právě malýmu chutná od pickwicku ten třešnový a nemusim nic sladit.Jooo a nejsem nějaká máklá,že bych nedala cukr vůbec,dávám do jogurtu domácí marmeládu,ale to pití bych chtěla naučit neslazený.
jinak malý ucucává vodu z láhve od jupíka.Toho jsem vylila a dala vodu

halienka
26. lis 2010

@aannggiie to máš fajn, že aspoň ten čerešňový ti berie, alebo vodu, moja teda nič nechcela, a keďže prišlo leto a s ním horúčavy, tak som bola rada že zobrala aspoň ten granulový, aj keď viem že to nie je žiadna výhra, ale lepšie ako vôbec nič 😝 😀

bury
28. lis 2010

Holky potřebuju trošku prokonzultovat náš jídelníček 🙂 malej nechce jogurty, ani kaše. Takže mám obavu jestli má dost mléka. Kojím. Ale už tomu moc nedá. Ráno po probuzení, pak odpoledne, večer před spaním a ještě jednou v noci. Myslíte, že to stačí? Snažím se mu dávat aspoň trošku jogurtu do ovoce na svačinu, ale to je tak jedna lžíce. Celkově mám pocit, že je ten náš jídelníček takový zvláštní. Jak často by mělo dítě papat - kolik "jídel" denně by mělo mít?

sussanah
28. lis 2010

@bury co se jidel tyce, tak nas maly mel ve vasem veku tusim ze kojo na snidani, potom ovoce na svacinu, obed, kojo, kojo (nekdy svacina), vecere, kojo na noc, tj 7 porci za den (pocitano vcetne kojeni). Ale on byl pomerne hladny, jedl tak nejpozdeji po 3h, vetsinou po 2 😀 Co se tyce kasi, jake jsi zkousela? Treba je to na neho moc ridke/huste/sladke/mlecne nebo tak neco 😀 S jogurty neporadim, ty maly miloval 😅 Jestli pocitam dobre, tak mate 4x kojo denne, coz by mohlo byt tak 500-600ml mleka denne, k tomu by melo jeste neco malo byt. Za chvilku uz muzes zkusit i syry, treba ji budou chutnat. Zkus treba trochu jogurtu pridat i do hlavniho jidla, ja treba takhle rozredim spenat kdyz delam a to tam padne 1-2 vetsi polevkove lzice. Nebo treba davam jogurt (ted uz i mleko) do koprovky, fazolacky, cockovky, br kase atd

bury
29. lis 2010

@sussanah - díky 😉 ty kaše už jsem zkoušela snad všechny - doma dělanou rýžovou, ovesnou, klasickou krupičku s i bez mléka. Kupovaný - mléčný i nemléčný, sladký, bez příchuti, i různý značky. Ještě to dřív papal, když jsem mu tam dala ovocnou přesnídávku a teď už nechce vůbec. Jogurt jedl párkrát celkem hezky a teď už ho prostě nechce 😒 Chtěla jsem kojení už ubírat, ale nechce UM, tak to radši nechám, ať toho má dost 😉 já mám pocit, že by mohl bejt živej na bramborový kaši a na ovocnejch přesnídávkách 😀

merkur_cz
29. lis 2010

Zdravím Vás!
Znáte někdo tento pudink? Máte s ním zkušenosti? http://www.zdravavyzivahronov.com/internetovy-o...
Mohla bych ho zkusit dát své 14. měsíční dceři? Děkuji. Ivana

zapekanka
30. lis 2010

Ahojte mile maminky, chcela aby som vas poprosit o radu, mozem nasmu malemu, teda uz 10.mes. babu davat psenicne otruby, klicky a pohanku? ak ano, viete mi aj poradit nejake recepty? nikde som nic nenasla, tak dufam, ze je to ok.
inak citala som o pohanke, ze vraj nieje dobre casto ju dietatu davat.
co mi poradite, dakujem velmi pekne za odpovede.

sussanah
30. lis 2010

@zapekanka pohanku davam, nejprve krupicku, ted uz lamanku nebo kroupu. Davam ji tak 1x tydne, pouzivam jako prilohu misto ryze/brambor. Psenicne otruby to nevim, myslim ze celozrne veci by se mimcum davat nemely, klicky teda netusim 😕

zapekanka
30. lis 2010

@sussanah
no prave, asi pre toto som nemohla na nete zohnat nijaky recept.
a mozem sa opytat, aky robite postup upravovania tej pohanky? alebo ako by som ju mohla pripravit 10mesacnemu babu. dakujem, 😵