Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

zuzkat1
11. led 2011

@danteska 🙂 no ja tiez chytam obcas paniku z mnoheho ale jedenie alebo spanok alebo tak to urcite nie je... skor z prechadzok, ktore mala neznasa,alebo ked som mala pocit ze mi odchadza mlieko a taketo veci...
inak aj ja sa pochvalim🙂 urobila som dnes vajickovu polievku a mala mi papala asi 15 lyziciek🙂 bolo vidiet ze jej chuti🙂 bolo tam cele vajce tak som zvedava snad uz ale moze, lebo mam plany ze jej budem robit napriklad vajickovu pomazanku a tak🙂

danteska
11. led 2011

@zuzkat1 ja myslim ze bude mat uz rok tak by mohla..to je super ze spapala 🙂

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 jej tak tim bych se fakt netrapila, ja myslim, ze vy mate to kojo spis nez na jidlo jako "kulturni" zalezitost 😉
@danteska no vidis, jak jste to super poresili s jidlem 🙂
@alubinka na strane 163 jsem davala nejake recepty, je tam i ta cocka 😉

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah no neviem, myslim ze u nas je to dost aj na jedlo, lebo vzhladom na to kolko spapa ineho "normalneho" jedla, tak tipujem ze ona v podstate zije este stale z kojenia 😅

zuzkat1
11. led 2011

@danteska no na jej pomery pekne vela🙂 a jedla s chutou🙂 inokedy do nej tlacim 5 lyziciek za behu popri tom ju zatlacam nazad do stolicky... vcera mi z nej preliezla na stol 😅 a dnes tych 15 lyziciek papala s elanom🙂

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 ale rozhodne bych se nebala, ze bude "premlikovana" 😉 😀

erinka83
11. led 2011

@zuzkat1 vždyť už bude mít rok, tak bílek by měl být v pohodě, zatím ještě třeba den dva opatrně s ním a pak už v pohodě 🙂 a vajíčková pomazánka by jí mohla chutnat 🙂

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah 🙂 no to si ma upokojila lebo jej chuti jogurt aj puding a okrem toho sa koji milionkrat a ona fakt saje, nielen dudlikuje... kasu davam nemliecnu tak aspon to🙂

zuzkat1
11. led 2011

@erinka83 no zatial bez reakcie...zajtra by som chcela omacku jej spravit prvykrat sosovicovu tak asi zatial dam len zltok...neviem ci mozem uz aj bielok ked dnes mala prvykrat

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 zas to neprehanej s tema vajickama. Ja myslim, ze max 2 do tydne. A pokud mela dneska bilek poprve, tak znovu s tim bilkem pockej alespon 2-3dny, at nema najednou toho noveho "alergenu" v sobe hodne.

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah ved preto dam asi len zltko... aj ked ja vajec pojem fakt habadej😅

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 ale tobe neni 11m a 3 t 😉 Jakoze ano, dospely si privykne na ledacos, ale dejme tem detem alespon trochu casu privyknout si na nas zpusob zivota 🙂

erinka83
11. led 2011

dala jsem dneska malé poprvé Reisdrink s vápníkem z DM a sosala jak divá 😅 No aspoň se nám zvýší příjem tekutin 🙂 a měla to naředěný....

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah vsak som nie tak myslela ze aj ona bude tolko jest😀 ona si privyka pomaly este nejedla nic take co ja povazujem za dobre😀

sussanah
11. led 2011

@erinka83 jj maly to taky uplne zboznuje 🙂 stridam to jeste s tim hauferdrink a taky do flasky redim (1:1 s vodou). Az se skoro musim vzdycky dokopat dat alespon obcas do vareni KM a nedavat mu jen tyhle z DM 🙂

erinka83
11. led 2011

@sussanah už dáváš kravský, jo?

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 tak to u nas jeste maly neochutnal uz jen opravdu par mych favoritu typu nakladany hermelin a curry 😀

natty53
11. led 2011

Ahojte,
dobra tema 😀 . Chcela by som sa vas opytat, moja mala zje este vsetko len pomixovane, ine nechce na kusky male, napina ju a place..Tak jej robim stale len kasicky, ziadne ze polievocky a druhe jedlo, lebo Dr. hovorila, ze uz by mala jest ako "dospela"... 🙂 ..ako to mavate vy? a este sa aj rada koji, to je jasne 😀

@zuzkat1 som citala, ze si pripadas obcas ako mimozemstanka oproti jedlam inych mamiciek a deticiek, to ja tiez, ale mne zalezi hlavne na zdravi malej a ide o to, ze nielen teraz moze mat problemy, ale vsetko to zle, skore a nedzrave si "berie" do buducna 😒

sussanah
11. led 2011

@erinka83 do vareni obcas primicham, ale posledne jsem ho davala do rajske a maly mel z toho prujem uplne sileny, takze si ted davame zase s km pokoj. Jakoze obcas si upije trochu ode me z kavy (caro), ale v te rajske toho bylo asi moc najednou.

mmmk
11. led 2011

Cau holky, prosim vas, mam dotaz. Nebydlim v Cesku, ale obcas tam pobyvam, mam trochu problem se sklenickovym jidlem. Kupuju malymu ve sklenickach vlastne jen maso. Jaky znacky sklenicek s masem neobsahuji sul? Hledala jsem v Rossmannu a nasla jen kralika s fenyklem od hippu. Diky.

sussanah
11. led 2011

@natty53 no my teda doma rozhodne nepraktikujeme polevku a druhe jidlo, kdyz mam polevku, tak ji trochu zahustim a vydavam to za hlavni jidlo 😀 Vylozene tekute polevky maly moc neji, vsude to brynda, takze co z toho 😉 Co se kousku tyce, tak mela by si pomalu zvykat, ale nasilim ji to do krku nenacpes. Ja bych zkusila vzdycky tak co 3-4dny udelat jidlo trosku vice hrudkovite a vyzkouset, pokud nechce, tak zas rozmixovat. Zkousela jsi ji dat neco do ruky, at si nacvici zvykani? neco jako krupky, banan, treba i uvarene kousky zeleniny (mrkev, brokolice, kvetak atd.) Ale hlavne klid, kamaradka mixovala male do roka, uz z toho byla na nervy a pak znicehonic ji mala zacala akceptovat kousky a dnes uz ji v pohode (je ji 15m)

erinka83
11. led 2011

@natty53 to bych chtěla vidět 10 měsíční dítě, který jí polívku a druhý jídlo 😅 to přes týden nejím ani já 😀 začnu tak vařit, až než půjde malá do školky, ať si zvyká, jinak máme polívku a druhý jen o víkendu 🙂
a s mixováním si hlavu nedělej, já mixovala přebážně skoro do roka 😉 Nejdřív mi začla jíst těstoviny v kuse, tak jsem zkusila uvařenou pokrájenou mrkev na kolečka, brala si sama a jedla 🙂

sussanah
11. led 2011

@mmmk ahoj, no v nemecku to mas super, zajdi do DM, maji sklenicky alnatura a ty maji vetsinou vyborne slozeni 🙂 Da se tam koupit i ciste hovezi sklenicka (tusim to bylo 60% maso a 40% ryzova mouka). Taky ty DM sklenicky Babylove nejsou spatne

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah no ale ako som sa tu docitala ty sa zdravo stravujes (obcas daky prehresok sa nerata😀) ale ja... nebudem ani pisat🙂 ale mala ma vzorovy jedalnicek...kamosky sa smeju ze mala este nic neje... oni to "nic" myslia nie na nozstvo ale na typy jedal ktore davam,lebo ony uz davaju a davali v tomto veku naozaj to co jedla rodina to malo aj dieta... ked som pytala typy na vianoce od nich tak na mna pozerali ze co ako chcem robit extra ved ma skoro rok nech je co my😀

zuzkat1
11. led 2011

@natty53 no hej to hlavne medzi kamoskami,ale uz si zvykli ze mam iny nazor a neriesia co mala jedava🙂 len sa obcas pousmeju😀

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 no ja bych teda sve stravovani moc superzdrave nenazvala 😀 Jen nejim maso, protoze mi proste nechutna (uz ho nejim asi od 9 let), cimz se mi dost nezdravych veci vyhyba a ma to dusledek i na to, ze muj zaludek nesnasi dobre tuky (tj smazene apod) 🙂 Ale treba 5 porci ovoce a zeleniny denne fakt nejim 😀

natty53
11. led 2011

@sussanah zase vam poviem, ze to asi nesmiem brat takto "tragicky", lebo ona vobec nechcela jest ani prikrmy, proste zbadala lyzicku a plakala, a ked "odbilo" 9 mes ,krasne sa rozpapkala, takze to asi bude aj s tym takto,co? No minule som to skusila ale muselo zo zpet do mixera,haha.. papa piskotky, chrumky, obcas jabko do ruky .. 🙂 , tak budem skusat..tiez sa mi to zdalo divne u Dr., lebo vsak teraz nedavno zacalo to dietatko len jest nieco ine a uz ma jest vsetko pekne a este k tomu ako my?? 🙂

@erinka83 haha, no presne, to by som pomaly 4 obedy denne musela varit 😀

@zuzkat1 ja to uz neriesim, kazda mama robi to co si mysli, ze je naj 🙂 .

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah 🙂 to ani ja..ja zeleninu ani nemam rada - iba paradajky a obcas nejaky salat... a ovocie to hej to mozem😀 a maso to musim... 😅 ja by som bez masa nevyzila... a najradsej bravcove🙂 takze malej budem dlho varit extra🙂

natty53
11. led 2011

no a co vam poviem, moja kamoska davala 8mesacnej uz svieckovu.. to ako fakt nepochopitelne pre mna.. 🙂

mmmk
11. led 2011

@sussanah Zuzi, to ja vim. Mne prave prislo zbytecne tahat si prikrmy z Nemecka. Navic vypadam pak jako nejaka fajnova rozmazlena panicka, ze mi ty ceske nejsou dost dobre 😀 V DM je kupuju, nejspokojenejsi jsem ale s Hippem, to je jiny kafe nez ten v CR 🙂 Chtela jsem neco z tech ceskych znacek.