Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

sussanah
3. únor 2011

@xkacatkox sla jsem se kouknout, ale jak na potvoru, nemam ani jedine 😅 Kupuju je v tescu, maji takovy cerny obal, ale nazev nevim 😒

xkacatkox
3. únor 2011

@sussanah tak to neva, do tesca moc nejezdíme, ale když tam pojedu kouknu po černém obale 😀

zuzkat1
8. únor 2011

dievcata prosim vas🙂 mozem dat malej uz ryzovy nakyp? myslim taky co spravim pre nas... davam tam maslo, mlieko, vajce, ryzu a cukor, aj obycajny aj vanilkovy a hrozienka a jablka... vsetko z toho uz jedla, len neviem ci to moze takto dokopy... jaj vlastne hrozienka este nejedla ale tak tie by som jej vytriedila🙂

bubelko
8. únor 2011

@zuzkat1 mozes a hrozienka mozes aj nechat aj vytriedit, ako uznas za vhodne. akurat by som ich mozno troska posekala, maju super velkost na to, aby zabehli. 😉

zuzkat1
8. únor 2011

@bubelko ved to a ona moc nehryzie...este asi nepochopila naco ma zubky🙂 dakujem🙂 tak zajtra bude na obed ryzovy nakyp🙂 som zvedava co na to povie🙂

bubelko
8. únor 2011

@zuzkat1 nemas za co 😉

bury
9. únor 2011

Holky nemáte nějaký recept, jak upravit červenou čočku? Dost se o ní mluví a já nějak nevím, jak bych jí malému uvařila, aby to mělo nějakou chuť... je mu 11 měsíců - díky 😉

cicimon
9. únor 2011

@bury skus rasca, zemiak, mrkva a sosovica

sussanah
9. únor 2011

@bury ja delam tak, ze udelam cibulku na masle, pridam nastrouhanou mrkev a brambor na kostky, podusim, pridam domaci vyvar, cocku, trochu majoranky, zaliju vodou a po uvareni cast rozmixuju, takze tu polivku tim zahustim a uspech stoprocentni 🙂

bury
10. únor 2011

@sussanah - díky moc, vyzkouším to zítra k obědu.... 😉 😉 maso se k tomu asi moc nehodí, co? přijde mi totiž, že na "nemasový" příkrm bych nápady měla, ale masový dělám pořád ty stejný 😒

sussanah
10. únor 2011

@bury tam teda maso nedavam, muzes kdyz tak vmichat vajicko a povarit (za mesic uz klidne cele 😉 ). No masove, to te asi moc neinspiruju, ja maso davam max 2x tydne. oblibene bylo kombinace hovezi, hrasek a brambor; bramborovo-mrkvovo-syrova kase s masem; rizoto s kurecim; no a nase oblibene pecene kure na bylinkach s upecenou mrkvi a ryzi

bury
10. únor 2011

@sussanah - díky moc 😉 já teda maso taky nedávám každý den, ale rozhodně častěji, než 2x týdně, myslím tak 4x. jak kdy.... proč nedáváš maso častěji?
přijde mi to blbost, ale všude čtu 6x maso 1x žloutek 😝

sussanah
10. únor 2011

@bury protoze proste nevidim duvod davat maso casteji, kdyz ma dostatecne pestrou stravu 😉 Bavila jsem se o tom i s doktorkou, rekla jsem ji, co vsechno ruzneho ji a rikala, ze v tom problem vubec nevidi. V roce mel na odberech krve zelezo naprosto v norme (mel nizky hemoglobin, ale to je trochu jina story). Me proste prijde 6x tydne maso hooodne prehnane. Ale abych jeste pridala, delam vetsinu polevek a omacek ze zakladu z hoveziho vyvaru, takze i tam samoze neco je. Takze v souctu to tak vyjde na 3x mooozna 4x tydne, ale fakt nevim, minimalne tak pulroku to uz tak podrobne nesleduju 😅

bury
10. únor 2011

@sussanah - no tak to máme podobný názor.... 😉 já mám taky udělanej vývar (většinou teda kuřecí) v pytlíkách na led a přidávám to do zeleninových jídel 😉

sussanah
10. únor 2011

@bury zkus spis hovezi vyvar (my kupujeme vetsinou byka zadni), je super chutove 🙂

bury
10. únor 2011

@sussanah - teď si mi připomněla, jak mi nedávno kamarádka říkala, že koupila "mladého rakouského býka", vařila 3 hodiny a pořád to byla "tvrdá stará kráva" 😀 😀

sussanah
10. únor 2011

@bury 😀

bury
10. únor 2011

@sussanah - tím jsem chtěla říct, jak strašně moc věřím těm popiskům 😀 😀 všechno prodávají jako mladýho býka, tak by mě fakt zajímalo, co dělají s těma krávama 😀 😀

sussanah
10. únor 2011

@bury no ja tomu docela verim, ale zase kupuju v jednom konkretnim reznictvi u nas na vesnici a teda manzel se vzdycky uplne rozplyva, kdyz mu to maso dusi. A teda fakt mu to jen dusi v kastrolku, papinak ani nemame a nikdy teda problem nebyl, spis v tom, ze se potom na to manzel vrhne a ja mam problem neco obhajit pro maleho do mrazaku (ja takove nejim 😀). Ale fakt ze v obchodaku jsme nikdy maso nekupovali, nejak to tam vypada divne 😅

bury
10. únor 2011

@sussanah - tak já to teda naštěstí řešit nemusím vůbec - máme vlastní 😉 snad už to bude jen a jen lepší a člověk se nebude bát, co z toho bude ☹ v obchoďácích to mají většinou nasvícené načervenalým světlem, aby to maso vypadalo líp 😝

moni
10. únor 2011

dievcata, ked varite vyvar (kuraci, hovadzi,..) davate aj zeleninu? alebo nechate len samotne maso vyvarit?
moja cacorka bojkotuje domacu stravu, a z kupovanej zje velmi malicko. nikdy nezjedla viac ako 120g na obed, ovocie jej tiez velmi nechuti. stale dava prednost mlieku. mne uz dosli napady ako jej urobit jedlo atraktivnejsie. poradite cosi?
btw, prospieva dobre, pribera pomalsie ako v polroku ale to je pochopitelne kedze sa viac hybe, len lekar nebol nadseny z toho ked som povedala kolko spapa.

sussanah
10. únor 2011

@moni ja delam s cibuli, mrkvi a petrzeli, od 10m jsem pridala i nove koreni, od 12m trochu soli, 1-2kul pepre a kousek celeru. S tou atraktivnosti jidla ted v zime asi moc neporadim 😅 Kazdopadne maly ma hodne rad, kdyz mu podusim mrkev na masle, nez pridam do polivky (to delam urcite tak od 9m) a ma hodne rad takove ty nasladlejsi zeleniny typu dyne hokaido a cervena repa. Ja jsem ze zacatku trosku prislazovala glukopurem nebo mlecnou kasi (napr bananovou 😀 ), ale asi jen 1-2tydny,potom se rozjedl a prislazovat jsem prestala. Kazdopadne ale dulezite je, ze mala prospiva. Dneska jsem to akorat resila s kamaradkou, jeji ma 15m a necelych 9kg, za cely den sni zhruba to, co muj maly na odpoledni svacinu. Ale proste jinak je spokojena a jedine, co muze delat je proste nabizet, nabizet, nabizet, ale nenutit 😅

sussanah
10. únor 2011

@bury no my jsme jednou maso nekde (tusim v tescu) koupili a manzel to potom skoro cele vyhodil 😝 (ja maso nejim, takze jsem nemohla posoudit)

moni
10. únor 2011

@sussanah
snazim sa jej kupovat organicku bio zeleninu a ovocie, a nastastie mame siroky vyber, len ma mrzi ked to potom vyjde navnivoc.
vsetko musi mat rozmixovne na hladku kasu, z kuskov ju napina takze vlastne vsetko varim/rozvarim spolu a rozmixujem. bud jej zeleninu uparim alebo varim vo vode, preto som myslela ze mozno ten vyvar by to viac ochutil.
nasa ma 9kg akurat teraz, rozhodne nevyzera chuda, ale vyberavy jazycek veru ma 😅

sussanah
10. únor 2011

@moni toz ale 9kg v 9m je uplna nadhera, nechapu co ten tvuj dr resi 😕 Zkus mozna delat vic na pare, to tu chut urcite vylepsi taky. Nebo zkus ten glukopur, ne moc, staci 1-2cajove lzicky, zelenina potom neni skoro nasladla, ale prijde mi, ze to spis tu chut zeleniny zvyrazni. A neboj, jine kamaradce mala jedla mixovane do 12m, ted ma 16 a ji uplne normalne. A znovu, 9kg znamena, ze prospiva uzasne 😉

moni
10. únor 2011

@sussanah
dakujem za povzbudenie!
ja stale tvrdim ze mala asi vie co robi a potrebuje svoj cas 🙂 tak budeme mixovat, a papat ako vrabcek 🙂

bury
10. únor 2011

@moni - buď v klidu, náš malý má teď 9 kg v 11 měsících 😉 pravidelně dávej jídlo a sní, kolik sní.... není to důležitý, hlavně že prospívá. třeba náš malý toho sní snad víc než já (já jím teda hodně málo) a moc nepřibývá, ale jsem v klidu. je spokojený, to je důležitý. musím říct, že jsem začínala s příkrmy kolem toho půl roku a Honzík se hezky rozpapal až tak kolem toho 9 měsíce 😉 a kaše třeba nechce jíst vůbec - doma vařenou akorát ovesnou a trošku rýžovou, instantní nejí vůbec 🙂

moni
10. únor 2011

@bury
no vzhladom na to ze je posledne dva mesiace vkuse chora a tlacia sa jej zubky tak sa ani necudujem ze nema naladu na experimenty s jedlom 😝

sussanah
10. únor 2011

@moni toz a ty se jeste fakt divis? 😉

bury
11. únor 2011

@moni - tak počkej za měsíc, zoubky se třeba uklidní a ty se nebudeš stačit divit, jak bude papat 😉