Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

kaja73
11. kvě 2011

@piacere 2 krat do tyždna,zje po polovičke.Ciže jedno avokado za tyžden.Ale myslim si, že na to pravidlo asi nie je.Ono v podstate nema chut,takže si ho možeš robit naslano aj nasladko.

rosienka
12. kvě 2011

Ja som uz tiez dala avokado a aj melon, ale ten este nemal bohvieaky uspech 😢 inak tiez rozmyslam, co momentalne ponuknut, kedze este nic cerstve nedozrieva. Su tie ceresne fakt uz Ok?
Jogurt davam tiez biely bio plnotucny. Aj ked chuti pre mna kyslo, Milenke chuti, ved este nevie ako by mohol inak chutit, ale miesam jej tam casto banan

ikika
12. kvě 2011

ahojte, prave som sem nakukla... aj my uz pomaly budeme v danom veku 😀 , takze sa rozkukavam...

@piacere som videla Tvoju otazku a info, ze mate riziko alergie... nasa pediatricka odporuca bobulove ovocie az po roku, ako aj banan (nie je z nasich koncin a zevraj v neskorsom veku moze sposobit skrizene potravinove reakcie) - aj v speciali mama&ja venovanom prikrmom je to pisane... 😉 😔

zvirka
15. kvě 2011

Ahoj, tak dnes jsem dala poprvé jogurt, bílý, ale sám moc nejel, tak jsem přidala trošku hruškové přesnídávky a to bylo něco úplně jiného 😀 Tak snad nebudem mít reakci.

schnucki
18. kvě 2011

ahojik holky,

chtela jsem se zeptat jestli by jste mi nemohli nektere napsat co tak mimca vase papaji a jak mate rozlozene jidlo na cely den, pro inspiraci 🙂

dekuji

andelka
18. kvě 2011

@schnucki mám to docela rozepsané v článku v albu, jak se přidávaly potraviny, jak jedl, pil a tak. Tak mrkni.
Se mi to nechce vypisovat, ale když by tě něco ještě zajímalo, tak zapátrám v paměti 😉

marton
18. kvě 2011

@andelka ahojky,se zájmem jsem si přečetla tvůj článek v albíčku 🙂 .Moc pěkně zpracované.Můžu mít jen dotaz?Píšeš,že jste měli v jídelníčku rýži,červenou řepu,pastiňák.....zpracovávala jsi čerstvé věci nebo vše ze skleniček?Kupuji kluků také skleničky,nejlépy ty z DM,ale chybí mi pestrost.Díky moc.

andelka
18. kvě 2011

@marton děkuju 🙂 Něco ze skleniček a něco čerstvé. Ta rýže byla dlouho jen rýžové vločky, protože mi nějak nešlo udělat svoji kaši z normální rýže a kousky mi malej dlouho nechtěl. Dneska jí rýži normálně uvařenou. Červená řepa byla klasická a pastinák někdy ze skleničky Alnatura a někdy taky klasický. Sice mám ráda bio věci, ale všechno se sehnat nedá a postupně si stejně musí zvykat na normální jídlo (minimálně od školky jiné jíst nebude, že). Teď ještě bio preferuju, mám objednanou biobedýnku od června, takže budu zase mnohem víc vařit a méně používat skleničky.

zvirka
18. kvě 2011

@schnucki Ahojky 🙂 Já jsem ze začátku dávala skleničky, ale jak začal papat víc tak vařím. Ta chuť je nesrovnatelná. Dneska nám nešla dopoledne voda, tak dostal skleničku a nezbaštil ani půlku malé, a to normálně sní 200g!

Náš denní jídelníček vypadá zhruba takhle (je to plus mínus hodinka)

5,30 kojení
8,00 kojení
9,45 ovocná přesnídávka - dávám kupované, kupuju kelímky po 4 Hipp a Hami, je to čisté ovoce bez přísad, pak občas Hipp nebo Babylove skleničky, ale ty jsou dražší
11,30 oběd masozel.příkrm, 1x týdně místo masa žloutek a 1x týdně jen zelenina
Oběd vařím, kupuju bio co mají čerstvé a bio mraženou (mají v Globusu) plus co neseženu bio tak normální jednodruhovou mraženou, v sezoně budu brát i čerstvou. Většinou jsou to brambory a 1 nebo 2 druhy zeleniny, klasika - mrkev, zelené fazolky, růžičková kapusta, brokolice, hrášek, květák... Masíčko králík (máme od známých) a kuře. Mám masové balíčky cca 30-40 g v mražáku, ráno vždycky vytáhnu.
14,00 kojení
16,00 jogurt bílý 100g plus lžička nebo dvě ovocné přesnídávky, samotný nechce
18,30 kojení
21.00 kojení

Plus kousek rohlíku nebo chleba, jablíčka, co zrovna jíme my. Samozřejmě pod dozorem.
Pít dávám převařenou vodu vždycky po jídle, ale moc tomu nedá, dva tři hlty a stačí. Má dost kojení.
Tak doufám, že to trošku pomůže, taky ještě hodně tápu, chce to vyzkoušet.

marton
18. kvě 2011

@andelka Děkuji 🙂 Teď už bude období čerstvé zeleniny,tak se bude dát dobře i vařit.Zkusila jsem i bio mraženou,ale kluci to moc nechtěli.Nejvíce jim zatím chutnala rybí sklenička z DM 😉 .

slunino
27. kvě 2011

Ahojda maminy, mám prosbičku když dáváte prckům na svačinu ovoce (ne přesnídávku) kolik jim toho připravujete? Dost se držim obsahu přesnídávkový skleničky, takže mi to vychází třeba na rozmačkaný banán+nastrouhané jablko, ale nevím jestli to není moc. Poradíte prosím některá jaké množství dáváte? (Malýmu je přes 10 měsíců.) Předem moc díky.

bubelko
28. kvě 2011

@slunino od oka 😉 vacsinou zjedol jablko spolu s hruskou, banan sam alebo tiez s hruskou ci jablkom. niekedy zjedol vsetko, niekedy nechal... nikdy som sa po pravde nezamyslala ci je to vela, pretoze je to ovocie, nie cokolada 😉

mishad
30. kvě 2011

ahoj mamči, mám dotázek, poprosím o radu 🙂 ještě upřesním že nekojíme....a méme 1 zoubek 😀
1) na snídaní dávám UM, do kdy je to ideální, vím že některé maminky dávají už ted ke snídani např. chlebík s máslíčkem 🙂
2) od kdy dávat dítěti k obídku to, co jíme my? např. různé omáčky atd....(samozřejmě nekořeněné)
3) můžu dávat 10% jogurt? Není to moc tučné?
děkuji mooc M.

andelka
30. kvě 2011

@mishad
1) ideální to je, dokud to děťátku stačí 😉 Můj začal snídat v 11měsících, do té doby stačilo ranní kojení.
2)většinou od roka
3)můžeš, tučnější nevadí, ale radši bych to střídala s méně tučnýma.Nicméně někdo dává místo jogurtu minimálně 10% zakysanou smetanu 😉 já bych viděla těch 3,5-10% jako ideální. Nízkotučné určitě ne.

mishad
30. kvě 2011

@andelka mooc mooc ti děkuji za radu, nízkotučné bych ani nikdy nedávala, Nikolka by to stejně nejedla 😀. Tak už jste oslavili rok, vid? To to uteklo ☹

andelka
30. kvě 2011

@mishad jo jo, už jsme načali druhý rok 🙂 letí to strašně. Já jsem četla, že tučnější jsou dobré, ale já dávám doporučovanou Hollandii, malému chutná a bývá často v akci (občas střídám s jinýma, tučnějšíma) a ta tolik tuku nemá, má 3,5%. Pak kupuju bio Olma 4,2% a někdy jihočeský ve skle, ten má víc, ale už nevím kolik.

julienka
31. kvě 2011

maminy, mozem davat 10mesacnej dcerke sparglu? ak ano, s cim ju mozem pripravit?

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
julienka
31. kvě 2011

@em_ka Dakujem 😉

sofia2008
31. kvě 2011

@em_ka moja mala bude mat o 2 tyzdne 8m, cize uz moze sparglu.a co este moze nove papat? dakujem 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
rozik
31. kvě 2011

@andelka ta biobednicka zni dobre...ani neviem, ci u nas nieco tak funguje, ale pre cerstve ovocie a zeleninu, sa mi tento sposob paci. V obyc potravinach som to skoro uz uplne vzdala, casto dokladaju banany, ktore su uplne zelene, otlcene ovocie, no hroza...len sa otocim na podpatku a smerujem radsej k pultiku s hotovou vyzivkou. Aj pediatricka mi poradila, ze ak nemam moznost vlastnej zeleninky, tak mam uprednostit hotovu. Takze mi mame casto na "svacinku" skoro celu flasticku ovka.

sofia2008
31. kvě 2011

@em_ka aha, dakujem pekne, papali sme uz z toho cucoriedky, mame zamrazene, kvoli zelezu, hrasok, kalerab, paradajky a kukuricu.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
sofia2008
31. kvě 2011

@em_ka dakujem, si strasne zlata 🙂

ratatooy
9. čer 2011

holky kolik vám vypije za den dítě mlíka?malýmu je 8 měsíců,bude jíst všechno ale mlíka do něj za den dostanu ani ne půl litru

julienka
9. čer 2011

@ratatooy ak rátam aj večernú kašu, ktorá je nutrilonová, tak vypijeme cca 600 ml mliečka. K tomu na striedačku jogurtík, mliečny dezert alebo smotanovú pochúťku. máme 9,5 mesiaca 😉

rolak
9. čer 2011

kočky, prosím, povedzte mi svoj názor: moja takmer ročná dcérachce každý deń papať ako prílohu zemiakovú kašu, mäsko s ryžou alebo cestovinami proste nespapá,radšej bude hladná... asi jej vyhovuje taká ľahká konzistencia kaše. mám ju nútiť jesť aj iné,alebo jej dať kašu? obmieňam to s hustými mliečnymi polievkami, tie jej tiež veľmi chutia... najlepšie ak sú v nich popri inej zeleninke aj jej milované zemiaky... môžem jej tými zemiakmi nejako uškodiť?

ratatooy
9. čer 2011

@rolak já bych ji nenutila asi jí to prostě chutná a ani se nedivím já bych mohla brambory a kaši taky každej den.
@julienka tak asi to bude ok,taky má ještě kaši a jogurt

bubelko
9. čer 2011

@rolak tiez by som to nesilila. ked ich ma rada, nech ich je. vzdy jej k tomu zamiesaj nejaku inu zeleninu alebo zmiesaj so sladkymi zemiakmi a bude to mat pestre. ostatne skratka dalej ponukaj, mozno sa to casom este zmeni. 😉