Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

ija1
19. srp 2011

@em_ka - ja mam doma ten od 8m - se susenkama, a ten ma plnotucne mleko, cukr, maslove keksy, psenicna krupice, modif. skrob, rohovnikova cukrova moucka, karam. cukr. sirup, aroma......a je to normalne od rossmanna - Baby dream, ja u nich kupovavala i sklenicky, presnidavky.......... a vsechno chutnalo..........

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
20. srp 2011

@ija1 až na ten modifikovaný škrob a dost cukru složení celkem jde. Ale mám stejně starého syna a taky bych mu to ještě nedala. Ale on je celkově drženej dost zkrátka. Když už sem tam sladké, tak domácí, nebo maximálně trochu ovocného jogurtu nebo pár dětských sušenek (některé mají taky velmi zajímavé složení 😝, takže u nás pořád vedou kukukřupky) 😅

ija1
20. srp 2011

@andelka - ja ji taky drzim celkem zkratka, sladke moc nedavam, spis jen treba presnidavku, nebo sunarky susenky a jogurt jime stale bilej max pridam ovoce........... ted mela 2x dort, ale pravda, mela svatek, jinak ze sladkeho max jednou dvakrat do tydne vanocku.............. ale porad si myslim, ze se to celkove nesmi moc hrotit.....

andelka
20. srp 2011

@ija1 no já jsem mu popustila uzdu po roce trochu - ale fakt výjimečně, stále to hlídám, ať fakt to nemá zbytečné, z 90% jí zdravě. U babičky nebo teď na svatbě měl koláč, buchtu, včera závin - ale to je domácí a vím co jsem tam dala a kolik.

ija1
20. srp 2011

@andelka - tak my porad jime tak nejak stejne co pred 1. rokem, rano UM, pak svaca rohlik s maslem nebo chleba, obcas vanocku, nebo jogurt, obedy stejne nesolim nekorenim.,........ svacinky ovoce, zel, presnidavka a vecere kase s UM.......takze na tomhle stylu si myslim ze neni co pokazit, pokud se to neprehani se sladkym........ ale fakt nejsem zastancem nejakyho prudkyho omezovani, nebo zase prehaneni a cpani ditete smazenym....... proste normalni rozumna cesta.......... vsechno postupne, normalne......... ale nejak extremne hlidat detskou vyzivu odmitam, od toho je predepsana legislativa, samozrejme radsi priplatim za kvalitni zbozi, ale nevidim na detskym pudingu od Rossmanna nic zavadneho, kdyz s ostatnima Baby dream vyrobkama jsem absolutne spokojena a moje dcerka taky 🙂

skaredka
20. srp 2011

Ahoj holky, jdu pro radu. Mate nekdo mimco, ktere ma hodne potravinovych alergii? Muj maly ma ted 10 mesicu a chtela bych mu i zacit varit neco jineho nez jen porad zeleninu a ovoce, ale ma alergii na mliko, psenici, bilek a arasidy.
Samo mu nebudu davat orechy, ze jo, ale ta psenice a bilek me trapi. Kdyz byla moje dcera v jeho veku tak jsem ji hodne pekla, treba boruvkovy muffinky na snidani a tak a malymu ted nemuzu, protoze tam jde jak psenicna mouka tak vajicka.
Mam koupenou kukuricnou mouku a taky mam rozemlete ovesne vlocky a tim mu zahujstuju ty zeleninove prikrmy, jen nevim jestli se z te kukuricne bude dat neco upect?
A taky teda vubec nedavam maso ((jenom rybu), proc by se melo davat 6x do tydne? Ja jsem mu jednou zkusila dat maso v sklenicce (kupovany) a potom ho strasne natahovalo.
Cocku jsem jeste taky nezkousela, protoze me to nenapadlo, ale urcite vyzkousim. Jinak mu hodne ryzove a kroupove kase vzdy s nejakym ovocem, to mu chutna.

Omlouvam se, ze sem tak vpadam, ale opravdu bych rada nasla nejakou maminku, ktera to ma podobne jako ja. Jsem z toho docela zoufala, protoze si neumim predstavit co mu budu delat na svaciny az bude vetsi, kdyz chleba nemuze atd ...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
skaredka
21. srp 2011

Ahoj Em_ka, moc diky za odkaz! Domaci pekarnu doma mam jen jsem zatim nenasla recept na chleba bez psenicny mouky a bez vajicek. Mi prijde, ze jak tam neni psenice tak je tam zas to vejce. Myslis, ze by to slo upect kdybych tam dala jenom zloutek?
Hmm, cim nahradit to maso? On mi to opravdu nechce jist, lusteninami? Zkusim tu cervenou cocku.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
danielaviki
25. srp 2011

@skaredka ahoj ja ti sice velmi neporadim len ta chcem podporit, ze nie si v tom sama, moj maly trpi fenylketonuriou cize ma celozivotnu nizkobielkovinovu stravu....okrem ovocia a zeleniny/aj to v obmedzenom mnozstve/ nemoze z nasej stravy nic. Ma vlastnu nizkobielkov. muku, cestoviny, zopar druhov sladkosti.....a este k tomu je hrozny papkac, stale sa trapime s jedenim....nic mu nechuti....ale z nasej stravy by zjedol vsetko ked vidi nas a zo svojej nic... ☹

piacere
28. srp 2011

Prosím vás, odkedy je možné začať zavádzať do stravy tvaroh? A ako je to s kôprom?

cicimon
28. srp 2011

@piacere tvaroh po roku a kopor uz v poho tiez

piacere
29. srp 2011

@cicimon ďakujem 😵

ešte mi napadlo.... a čo ocot? (Keď chcem urobiť niečo na sladko-kyslo?)... a paradajkové jedlá robíte len z čerstvých paradajok alebo je povolený 😀 už aj pretlak? 😕

cicimon
29. srp 2011

@piacere Ved uz ma vyse roka, uz to tak strasne nemusis strazit... a paradajky mozu byt aj tie v konzerve lupane , len kecup este nie... a ocot by som tak v malom mnozstve tiez dala

zvirka
29. srp 2011

@piacere Náš bude mít rok a už měl rajskou om. z konz. rajčat, už i kečup (jen lžíci v hrnci omáčky na dochucení) a ocet vlastně už taky, v čočce na kyselo, kterou vyloudil na tatínkovi 😀 Tvaroh měl v buchtě s tvarohovým krémem, teda dva tři kousky dostal, též vyloudil na tatínkovi 😉 A vše O.k., už to tak nehlídám, musím se přiznat. 😅

evlyn
30. srp 2011

@piacere teď z čerstvých, v zimě a mimo sezónu z krájených v plechovce - jen si ověřuju, aby to nebylo zbytečně doslazované, což právě protlak většinou je.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
2. zář 2011

@em_ka Petr přesně v roce začal polívkovat - husté, nejdřív dost mixované, pak normální, polévky...denně,denně, a jí je dodneska, rád. Má to děsnou výhodu, nemá v noci žízeň a nebudil se na vodu. Do polévky dáš všechno, co potřebuje 😉 a je to. nám to fakt vyhovovalo.
Udělala jsem vývar a dokola střídala zeleninu plus těstovinky, nudle, rýži, drobení, bramboračku, později gulášovou, má rád husté, s jíškou 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
2. zář 2011

@em_ka no já jsem se nějak snažila petrovi v poledne po roce dávat jídlo na talíř v takové té normální podobě, jakože brambory na kostičky, nakrájené maso...nebo těstoviny přelité omáčkou, rýži a vedle něco zeleného...trvalo to dlouho než opustil takové ty míchanice...není moc velký jedlík 😉 , lae právě večer, když už byl unavený, ukníkaný, tak díky tomu, že to byla polévka a šlo to dobře jíst, se najedl dost....
Asi ti jde o tu mléčnou dávku, co byla ve večerní kaši, ale myslím,že to jde opustit - mléko ráno, odpo, k tomu jogurt a je to...lepší normální porce zdravé polévky než otrávený dítě nad kaší - musela bys petra vidět, jak začal kaše bojkotovat, jak kdybych ho chtěla otrávit 😒 , normálně dělal jako že bude blinkat...hned jsem s tím přestala, nestojí to za to, asi se toho přejedí....
Ono jim fakt nevadí, když mají "to samé", když točíš pořád dokola maso, zeleninu, přílohy....
Jinak neoblíbenou zeleninu - petr nejí květák a brokolici. Uvařím polévku, květák i broko umixuju, ostatní tam naházím na kostky a on to normálně s chutí sní....takže to zkus maskovat, chutě se jim mění. 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
berenika39
2. zář 2011

@em_ka tohle období mají, přejde to, oba kluci (u staršího mám deníček, ne že bych si to pamatovala) odmítali pár měsíců kolem roku úplně teplé jídlo...a pak zase dobrý. Malý petr , když zoubkoval, děs běs...vím, o čem píšeš. Ale fakt se to mění, asi nikdy nebudou jíst jak dřevorubci...
Dopřej jí ještě mix, vždyt o nic nejde, stejně to nezměníš,je čas, bude klidnější a spokojenější ona a ty taky🙂.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
takyja
10. zář 2011

@em_ka Malá nenáviděla kaši od malička (a dodnes není jedlík), ale když se podíváš na porci kaše a její kalorickou hodnotu a velkou porci UM a její kalorickou hodnotu, zjistíš, že to je prakticky na stejno. Takže my měli večer 2x za sebou mléko (UM) a malá byla spokojená..faktem je, že UM si vždy dopřávala obrovskou porci.

medyna
19. zář 2011

dievcata, odkedy sa moze davat bravcove alebo hovadzie masko? Budeme mat rok .....

weri1
19. zář 2011

@medyna tak já jsem hovězí dávala už dřív jak před rokem a vepřové teď jen jednou pár soust, ptž si myslím, že vepřové mu nic nedá, tak mu ho ani nějak nedávám 🙂

medyna
19. zář 2011

@weri1 diky 🙂 ja len ze zatial bravcove ani neolizla, tak ci by uz nemohla trosku ......

weri1
19. zář 2011

@medyna určitě mohla, libovou kýtu proč ne? 🙂

carollinet
24. zář 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že Vám do toho takhle vpadávám. Ale jak jste se bavily o svačinách a případném nedostatku mléka, tak me napadlo, že se s váma podělím o svou zkušenost. Já už jsem taky nevěděla, co dávat. A pak jsem v obchodě zahlídla super mňaminu - jmenuje se mléčná přesnídávka s banánem a je od Nestlé - a malá se mi po ní může utlouct. Jo a k snídani jsem jí asi v 8. měsících začala dávat Baby sušenky (jsou od 6. měsíců) - buď jen tak do packy, nebo jí je třeba k snídani rozdrobím do Beby - to má taky moc ráda. Kdyžtak kouknete na kojenckavyziva.cz - je tam toho víc - byla jsem docela mile překvapená 🙂