Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

alishia
5. bře 2009

jinak mezi tim nekdy dam tu detskou susenku, kdyz je hodne otravny a uz nevim co s nim🙂 nebo chlebicek, rohlicek🙂 a je pokoj🙂 pak jdem luxovat a o zabavu je postarano🙂

many
5. bře 2009

já kojím někdy i kolem 5 ráno,když se probudí dřív a odpol. sváču dám někdy 2x - kolem 14.00 třeba trošku jogurtu s tím banánkem a kolem 16.00 kousek chleba s lučinou 😀 jak píše alishia ,aby nebyl otravný 😀 😀 😀

many
5. bře 2009

jinak s tím florianem počkám,raději mu budu dávat ten bílý 😉 s něčím

zuzka1.
5. bře 2009

diky kocky, mylsim teda, ze davam vsetko spravne a dostatocne. Striedaju sa nam dni, ked papa viacej, niekedy menej

many
5. bře 2009

zuzka a kojíš ještě 😉

alishia
5. bře 2009

zuzka: to nam taky, ale u nas je to zubama, nekdy nechce skoro jist.) ale tomu memu drobeckovi (10,6 kg) to fakt neuskodI🙂

alishia
5. bře 2009

holky chtela sem se zeptat, myslite ze by maly mohl zampiony?🙂 budu delat kureci prsa s zampiony, takze bych mu to pak rozmixla i s par tema houbama.) ale mam teda jen ty v konzerve. tak nevim. poradte prosim🙂

many
5. bře 2009

alishia my máme 10,5 kg 😀 😀

kijonkova.k
5. bře 2009

ali,já bych žampiony nedávala.Ono mu to samo neuškodí,ale v houbách není nic moc extra zdravého,navíc jsou hrozně těžké.Doporučují se tak od 3 let,právě,že jsou těžko stravitelné.Ať to pak malého netlačí 😉

alishia
5. bře 2009

many: ale vy ste kojeny🙂 kojeny deti pry nemuzou byt tluste.) vojta teda neni tlusty, jen je vyvinuty🙂))) mame 76cm.

kijonkova.k
5. bře 2009

Teda,vy máte macky.Nám byl v sobotu rok a včera jsme byli na prohlídce a máme 10kg 😉

alishia
5. bře 2009

ale ja vim ze uz sem kupovala prave nejakou presnidavku a tam ty houby byli. tak mu to rozmixnu s necim jinym a houbicku jen jednu na ochuceni🙂
Holky co tak varite tem prckum, ja bych mu tak chtela varit, ale vsechno je to takovy blééé🙂 tak sme na sklenickach.

zuzka1.
5. bře 2009

many kojila som len 3,5mesiaca.
Alishia hri by by som nedavala etse.
My dnes mame zeleninovu polievku s haluskami(normalne uvarena pr enas vsetkych) a este som mu uvarila bravcove masko chude to bude mat do toho.
Inak nevarim kazdyx den, podla toho ao s ami chce a kde sme.Vtedy dam kupovane.
Inak ked varim,tak to ma maly na 2-3dni, potom kupovane a zase navarim a tak dokola.

many
5. bře 2009

Ladík má 74 cm,ale tlustej není,asi bude mohutnej po tatinovi,těžký kosti 😀
jinak my žampiony už jíme,jsou ve skleničkách 😉 od Hami 😉

zuzka1.
5. bře 2009

my mame 8200g a 73cm. Drzime si liniu

many
5. bře 2009

ali já mám hodně receptů,ale z časopisů a nalepené v sešitě a opisovat se mi to teda nechce 😀 ale na netu toh najdeš hodně 😉

alishia
5. bře 2009

many: me to ale prijde jako takovy blafy.) ty sklenicky maji aspon nejakou chut.) ale porad si rikam co sem to za matku, ze uvarim jednou za uherskej rok🙂 prave sme take uz jedli sklenicky od hami se zampiony...tak mu tam dneska kousek rozmixuju a bude.) zkusim varit podle tech sklenicek🙂
Nas tatinek je cara....ma 194cm a 85kg, ale je jak anorekticka, takze sou to tezke kosti. tak treba bude broucek po nem.)

many
5. bře 2009

jo,jo,skleničky jsou mňamka,někdy je to tak dobrý,že bych mu to i snědla 😀 co jsi za matku 😉 no správná máma,co chce pro své dítě to nej a každá má na to jíný názor,já jsem pro skleničky do roka 😉

zuzka1.
5. bře 2009

ali ja varim par druhov zeleniny (zemiak, mrkva, brokolica, hrasok, kalerab, petrzlen)+ masko(kuracie, zajacie, bravcove)., niekedy mu to zreidim len dojcenskou vodou, alebo mlieckom alebo vyvarom.

kijonkova.k
5. bře 2009

ali a nezkoušela jsi tu svíčkovou pro děti?Někdo tady psal recept.Je vynikající,chutná to i mě 🙂

kijonkova.k
5. bře 2009

A nebo nějakou jinou omáčku.Já třeba uvařím brokolici a kousek petržele nebo celeru,ať to voní,pak to rozmixuju se sýrem cottage nebo troškou zakys.smetany,šel by i bílý jogurt a k tomu třeba pomačkané brambory a masko. 🙂

zuzka1.
5. bře 2009

uz raz bola takato tema s prikrmamy a naslo sa zopar mamiciek, ktore nam mamickam, ktore davame aj kupovane povedali, ze same nezodpovedne a lenive!
v kupovanych je dokonca mozno viac vyzivnych latok ako vo varenych. Ale to je o inom.
Ja davam malemu kostovat aj z toho oc mame my, nedrzim sa uplne striktne odporucanych veci.
Tak v spravnej miere, trosku.neprehanam to, ale dam mu.

alishia
5. bře 2009

many🙂 ja bych mu to obcas taky nejradeji sezrala🙂))) fakt nektery veci mi hodne chutnaj🙂

zuzka: jj taky tohle obcas uvarim, ale zda se mi to porad stejny. bych mu to chtela nejak ojinacit. co kdybych mu do toho zkusila pridat trochu jogurtu? to bude asi hnus co? ja myslela jako nahrazku slehacky.

kijonkova.k : nezkousela.) zkusim se juknout. nepamatujes si nahodou zhruba co tam ma byt? abych to nemusela cist vsechno?.) Asi celer, mrkev, a uz to je🙂

alishia
5. bře 2009

kijonkova. hmmm to zni skvele.) to s tou brokolici, tak tomu udelam zitra.) odpolko zajedem koupit suroviny a zitra budu kuchtit.) to se da taky strcit na mrazak kdyz toho udelam vice ne?

holky ja vzdycky jedu do rossmmana a tam udelam nakup za 800,- vezu si domu dve plny velky tasky sklenicek🙂 se vzdycky uplne stydim🙂 minule sem musela vyjet s kosikem az ven k autu, protoze sem mela pocit ze se mi ty tasky protrhnou, tak pani rikala at jedu i s kosem🙂))

alishia
5. bře 2009

zuzka1: ja uz mu taky davam obcas ochutnat co jime my. jenze on je takovy ze by hned chtel vic. na to sem se vlastne taky chtela zeptat...ja jim docela casto, a kdyz malej vidi ze jim, tka chce hned, abych mu taky dala. jenze to by z nej za chvili bylo prase. jak to delate vy? to je nekam zavrete?.)) ja mam takovyho zebraka.) ja to resim tak ze mu dam kurku od chleba at si ji kouse, ale je mi ho lito.) je jak pejsek🙂

kijonkova.k
5. bře 2009

ali,ta svíčková:uvaříš mrkev,celer,petržel+maso,můžeš dát jeden bobkový list a kuličku nového koření,krásně to pak voní a lépe chutná.Zeleninu rozmixuješ s troškou té vody,přidáš asi 2 lžičky bílého jogurtu.Můžeš dát s těstovinama nebo rýží,maso nakrájíš na malinké kousky.je to fakt moc dobré,i bez soli.

kijonkova.k
5. bře 2009

A zamrazit tu brokolici s tím sýrem...to nevím.Aby ten sýr v tom pak nebyl divný.Tak mu to udělej na dva dny a nech porci v lednici,taky to tak dělám 😉

alishia
5. bře 2009

ja myslela spis s tim jogurtem.) ale cottage tady zrovna mam, tak ja mu udelam dve verze a jednu dam na mrazak.) tu svickovou udelam, budu ji delam o vikendu, tak vojtovi ji trochu osidim.

zoubek
5. bře 2009

Myslím, že žampiony nejsou tak těžce stravitelné jako houby. Právě včera jsem také kupovala skleničku od Hami se žampiony, tak můžu také potvrdit, že existuje 🙂

Jinak my máme 9,80kg - nejsme tlustý. Tu svíčkovou doporučuji. Mimochodem kijonkova - chválím dort, jsi šikovná.

zuzka1: my to máme následovně:
cca 7-7:30h UM 210ml
cca 10:00 přesnídávka, jogurt, ovoce, mix jogurt ovoce. Co mě napadne
pak je spánek do 12hod
13:00 oběd - sklenička, nebo moje umění. Já ale i zavářím do skleniček, tak to mám na víc dní a střídám to. Nevím jaký máte názor na zavařování...
14:30 spánek
cca 16:30 UM 210
cca 19:30 Kaše ze 180ml vody = 250ml a jde spát.

Teď nám ale rostou zuby, takže jí o hodně míň má velkou nechuť. Spíše mu dělá dobře UM, to musím krmit i v noci kolem 3hod.

alishia
5. bře 2009

zoubek: to sme meli taky, vubec nechtel jist ze lzicky, jen mliko mu delalo dobre.